Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD-BLOCK C100 - Jaki laser zamiennik zastosowac

Andrzejewski 17 Cze 2017 23:53 654 4
  • #1 17 Cze 2017 23:53
    Andrzejewski
    Poziom 15  

Witam. Mam do naprawy Odtwarzacz CD model BLOCK C100, w którym przerywa laser. Zastosowany tam jest jeśli dobrze odczytałem laser SF-H850, z dwoma Pr-kami. Stwierdziłem że jest laser który może czytać zarówno CD jak i DVD. Chociaż jako DVD nie jest wykorzystany bo segment pochodzi z wieży audio, nie mający wyjścia video. dlaczego zastosowali w sprzęcie audio taki laser i czym go można zastąpić ?. Wygląda bardzo podobnie jak lasery Manty SF-HD 60 lub 62.

0 4
  • #2 18 Cze 2017 19:28
    pikarel
    Poziom 31  

Wpisz w wyszukiwarce:
    SFHD850
    i wybieraj (ceny od 20 zł).
    To tani czytnik stosowany już 12 lat temu, np. w DVD Elta dla nieistniejącej sieci Real.-
    i w wielu innych odtwarzaczach DVD.

0
  • #3 18 Cze 2017 20:00
    Andrzejewski
    Poziom 15  

Jak szukać to ja wiem. Tylko że oryginalnych i jeszcze dobrych to już nie ma. Chodziło mi o działający zamiennik, czy ktoś testował dając zamiast niego SFHD 65, i z jakim skutkiem ?.

0
  • #4 18 Cze 2017 20:28
    pikarel
    Poziom 31  

W przypadku dostępności części z jej oryginalnym nazewnictwem - spytaj sprzedawcę, co to jest:
    -"wylut" oryginalnego czytnika
    -sprzęt oryginalny, dotąd nieużywany
    -nieużywany chiński zamiennik

Producent użył tego czytnika w sprzęcie Audio, wyłącznie do odczytu CD,
    więc nie powinno być kłopotu po zamontowaniu innego, sprawnego (tylko usunąć zworę).

W jednym z tematów forum użytkownik twierdzi, że czytnik, o który pytasz jest zamiennikiem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12071722#12071722

W innym również:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic960556.html

0
  • #5 18 Cze 2017 21:17
    Andrzejewski
    Poziom 15  

Mam SFHD65 na warsztacie to protestuję. Wyglądają identycznie ale to żaden argument. Ma czytać tylko audio więc nie powinno być problemu. Jak sprawdzę to napiszę.

0