Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak reakcji na odkręcenie ciepłej wody - Junkers Cerapur Smart ZWB 28

18 Cze 2017 08:41 1038 2
  • Poziom 4  
    Witam i proszę o pomoc lub wskazówki. Piec przestał reagować na odkręcenie ciepłej wody. Zero reakcji, jakby nie "widział", że odkręca się c.w. Oprócz tego wszystko jest ok. Włączyłem czy ogrzewanie działa, piec normalnie zastartował i po chwili kaloryfery były ciepłe. Podejrzewam, że pewnie jakiś czujnik..?
    Z góry dziękuję za pomoc!
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdź czy nie ma obcej wody w układzie, zamknij dopływ wody do junkersa (zawór na śrubokręt płaski z prawej strony gazu ) i sprawdź na kranie czy woda przestała lecieć. Jeżeli leci dalej to masz coś uszkodzone w instalacji albo coś połączone lub niepotrzebnie odkręcone. Woda w kranie nie może lecieć jeżeli przed urządzeniem ją zamkniesz... Awaria czujnika cw niewykluczone ale bardzo rzadka. Szybciej czujnik przepływu, w tym wypadku turbina w wyniku zanieczyszczeń ale to też bardzo rzadko. Najczęściej błędy hydrauliczne.
  • Poziom 4  
    Właśnie skończyłem grzebanie w piecu i chodziło o czujnik przepływu. Wyjąłem, przeczyściłem bo był cały zakamieniony i po poskładaniu piec ruszył bez problemu:) Mam tylko nadzieje, że nie naruszyłem złączeń, które były lekko pozapiekane i nie będzie nic ciekło:)
    Dzięki w każdym razie za odpowiedź!