Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja obrotow silnika jednofazowego

18 Cze 2017 18:39 7296 10
  • Poziom 12  
    Witam krótko i na temat silnik 0,55 kw użyłem tego układu do regulacji obrotów lecz działa to nieprecyzyjnie silnik pod lekkim obciążeniem, ma założony pasek i kreci dużym kołem przy obrabiarce średnicy 0,5 metra kiedy próbuje zmienić obroty na mniejsze silnik powoli stanie i brzęczy jak podkręcam na wyższe zaczyna głośniej brzęczeć Regulacja obrotow silnika jednofazowego i wpada w obroty ale zbyt szybkie o co chodzi..
  • Poziom 38  
    Ten układ się nie nadaje do regulacji prędkości.
    Zmień silnik na dc/regulator prosty lub skomplikowany/ lub 3 fazowy /regulacja falownikiem/.
  • Poziom 12  
    Zbigniew teraz to ja też wiem, że nie nadaje się tylko opis tego układu jest przekonywujący, że do regulacji silników jednofazowych się nadaje dodam, że bez obciążenia spełnia tę rolę.
  • Poziom 39  
    Ale zapomniałeś że wśród silników jednofazowych są silniki komutatorowe i bez szczotkowe i do każdego z nich należy zastosować inną regulacje prędkości obrotowej, to tak w skrócie.
  • Poziom 12  
    To jest silnik ze szczotkami.
    Czy taki układ regulatora zda egzamin jak wyżej?
  • Poziom 38  
    Naleźy wprowadzić układ sprzęźenia zwrotnego.

Dodano po 7 [minuty]:

Poczytaj kit 422 avt
  • Poziom 36  
    Jeśli potrzebujesz bardzo precyzyjnie sterować obrotami to moim zdaniem lepiej przerzucić się na silnik prądu stałego i sterowanie PWM.

Układ, który widać w #1 to fazowy regulator mocy, a nie obrotów. Bardziej nadaje się do wiertarki. Co prawda regulacja obrotów przez regulację mocy silnika jest, ale przy zmiennym obciążeniu działa w cały świat.
    Z obecnym silnikiem sterowanie bez sprężenia zwrotnego nie ma sensu.
  • Poziom 12  
    Zbigniew a czy w tym układzie można zrobić sprzężenie zwrotne....
  • Poziom 38  
    Czytaj kit 422 avt

Dodano po 18 [minuty]:

Jezeli jest to silnik bez komutatora to ciezko będzie.
    Tak jak pisałem wczesniej silnik 3 fazowy lub dc.
  • Poziom 12  
    Zbigniew dzieki.................