Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - kod kopiujący komórki w zależności od danych wejściowych.

Pawel365 18 Cze 2017 11:01 1047 5
  • #1 18 Cze 2017 11:01
    Pawel365
    Poziom 10  

Witam.

Chciałem zrobić plik exela który pomoże mi w rozliczaniu projektów. O ile z formułami w komórkach dałem sobie rade to z makrem już nie bardzo. Tak naprawdę pierwszy raz z niego będę korzystał.

Prosiłbym o pomoc w stworzeniu takiego makra które w zależności od danych wejściowych skopuje odpowiednie komórki do drugiego arkusza w pierwsze wolne miejsce.

A mianowicie potrzebował bym takie makro które :

Po jego użyciu jeżeli w kolumnie R - "Rozliczenie" arkusza " Szczegóły kontaktowe klientów " znajduję się słowo "Gotowe", kopiuje wartości z 1 i 3 kolumny danej tabeli w arkuszu "koszty" ( której nazwa będzie się znajdować w arkuszu " Szczegóły kontaktowe klientów " w kolumnie N " Model" ( w tym samym wierszu co słowo "Gotowe" ) do tabeli Lista_wybierania_zapasów "w arkuszu o nazwie Lista wybierania zapasów w pierwsze wolne miejsce odpowiednio do kolumn 3 i 4. Na koniec wartość komórki z "Gotowe" na "Rozliczono"

Załączam dodatkowo plik exela.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 5
  • #2 19 Cze 2017 21:10
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W N7 arkusza "Szczegóły kontaktowe klientów" wpisałeś "Model1". Nie ma nic takiego w arkuszu "Koszty". Co w takim przypadku?

Są za to dwie tabele (proj1 oraz proj2). Z której i wg jakich kryteriów ma być kopiowane?

0
  • #3 22 Cze 2017 16:39
    Pawel365
    Poziom 10  

Faktycznie, mój błąd, Już poprawione. ( Zmiana "Model1" na "proj1" ). Czyli po wybraniu w kolumnie N arkusza :"koszty" np. model1 i po uruchomieniu makra, z arkusza "koszty" do arkusza "Lista wybierania zapasów" mają być skopiowane komórki, odpowiednio B6:B13 do pierwszej wolnej komórki kolumny D , oraz D6:D13 do kolumny E.

0
  • #5 25 Cze 2017 15:46
    Pawel365
    Poziom 10  

Sprawdziłem, fajnie działa nawet jak dodam kolejny projekt, lecz znalazłem jeden błąd. Problem pojawia się od rozliczenia 2 projektu. Wówczas przeniesiony projekt do arkusza "Lista wybieranych elementów" nadpisuje ostatni wiersz tabeli w tym arkuszy. Czyli jeżeli po rozliczeniu pierwszego projektu który ma 8 elementów to po rozliczeniu drugiego już tylko 7 ( 8 element zostaje nadpisany przez 1 drugiego projektu).

Jeżeli udało by Ci się jeszcze to poprawić to było by super.

0