Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-8600 - Ominięcie potencjometru balance

18 Cze 2017 13:45 726 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Posiadam dość wiekowy wzmacniacz Technics SU-8600 i niestety padł w nim potencjometr balansu. Mam pyt czy można przy wlutowanym potencjometrze ominąć go w taki sposób żeby dwa kanały przekazywały sygnał z jednakową mocą? Jeżeli ktoś z was potrafiłby podać które ścieżki trzeba połączyć to byłbym bardzo wdzięczny. Chciałem dać wzmacniacz do serwisu rtv ale niestety nie ma na miejscu magika który się tym zajmuje, są od tv, samochodów i innych rzeczy ale wzmacniaczy nie chcą brać więc pomyślałem, że najpierw spróbuje usprawnienia tego urządzenia z waszą pomocą jeżeli ją otrzymam. Pozdr
 • Poziom 43  
  Potrzebny jest schemat, albo dokładne dane potencjometru (symbol). Da się zrobić na opornikach (na stałe), ale chyba prościej będzie dobrać (na podstawie typu i podanej na potencjometrze oporności) zamienny potencjometr.
 • Poziom 22  
  Na balansie jest 2 x 250k i problemu z dobraniem tego nie powinno być . Wymiana tez nie powinna sprawić problemu, ale pewnie trzeba będzie odkręcić panel maskujący aby dostać się do przykręconego potencjometru. Sprawdź na nim opis, średnicę i długość osi. Przywróć antykowi oryginał :).

  Mariusz
 • Poziom 15  
  Technics SU-8600 - Ominięcie potencjometru balance

  tak jak pisał madamsz1, dobrać potencjometr i go wymienić, nie powinno być aż tak wielkiego problemu.