Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowoczesne telewizory Smart TV i Ambilight na wyciągnięcie ręki

gulson 19 Jun 2017 14:11 7524 16
 • Telewizory SMART TV od kilku lat cieszą się niemalejącą popularnością. Bierze się ona przede wszystkim z możliwości obsługi coraz szerszej gamy aplikacji, a także wykorzystania najnowszych technologii. To właśnie one sprawiają, że telewizory stają się czymś więcej niż tylko odbiornikami.

  Nowoczesne telewizory Smart TV i Ambilight na wyciągnięcie ręki

  Co to jest Smart TV?
  Jest to nic innego, jak inteligentny telewizor, który wyposażony jest we własny procesor oraz system operacyjny, umożliwiający między innymi instalację i obsługę wielu aplikacji oraz wykorzystanie możliwości jakie daje połączenie internetowe.
  Za pomocą Smart TV jesteśmy w stanie korzystać z przeglądarki internetowej, odtwarzaczy multimedialnych, portali społecznościowych i wielu dedykowanych programów, które służą chociażby do odtwarzania filmów, muzyki czy gier. Najwięcej możliwości daje SMART TV oparty o system ANDROID, czyli ten który obsługuje większość dostępnych dziś smartfonów. Możesz korzystać zarówno z aplikacji ze sklepu Google Play jak i tych stworzonych specjalnie przez producenta telewizorów. Oczywiście wszystko dostępne jest na ekranie o przekątnej kilkudziesięciu, a nie kilku cali jak w przypadku smartfona czy tabletu. Taki telewizor nierzadko korzysta także z szeregu innowacji rozszerzających jego możliwości. Doskonałym na to przykładem jest chociażby technologia AMBILIGHT dostępna w telewizorach PHILIPS.


  Telewizory z Ambilight – co potrafią?
  Technologia ta wykorzystuje wbudowane w obudowę telewizora diody LED. Emitują one poświatę na ścianie za urządzeniem, co tworzy wrażenie rozszerzania obrazu emitowanego przez odbiornik. Przekłada się to także na atrakcyjne doznania wizualne co zdecydowanie poprawia komfort oglądania telewizji.
  Co ważne, diody reagują na wydarzenia na ekranie, gdyż ich praca sterowana jest przez czujniki wbudowane w matrycę telewizora. Istnieją cztery wersje technologii AMBILIGHT wykorzystywanej w urządzeniach firmy PHILIPS:
  - dwustronna - oświetlenie generowane jest po bokach telewizora,
  - trójstronna - światło pojawia też nad górną częścią obudowy,
  - czterostronna - dochodzi również oświetlenie dolne,
  - projekcyjnej – jest to najbardziej zaawansowana odsłona technologii, w ramach której diody LED są zastępowane przez mikroprojektory, które generują kolory oraz kontury, dzięki czemu wrażenie „dodatkowego obrazu” staje się jeszcze mocniejsze.

  Nowoczesne telewizory Smart TV i Ambilight na wyciągnięcie ręki  Ambilight pozwala rozszerzyć wrażenia korzystania z telewizora na kilka sposobów. Technologia ta może bowiem posłużyć nie tylko podczas oglądania filmów, ale również w trybie gry czy chociażby podczas słuchania muzyki, kiedy możemy zdecydować czy efekty mają być subtelne - koncertowe, czy bardziej dyskotekowe. Dodatkowa aplikacja umożliwia np. podświetlenie krawędzi telewizora w barwy narodowe kiedy oglądamy mecz.

  Jaki TV wybrać? Odwiedź Morele.net!
  Internetowy sklep Morele.net jest jednym z największych w Polsce pod względem dostępnego asortymentu telewizorów. W ofercie znaleźć można urządzenia wszystkich typów i technologii, także obejmujących AMBILIGHT.
  Klienci sklepu dostają do swojej dyspozycji wygodny w użyciu katalog, który może zostać skonfigurowany na kilka sposobów. Wystarczy wskazać, jaki typ telewizora nas interesuje (LCD, LED, a może OLED?), wybrać obsługiwany format obrazu (od HD Ready aż do 4K), przekątną ekranu, technologię (w ofercie dostępne są telewizory Smart TV i modele tradycyjne), a także rozmaite dodatki, takie jak nagrywanie na USB, łączność WiFi czy odtwarzacz DVD.
  Po wskazaniu interesujących nas parametrów, wyszukiwarka dostosuje ofertę do naszych preferencji, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli jednak nie jesteśmy do końca pewni, jakiego telewizora szukamy, możemy przejrzeć całą dostępną ofertę i zaznajomić się z bogatymi opisami poszczególnych modeli, lub skorzystać z pomocy doradcy handlowego dostępnego poprzez infolinię Morele.net

  Nowoczesne telewizory Smart TV i Ambilight na wyciągnięcie ręki

  Sklep Morele.net to platforma tworzona przez Klientów z całej Polski i nie tylko. Dzielą się oni swoimi opiniami na temat danych produktów – dzięki temu każdy może przekonać się, czy wybrany telewizor na pewno spełni jego oczekiwania.  Informacja sponsorowana na podstawie materiałów morele.net

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  gulson
  System Administrator
  Offline 
  Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
  gulson wrote 21865 posts with rating 2672, helped 71 times. Been with us since 2001 year.
 • #4
  krisRaba
  Level 31  
  Wow, chciałem pytać, czy pierwsze zdjęcie to nie paskudny photoshop, że widoczny jest obraz, bo dotąd widziałem tylko podświetlanie/poświatę, a tu okazuje się, że jest jakiś nowy typ "projekcyjny".
  Tutaj w sumie wybrano dość łatwy do "rozszerzenia" motyw. A jak to wygląda, gdy przykładowo na pół ekranu mamy czyjąś twarz? ;)

  [EDIT]
  Ok, znalazłem takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=KkNCt4wFVlA
  Czyli z tyłu wyświetlana jest rozmazana kopia obrazu, co de facto nie daje efektu typowego "przedłużenia" elementu znajdującego się na brzegu ekranu. Ale w sumie ciekawe.
 • #5
  brofran
  Level 39  
  Za 2 lata kończy się ochrona patentowa Philipsa na Ambilight . Wtedy te wodotryski będą stosować pewnie wszyscy producenci TV . Całe szczęście że toto można wyłączać i oglądać normalny obraz . :D
 • #6
  Erbit
  Level 42  
  gulson wrote:
  ...inteligentny telewizor...


  Przepraszam, jestem uczulony na takie zwroty.

  Mam ochotę od razu zapytać gdzie podziała się inteligencja tych, którzy takie zwroty wymyślają.

  Jeśli ktoś nadal nie rozumie proszę zapoznać się z definicją inteligencji choćby w Wikipedii (której też nie lubię) -> Link
 • #7
  Szyszkownik Kilkujadek
  Level 37  
  @Erbit po stokroć się zgadzam!
  Quote:
  Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w różnych sytuacjach. Cecha umysłu warunkująca sprawność czynności poznawczych, takich jak myślenie, reagowanie, rozwiązywanie problemów.
 • #8
  Zbigniew 400
  Level 38  
  No to dowaliliście gulsonowi. A nie lepiej gdyby napisał post sponsorowany i wszystko byłoby ok.
 • #11
  Erbit
  Level 42  
  Mishot wrote:
  Więc jak przetłumaczyć "smart"? skoro nie inteligentny...

  Naprawdę uważasz, że "inteligentny" w języku polskim jest najlepszym tłumaczeniem dla "smart"? Naprawdę ?

  Zdaję sobie sprawę, że czas zmienia znaczenie słów. Dziś mamy codziennie premierę tego samego filmu a i dziś niektóre wyrazy np. cham (prostak) mają inne bądź nieco znaczenie niż kiedyś. Ciekawą etymologię ma także wyraz "prostytutka". Jednak czy "inteligencja" , która do niedawna była domeną jedynie ludzką może być przypisana urządzeniu ? Czy istnieje nauka o kosmetykach a w związku z tym czy istnieje "kosmetolog" wymyślony kilka lat temu ?

  Marketing nas pożera w całości, znaczenie słów jest wypaczane, zubożane. Nie jestem żadnym purystą językowym ale wydaje mnie się, że zbyt często dajemy się wprowadzać w błąd i w ten sposób zubożamy język.
 • #13
  Erbit
  Level 42  
  BK_klp wrote:
  ...
  Mishot wrote:
  Więc jak przetłumaczyć "smart"?
  "Mądry"?


  Na pewno "coś" by się znalazło. Nie można tłumaczyć dosłownie, trzeba zawsze tłumaczyć kontekst a nie pojedyncze wyrazy.

  Np. w przypadku "inteligentny dom" sądzę, że najbardziej odpowiednie i zarazem oddające prawdę jest "automatyczny dom". Zamiana "automatyczny" na "inteligentny" miała na celu podniesienia rangi / wagi znaczenia - nie jest to jednak prawidłowe bo dom (przynajmniej na ten moment) nie jest inteligentny.
 • #14
  mkubol
  Level 24  
  Inteligentny to właściwe określenie. Takie urządzenie posiada jakąś tam wiedzę i stosuje ją. Analiza i przeliczanie danych po czym wyświetlanie wyniku lub wykonanie jakiejś czynności to nic innego jak posiadanie wiedzy i jej stosowanie. Uczenie się, można zainstalować dodatkowe aplikacje dzięki którym urządzenie zyskuje nowe funkcje. Reagowanie na bodźce. proszę bardzo wciskasz guzik a urządzenie reaguje, niektóre nawet potrafią same przeprowadzić diagnostykę swoich systemów. Nie mylcie Panowie pojęcia inteligencji z pojęciem świadomości bo to dwa różne określenia.
 • #15
  krisRaba
  Level 31  
  mkubol wrote:
  Inteligentny to właściwe określenie. Takie urządzenie posiada jakąś tam wiedzę i stosuje ją. Analiza i przeliczanie danych po czym wyświetlanie wyniku lub wykonanie jakiejś czynności to nic innego jak posiadanie wiedzy i jej stosowanie. Uczenie się, można zainstalować dodatkowe aplikacje dzięki którym urządzenie zyskuje nowe funkcje. Reagowanie na bodźce. proszę bardzo wciskasz guzik a urządzenie reaguje, niektóre nawet potrafią same przeprowadzić diagnostykę swoich systemów. Nie mylcie Panowie pojęcia inteligencji z pojęciem świadomości bo to dwa różne określenia.

  Automatyka domowa w większości "wydań" jest deterministyczna, wykonuje zaprogramowany algorytm - mniej lub bardziej skomplikowany. Na tej zasadzie każde urządzenie wyposażone w mikrokontroler lub jakiś układ sterujący nazywałby się "inteligentnym".
  Wiedza, to nie inteligencja :) Realizowanie algorytmu to nie inteligencja :) Diagnostyka (na bazie algorytmu) to nie inteligencja :)

  Definicja z wikipedii może być trochę źle rozumiana, że postrzeganie (sensory) + analiza (algorytm) + wykorzystanie wiedzy (aktory/elementy wykonawcze) to już inteligencja... Niestety nie :) Bardziej nacisk należy kłaść na możliwość uczenia się i adaptację do nowych warunków, czyli przykładowo natrafiasz na sytuację, której dotąd nie znałeś i potrafisz na bazie innych wcześniejszych doświadczeń zaproponować rozwiązanie. Nie realizujesz algorytmu, tylko "tworzysz" nowe rozwiązanie.

  Polecam tę definicję: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/;3915042

  Inteligentnym można przykładowo nazwać robota kroczącego, który nauczył się chodzić, po czym odpadł mu kawałek nogi i po kilku próbach opracuje nowy sposób poruszania się. Kiedyś widziałem ciekawy film na temat robota-rozgwiazdy, który to potrafił :) Czyli jego sytuacja zmieniła się i potrafił się przystosować do nowych warunków i "wymyślić" nieznane mu wcześniej rozwiązanie.
 • #16
  Erbit
  Level 42  
  mkubol wrote:
  Inteligentny to właściwe określenie. ...


  Jeżeli włączenie światła spowodowane ciemnością (włącznik zmierzchowy) jest dla Kolegi inteligencją to chylę czoła i wycofuję się z dyskusji o inteligencji.

  Moje zawory grzejnikowe potrafią dużo więcej niż taki włącznik zmierzchowy bo każdy z nich potrafi przewidzieć o ile wcześniej musi zacząć grzać aby o określonej godzinie uzyskać żądaną temperaturę w pomieszczeniu. Czy o każdym ze swoich zaworów powinienem myśleć jak o geniuszu ?
 • #17
  Szyszkownik Kilkujadek
  Level 37  
  mkubol wrote:
  Inteligentny to właściwe określenie. Takie urządzenie posiada jakąś tam wiedzę i stosuje ją. Analiza i przeliczanie danych po czym wyświetlanie wyniku lub wykonanie jakiejś czynności to nic innego jak posiadanie wiedzy i jej stosowanie.
  To okazuje się, że "komputer" silnika w moim samochodzie jest inteligentny. Wręcz geniusz. :-D
  Muszę to koniecznie zaznaczyć przy sprzedaży.
  A tak na poważne: nie można mylić automatyki z inteligencją. To dwie zupełnie inne kwestie.