Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrzewanie Ogniw [18650 - 3,6V]

19 Cze 2017 11:16 1740 4
 • Poziom 4  
  Dzień dobry,

  Moja bateria w laptopie jest uszkodzona i laptop nie obsługuje zamienników. Mam zamiar kupić nowe akumulatorki do starej baterii i zlutować tylko kabelki od starej elektroniki do nowych ogniw. Potrzebuję mieć zgrzane ogniwa typu 18650. Zrobiłbym to za pośrednictwem jednej firmy na allegro, która oferuje zgrzewanie za 4,5 zł od sztuki. Jest jeszcze inna oferta, po 3 zł za zgrzanie sztuki i po 10 zł za wyregulowanie napięcia.

  Mam krótkie pytania dotyczące zgrzewania: Czy należy regulować napięcie w akumulatorkach przed zgrzewaniem w pakiet? Oczywiście biorąc pod uwagę, że ogniwa są całkowicie nowe. Czy firmy produkujące nie regulują tego przy oddawaniu produktu do sprzedaży? Czy kabelki dobrze się lutują do blaszek, którymi ogniwa są zgrzewane?
  Ogniwa o których mowa: NCR18650B Panasonic 3400mAh Li-Ion 3.7V

  Jeśli ktoś zainteresował się moją przypadłością, link: http://www.chip.pl/news/sprzet/notebooki_i_ne...ge-nie-bedzie-dzialac-z-nieoryginalna-bateria

  A mój laptop to Lenovo Thinkpad Edge 14 bodajże.

  Z poważaniem,
  Andrzej Sawicki
 • Poziom 21  
  Zanim pójdziesz w koszty nowych ogniw i pakietowania sprawdź kondycję starych ogniw.
  Może się okazać, że to nie ogniwa są zużyte ale elektronika uznała, że tak jest.

  Dla zabawy odzyskuję ogniwa z baterii laptopowych i często z baterii, która nie pozwala na pracę laptopa dłużej niż 15 minut wyciąga się ogniwa całkiem sprawne.
 • Poziom 4  
  Dziękuję za wskazówkę, jednakże to nie rozwiązuje mojego problemu (zależy mi przede wszystkim na nowych ogniwach ze względu na o wiele większą pojemność od oryginałów). W dalszym ciągu oczekuję na odpowiedzi na moje pytania.

  Jeśli chodzi o stan starej baterii, to nawet nie jest wykrywana przez laptopa. Typowy problem podłączony, nie ładuje. I to nie wina zabrudzonych styków.
 • Poziom 28  
  Sam sobie odpowiedziałeś w zamieszczonym linku. A skąd wiesz że te nowe ogniwa o większej pojemności układ nie potraktuje jako nie "swoje"? A mierzyłeś poszczególne ogniwa, czy żadne z nich nie jest dobre? Też zagospodarowuję takie ogniwa i sporo ich wyciągam dobrych.
 • Poziom 4  
  Otóż nie odpowiedziałem sobie w zamieszczonym linku na pytania typu "Czy należy regulować napięcie przed zgrzewaniem?" i inne dotyczące zgrzewania, proszę, czytaj ze zrozumieniem i dokładniej. Wiem, ponieważ to jest tylko kwestia chip'a na elektronice, który laptop sprawdza przy rozruchu. To elektronika baterii stanowi o problemie zamiennika, a nie ogniwa.

  Po raz kolejny mówię, że nie interesują mnie wpół zużyte ogniwa ze starej baterii i ich wyjmowanie, z Wami rozmowa to jak bicie głową w mur. Po prostu zamykam temat, bo oprócz odpowiedzi ludzi zbierających ogniwa z baterii i niepotrafiących czytać nikt więcej się nie wypowie. To smutne.

  Z poważaniem,
  A. S.