Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Incanto HD8917/09 - opadający (luźny) dozownik kawy

18 Cze 2017 18:30 3471 3
  • Poziom 6  
    Mój ekspres - jak w temacie - kupiony pół roku temu - od ok. miesiąca stał nieużywany. Dotąd sprawował się bez zastrzeżeń.
    Dzisiaj robię kawę, a regulowany, jeśli chodzi o wysokość, dozownik kawy opada samoczynnie do najniższego poziomu. Dotąd zatrzymywał się na poziomie ustawionym przeze mnie i, by go przesunąć, należało użyć odrobiny siły, bo element pracował z lekkim oporem. Co się mogło popsuć. Czy to może być efekt tego, że go nie używałem przez miesiąc? Jakaś guma sparciała wewnątrz?
    Co odpowiada za przytrzymanie dyszy/dozownika kawy na wybranej wysokości? Jak się dostać do wnętrza, by sprawdzić, co uległo uszkodzeniu? Warto próbować samemu to reperować czy oddać do reklamacji?

• Specjalista AGD
    _uszy_ napisał:
    ...Warto próbować samemu to reperować czy oddać do reklamacji?

Oddać na reklamację.
  • Poziom 20  
    Zasada prosta-jest gwarancja producenta nie ingerujemy>Saeco do najtańszych nie należy.Ale jak się zajrzy samemu a potem stanie się coś poważniejszego i producent nie uzna gwarancji?
  • Poziom 6  
    Wracam do tematu...
    Problem rozwiązałem, oddając urządzenie do serwisu w ramach gwarancji.

Technik, zapytany o przyczyny, powiedział, że to rozwiązanie nie jest najszczęśliwszym w Philips Saeco i po prostu się psuje. Rzekomo przyczyną jest na zmianę wysoka i niska temp. wody (podgrzewanej grzałką). Mówił, że temperatura i kamień zawsze będą mu gwarantować pracę serwisanta w tych urządzeniach. Ponoć usunięcie tej usterki wymaga rozebrania dosłownie całego urządzenia.

Powtarzam Wam tu słowa serwisanta z punktu w Gdańsku.