Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 6k2 - a czesci z Cordoba 6k2

18 Cze 2017 20:00 402 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam Seata Ibize rocznik 2000r wersja 6k2
    Szukam klocków hamulcowych bo od kilku dni dostaje czerwoną kontrolke niby od hamulca ręcznego i z charakterystycznym potrójnym piknieciem.
    Na początku myslałem, że to po prostu padł czujnik.
    Lecz dzisiaj podczas trasy dostrzegłem "osłabienie hamulca" a mianowicie do prawie ponad połowy chodzi idealnie miękko i nic nie hamuje, a po dociśnięciu do końca hamuje można powiedzieć gwałtownie i ślizga mi tyłem samochodu.
    Wydaje mi się, że to wina klocków.Zabrałem się za poszukiwanie na allegr* lecz wszystkie klocki są dedykowane wersji 6k1 czyli przed liftem.
    Nie mą żadnych pod mój model samochodu ale za to mnóstwo jest do Cordoby tez 6k2.
    Moje pytanie polega na tym czy moja diagnoza z klockami jest prawidłowa ? oraz czy części do Cordoby 6k2 podejdą do mojej Ibizki również 6k2

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedz.
  • Admin grupy Samochody
    arex98 napisał:
    Moje pytanie polega na tym czy moja diagnoza z klockami jest prawidłowa ?

Nie.
    arex98 napisał:
    czerwoną kontrolke niby od hamulca ręcznego i z charakterystycznym potrójnym piknieciem.

Czyli jest ubytek płynu, pewnie nie sprawdzone do tej pory.
    Z całym szacunkiem ale polecam instrukcję samochodu jako lekturę do spania ze szczególnym naciskiem na opis kontrolek sygnalizacyjnych.
    Polecam warsztat do szczegółowej diagnozy układu hamulcowego pod kątem wycieków.
  • Poziom 2  
    Płynu hamulcowego jest połowa, możliwoscią jest równiez zapowietrzony hamulec, co wydaje się najbardziej prawdopodobne.
    Co nie zmienia faktu mojego pytania czy czesci do Ibizy 6k2 podejdą od Cordoby 6k2
  • Moderator Samochody
    I tak i nie. Bo w obu występowało po kilka rodzajów klocków.