Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana zabezpieczenia przed licznikiem - cena?

Mantruck 19 Jun 2017 14:04 8055 2
Wago
    Mantruck
    Level 11  
    Witam
    Instalacja jednofazowa. W skrzynce przed licznikiem jest wyłącznik nadprądowy C20A. Czasami przy jednoczesnym włączeniu bardziej prądożernych odbiorników (piekarnik, podgrzewacz wody i żelazko) następuje zadziałanie "eski" przed licznikiem. Zwróciłem się w tej sprawie do Zakładu Energetycznego. Poradzili aby wystąpić o większy przydział mocy i wymienić zabezpieczenie przed licznikiem. Tak też zrobiłem. Dostałem nowe warunki przyłączenia. Podpisałem umowę i opłaciłem fakturę wystawioną przez PGE. Pozostało wymienić zabezpieczenie.
    Zwróciłem się do uprawnionego elektryka. Wymianę "eski" i wydanie "Oświadczenia o wykonaniu instalacji" według wzoru PGE, elektryk wycenił na 600 zł brutto. Żadnych innych zmian w instalacji wykonywać nie ma potrzeby bo dom to typowa szeregówka z instalacją elektryczną taką samą jak u sąsiadów. W sąsiednich mieszkaniach przed licznikiem są "eski" C25A i taką teraz ma wstawić elektryk u mnie. Tylko te 600 zł wydaje mi się ceną nazbyt wygórowaną. Sprawdziłem w internecie kilka cenników usług elektryków ale takiej pozycji jak wymiana "eski" i wydanie oświadczenia nigdzie nie znalazłem. Czy to normalna cena za taką usługę?
  • Wago
    jerry1960
    Level 35  
    Nie to nie jest normalna cena. Normalna to około 50 % z kwoty podanej przez Ciebie.
    Mantruck
    Level 11  
    jerry1960 wrote:
    Nie to nie jest normalna cena. Normalna to około 50 % z kwoty podanej przez Ciebie.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli muszę poszukać tańszego fachowca.