Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zabezpieczenia przed licznikiem - cena?

Mantruck 19 Cze 2017 14:04 690 2
  • #1 19 Cze 2017 14:04
    Mantruck
    Poziom 10  

Witam
    Instalacja jednofazowa. W skrzynce przed licznikiem jest wyłącznik nadprądowy C20A. Czasami przy jednoczesnym włączeniu bardziej prądożernych odbiorników (piekarnik, podgrzewacz wody i żelazko) następuje zadziałanie "eski" przed licznikiem. Zwróciłem się w tej sprawie do Zakładu Energetycznego. Poradzili aby wystąpić o większy przydział mocy i wymienić zabezpieczenie przed licznikiem. Tak też zrobiłem. Dostałem nowe warunki przyłączenia. Podpisałem umowę i opłaciłem fakturę wystawioną przez PGE. Pozostało wymienić zabezpieczenie.
    Zwróciłem się do uprawnionego elektryka. Wymianę "eski" i wydanie "Oświadczenia o wykonaniu instalacji" według wzoru PGE, elektryk wycenił na 600 zł brutto. Żadnych innych zmian w instalacji wykonywać nie ma potrzeby bo dom to typowa szeregówka z instalacją elektryczną taką samą jak u sąsiadów. W sąsiednich mieszkaniach przed licznikiem są "eski" C25A i taką teraz ma wstawić elektryk u mnie. Tylko te 600 zł wydaje mi się ceną nazbyt wygórowaną. Sprawdziłem w internecie kilka cenników usług elektryków ale takiej pozycji jak wymiana "eski" i wydanie oświadczenia nigdzie nie znalazłem. Czy to normalna cena za taką usługę?

0 2
  • #2 19 Cze 2017 14:15
    jerry1960
    Poziom 33  

Nie to nie jest normalna cena. Normalna to około 50 % z kwoty podanej przez Ciebie.

0
  • #3 20 Cze 2017 13:26
    Mantruck
    Poziom 10  

jerry1960 napisał:
    Nie to nie jest normalna cena. Normalna to około 50 % z kwoty podanej przez Ciebie.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli muszę poszukać tańszego fachowca.

0