Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WS502 - Nie działa selektor wyjść, trafo buczy po wpięciu prawej kolumny

Piotr160292 18 Cze 2017 22:43 783 4
  • #1 18 Cze 2017 22:43
    Piotr160292
    Poziom 36  

Witam, mam problem z moim wzmacniaczem. Po pierwsze po włączeniu do prawych zacisków kolumny wzbudza się transformator i zaczyna bardzo głośno buczeć i nie daje dźwięku. Po odłączeniu kolumny od prawego kanału jest ok. Lewy kanał działa prawidłowo.Drugim problemem jest selektor, który raz na kilka uruchomień nie działa i objawia się to tym, że przy wciśnięciu tuner, cd, etc. nie zapalają się diody podświetlające poszczególne opisy aktywacji. Nie działa także dioda od bassu. Trable działa prawidłowo. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, da się regulować głośność, bass, etc. tylko nie ma sygnalizacji wcisnięcia przycisku. Problem ten zauważyłem rozwiązuje przelutowanie kabli od sterowania, ale po pewnym czasie problem z powrotem wraca. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną wzbudzania się trafa i problemu z funkcjonowaniem sterowania? Nie wiem czy to ważne, ale ponoć wzmacniacz miał wymianego STK i prawdopodobnie jest to klon made in China. Czy to prawda, nie wiem, ponieważ wzmacniacz ten odkupiłem i dopiero jestem jego właściciem od niedawna.

0 4
  • #2 18 Cze 2017 23:26
    Krzychu7
    Poziom 39  

Transformator buczy bo prawdopodobnie masz napięcie stałe na wyjściu głośnikowym prawej kolumny. Zmierz to napięcie multimetrem (oczywiście bez podłączonej kolumny).

0
  • #3 19 Cze 2017 09:57
    Piotr160292
    Poziom 36  

No i STK poszedł... -21VDC... :/ W sumie to dziwne, że nie wyrzuciło bezpiecznika tego zaraz przed gniazdem...

Dodano po 10 [godziny] 10 [minuty]:

Tak się teraz zastanawiam... Czy to możliwe, żeby STK dostał przebicia na jednym kanale? Nigdy się jeszcze nie spotkałem żeby hybryda dostała przebicia na jednym kanale... Problem z selektorem też wyłapałem. PCB frontowe jest do przelutowania, ponieważ znowu mi padło sterowanie buforem UCY i jak powyginałem PCB wszystko wróciło do normy, więc definitywnie gdzieś jest niestyk... Dowiedziałem się, że problem jest w okolicy wyświetlacza, więc dużo roboty nie będzie z przelutowaniem...

0
  • #4 19 Cze 2017 14:58
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Piotr160292 napisał:
    Czy to możliwe, żeby STK dostał przebicia na jednym kanale?
    Oczywiście, ze to możliwe. Przecież de facto są w niej dwie niezależne końcówki mocy...

0
  • #5 19 Cze 2017 15:12
    Piotr160292
    Poziom 36  

No tak, fakt... Ok, kołuje w takim razie STK.

0