Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 2006r światła-przód - Dziwne zachowanie świateł przednich

19 Cze 2017 07:51 2940 6
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich,
    od kilku dni mam następujący problem w samochodzie - Passat B6 z 2006 roku. Światła przednie - "zwykłe" nie ksenony, bez doświetlania zakrętów. Pojawiła mi się kontrolka o przepaleniu żarówki. Faktycznie padła żarówka w prawym przednim reflektorze - światło mijania. Wjechałem na stację, kupiłem żarówkę, wymieniłem - na komputerze cały czas błąd i do tego przestało jeszcze działać w tym reflektorze światło pozycyjne. Pojechałem, kupiłem jeszcze jedną żarówkę. Wymieniłem - mijania brak, pozycyjne się pojawiło. Kupiłem trzecią żarówkę - u mnie światła drogowe i mijania są na żarówkach H7. Zacząłem kombinować, przekładać itd. Samymi przekładkami żarówek doprowadziłem do stanu, że wszystkie światła działały, błąd na komputerze zniknął. Dzisiaj rano idę do auta, informacja na komputerze - problem ze światłem pozycyjnym. Wychodzę z auta - faktycznie - nie ma pozycyjnego. I teraz tak - wyciągnąłem żarówkę od światła długiego - działa mijania i pozycyjne.
    Miał może ktoś podobny problem? Czy może to jest kłopot z żarówką pozycyjną? Jeśli tak to może ktoś z doświadczenia podpowie jak się do niej dobrać - znalazłem kilka informacji - jedna że można tą żarówkę wymienić bez rozbierania połowy auta i można wyciągnąć z poziomu otwartej maski (ale to było w przypadku ksenonów), druga, że trzeba na skręconych kołach odkręcić osłonę i tam jest gumowa zaślepka którą trzeba zdjąć i wymienić żarówkę.
    Czy też może to generalnie coś się dzieje z elektryką? Może z włącznikiem świateł?
    Dodam, że bezpieczniki sprawdziłem i to nie one stanowią problem.
    Z góry dzięki za podpowiedzi!
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    To do sprawdzenia jeszcze złącze przy samej lampie, może tam coś zaśniedziało.
  • Poziom 10  
    spinacz napisał:
    To do sprawdzenia jeszcze złącze przy samej lampie, może tam coś zaśniedziało.

Witam, dzięki za odpowiedź - to też już zrobiłem. Nie ma ani śladu zaśniedzenia, nie ma śladu deka rdzy, ale profilaktycznie wyczyściłem styki. Nie przyniosło to efektu. Zastanawia mnie to, że po wymianie żarówek w tym reflektorze - komputer pokazywał, że nie mam światła długiego. Włączyłem pozycyjne, mijania, długie - błąd zniknął i wszystkie światła były. Dzisiaj rano - długie są, mijania są, pozycyjnego -nie ma.
  • Poziom 38  
    Wygląda jak byś miał problem z wiązka tej lampy, rozumiem że jak już żarówka się zaświeci to błąd znika?

Dodano po 2 [minuty]:

Możliwe że jakieś uszkodzenie w złączu lampy ale od środka.
  • Poziom 10  
    spinacz napisał:
    Wygląda jak byś miał problem z wiązka tej lampy, rozumiem że jak już żarówka się zaświeci to błąd znika?

No właśnie, dziwne jest to, że jak wyjmę żarówkę od światła długiego, wtedy działa mijanie i pozycja. Informacja na komputerze jest wtedy prawidłowa - nie działa światło długie. Wsadzę żarówkę do długiego - jest błąd nadal od długiego. Włączę światła - błąd znika - jest ok. Za chwilę ponownie włączę światła - błąd od pozycji i pozycji nie ma. Mijania i długie jest.
    Kiedy włączę same pozycyjne - nie świeci się w tym reflektorze. Włączę halogeny (zapalają się halogeny i pozycyjne) - wszystko działa oprócz tego pozycyjnego.
    Sprawdzałem włącznik świateł - wymieniłem na inny - sytuacja nadal bez zmian. Jak wcześniej wspominałem rozpiąłem kostkę do tego reflektora - sprawdziłem czy przewody się nie poluzowały, czy nie ma gdzieś jakiegoś zaśniedzenia itd. - wszystko ok. Sprawdziłem jeszcze czy podawane jest napięcie - wszystko jest ok. Dlatego już mówiąc szczerze całkiem "zgłupiałem"
  • Poziom 38  
    Możesz jeszcze spróbować zbudować układ lampy i bezpośrednio podłączyć do złącza instalacji, albo przełożyć lampę do testów. Nie miałeś tam wcześniej żadnych LED ?
  • Poziom 10  
    Przekładałem jeszcze te żarówki do drugiego reflektora i tam działa wszystko jak trzeba. Jedyne co mi jeszcze zostało do sprawdzenia, to wymienić żarówkę od pozycyjnego. Można ona powoduje takie głupie zachowanie, ale z drugiej strony, jak wyciągnę żarówkę od światła długiego to pozycja się pojawia. Więc teoria, że żarówka od pozycji jest "walnięta" trochę nie trzyma mi się kupy, no ale kto wie. Spróbuje jeszcze ją wymienić i zobaczę jaki będzie efekt. Kolejna opcja - to ta o której wspominałeś - podłączyć inny reflektor i sprawdzić jak to będzie.
    Nie, tutaj LEDów nigdy nie było.