Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel sortowanie - sortowanie kolumny z zapisem 1/14, 2/14, 3/14 ...

wieckowski.mar 18 Jun 2017 21:12 1710 4
    wieckowski.mar
    Level 1  
    Witam,

nie znalazłem informacji o tym na forum stąd nowy temat.
    Mam listę i w jednej kolumnie mam zapis po kolei od 1 do 321 według poniższego formatu:
    1/14
    2/14
    3/14
    4/14
    5/14
    itd.
    Problem polega na tym, że nie są one po kolei a stosując standarowe sortowanie lista nie układa się po kolei od 1 do 321 tylko w ten sposób:
    1/14
    10/14
    100/14
    101/14.

Poproszę o pomoc w poprawnym sortowaniu.
    Zbych034
    Level 38  
    Może kolumna pomocnicza z pobranymi znakami początkowymi i na jej podstawie sortowania? W tej chwili Excel traktuje zawartość jako tekst i dlatego masz taki wynik.
    lanzul
    Level 30  
    W starych excel ... ach ... och ... :) ... w opcji 'narzędzia => opcje => listy niestandardowe' można było 'zaimportować' własne listy sortowania.
    Jeśli więc sortowanie w takiej tabeli z łamańcami ma być 'częste', to można sobie przygotować wzorzec-szablon z 'numerkowcami' od 1/14 ... do ... 100/14 i zaciągnąć go do list niestandardowych. Działa toto w zakresie od 1/14 do 999/14 (w starych excelach) - powyżej jednak tego zakresu pokazuje wiadomy gest, bynajmniej nie 'Kozakiewicza'.
    'Ta po zacjongnięcju' ... :) ... takiej listy w opcjach sortowania wybieramy tylko naszą 'niestandardową listwę' i sortujemy tabliczkę.
    Excel sortowanie - sortowanie kolumny z zapisem 1/14, 2/14, 3/14 ...sort_łam..a.jpg Download (145.63 kB)

W innych przypadkach, to już lepiej zrobić sobie tak, jak koledzy podpowiadali, albo jeszcze lepiej jakiegoś 'vba-sortowca'.
    krzychu.m
    Level 19  
    Siemka
    Nie wiem do czego do sortowanie Ci jest potrzebne i nie wiem jak wygląda twój plik. Ale udało mi się wykombinować coś takiego, może nie przekombinowałem. Jeśli przed liczbą jest spacja to wszystko wydaję się być OK. W kolumnie A masz twoją wartość, w kolumnie wartość do filtrowania, po wpisaniu wszystkich liczb zaznaczasz obie kolumny i dajesz sortuj według kolumny B. U mnie działa.