Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka - Bosh SMI68MS07E czy Elektrolux ESL8610RO?

darcius 19 Jun 2017 21:12 1917 4
Bosch
    darcius
    Level 9  
    Dzień dobry,
    Jak w temacie, chciałbym kupić zmywarkę, zdecydowałem się na tego bosha ze względu na stal, szufladę na sztućce, zużycie wody/prądu, rackmatic, rozmiar 60.
    Ponieważ kupuję piekarnik EOC5654ANX (pyroliza z parą) oraz płytę bodaj EHI6540FOS (szara) to zacząłem się zastanawiać nad zmywarka elektroluxa żeby załapać się na promocję na zestaw. Jaki model elektroluxa należałoby rozważyć?
    A tak btw czy ten wymiennik ciepła to dobra rzecz? a zeolit? które jest mniej awaryjne? Czy warto dokładać do tego zeolitu, bo wydaje mi się, że nie koniecznie.
    Prosiłbym znawców tematu o słów kilka...

Edit.
    wyszukałem ESL8610RO... jakieś uwagi, sugestie, spostrzeżenia?
  • Bosch
    Brozerihno
    Level 24  
    Nie zbyt często są narzekania na ten produkt poszukaj inny model gdzie kupujesz ze musisz mieć zestaw? Lepszy już electrolux
  • Bosch
    norekm
    Level 2  
    Polecam Boscha, mam podobny model. Dobrze domywa naczynia. Szuflada na sztućce to bardzo przydatna opcja.
    darcius
    Level 9  
    Brozerihno wrote:
    Nie zbyt często są narzekania na ten produkt poszukaj inny model gdzie kupujesz ze musisz mieć zestaw? Lepszy już electrolux

Kupuje EOC5654ANX (grupa TERG) lub EOC5654AOX (m.in. RTVAGD) oraz płytę EHI6540FOS. W Mediaexpert lub RTVAGD pojawiają się promocje, że w zestwie czyli przy zakupie produktów tego samego producenta jest upust w zależności od kwoty wydanej, tak czy inaczej wychodzi, że jest to min. 10%. Nie jest to chłyt martetingowy ponieważ obserwuje te ceny od jakiś 3 miechów.
    Zatem wyjdzie, że różnica w cenie pomiedzy Bochem a Elektroluxem wyjdzie ~500zł.

Przyznam, że gdyby nie kwestia ceny to brałbym bosha...
    JerzyR
    Level 12  
    Moja zmywarka Bosch SMV59U10EU/93 zamontowana ok. XI 2014 r. Od ok. 1-2 miesięcy wariuje- błędy E15?, kranik, E22, nie wypompowuje wody bez żadnego błędu.
    Błąd E22 sugeruje brudny filtr - jest czysty. Kranik - wąż doprowadzający jest OK. Mam dość - wezwałem serwis. Jak na zmywarkę za prawie 3tys. dwa lata i ciągłe awarie mogą człowieka zdenerwować.
    Zobaczę co powie serwisant w poniedziałek.
    Poprzednia zmywarka Bosch działała bezbłędnie przez 9 lat i została w starym mieszkaniu. A zastanawiałem się czy jej nie zabrać? Nigdy z nią nie miałem żadnych problemów! A teraz takie dziadostwo.
    Chyba już nie kupię zmywarki za 3tys. i marce Bosch/Siemens też podziękuję.