Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU/06 - świeci kranik

mariomw 18 Cze 2017 22:16 2709 6
  • #1 18 Cze 2017 22:16
    mariomw
    Poziom 8  

Witam
    Od miesiąca ma problem ze zmywarka. Po załączeniu słychać ze cos sie dzieje, a po chwili zmywarka jakby staje i wydaje sygnał piec razy. Jednak po otwarciu drzwi świeci kranik i stoi przeważnie woda na dole.

Co zrobiłem i nie pomogło - filter czysty, pompa do odpompowywania wody nowa (wymieniona) nie przyblokowana, a odpływ drożny. Proszę o pomoc co jeszcze należy sprawdzić? Zmywarka chodzi dwa dni ok, a za chwile pojawia sie problem jak powyżej...

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Cze 2017 23:15
    Martin_78
    Poziom 12  

Witam
    W Boschu ikonka kranika wskazuje błąd słabego ciśnienia wody. Może być niedrożny filtr na wężu zasilającym, ale najprawdopodobniej uległ awarii czujnik przepływu wody. Taka turbinka z kontaktronem. Przepływająca woda napędza turbinkę, a ta za pośrednictwem kontaktronu generuje impulsy proporcjonalne do ilości pobranej wody i ciśnienia. Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #3 18 Cze 2017 23:52
    bruno360
    Poziom 16  

Też bym stawiał na kontaktron.To samo miałem w swojej pralce Bosch.
    Naprawa kosztowała 5-6zł, zaadoptowałem kontaktron alarmowy okienny.Działa jak nowa już ze dwa lata po tej naprawie.Objaw był taki że nabierała za dużo wody i za chwile wypompowywała i tak w kółko.

3
  • Pomocny post
    #4 19 Cze 2017 09:14
    ROBSON33
    Moderator AGD

Niestety raczej do wymiany pompa

Zmywarka Bosch SPV43M10EU/06 - świeci kranik

0
  • Pomocny post
    #5 19 Cze 2017 13:03
    mrice
    Specjalista AGD

Woda stoi w komorze myjącej, czy tam gdzie filtr jest? Po resecie wode spuści? Jak robson napisał, bardzo częsta przyczyną problemów tego typu jest pompa myjąca.

0
  • #6 19 Cze 2017 20:18
    mariomw
    Poziom 8  

mrice napisał:
    Woda stoi w komorze myjącej, czy tam gdzie filtr jest ? Po resecie wodę spuści? Jak robson napisał, bardzo częsta przyczyną problemów tego typu jest pompa myjąca
    Witam woda stoi tam gdzie jest filtr. Reset pomaga wodę spuszcza, ale po załączeniu po chwili znów wydaje piec sygnałów i stoi
    raz z woda na filtrze raz bez, i oczywiście kranik świeci.
    Pozdr.

0
  • #7 23 Cze 2017 23:03
    mariomw
    Poziom 8  

Witam dzieki za pomoc. Zmywarka działa od kilku dni bez zarzutu. Powodem awarii okazal sie zawor wodny do ktorego podlaczona mam zmywarke byl "delikatnie" przydlawiony i zakamieniony. Po wymianie na nowy zmywarka chodzi jak nowa.
    Pozdrawiam

2