Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia M wymiana płyty

piecyk782 19 Cze 2017 21:53 753 6
  • #1 19 Cze 2017 21:53
    piecyk782
    Poziom 4  

Witam, jakieś 3 lata temu kupiłem xperie M. Śmigało wszystko do pewnego momentu aż nagle zaczęły zatrzymywać się aplikacje i telefon wyłączył się. Próbowałem włączać ale wyskakiwał jakiś błąd, więc oddałem telefon do komisu do naprawy( gwarancja minęła 4 miesiące przed padnięciem). Facet powiedział że płyta główna padła i jedynie co może zrobić to zamówić używkę lub spróbować coś tam lutować ale są nikłe szanse na uratowanie. Czekałem na telefon z 1,5 miesiąca ale facet twierdzi że nie znalazł płyty głównej ani lutowanie nic nie pomogło. Wziąłem sprawy w swoje ręce i po dłuższych poszukiwaniach znalazłem płytę główną, którą zamówiłem. Wymieniłem płytę w domowych warunkach jako amator i telefon włączył się, miał blokadę ale udało mi się zgadnąć hasło. Włożyłem kartę i nie czyta karty, jedynie jakie czyta karty to Orange, więc ma simlocka. Nawet softu nie da rady wgrać właśnie przez simka. Czy ktoś mógłby mi pomóż ? Myślałem o kupnie kodu do simlocka na allegro ale po czytaniu instrukcji wychodzi na to że jak telefon ma wymienioną płytę główną na inną to nie przyjmie mi kodu. Liczę na jakąś waszą pomoc :)

0 6
  • #2 19 Cze 2017 22:13
    nutergsm
    Moderator - GSM

Jeżeli licznik kodów nie jest zablokowany, to kodem powinno dać radę. Tylko kod musi być pod imei z nowej płyty. Możesz jeszcze udać się do serwisu nie komisu aby zdjęli simlocka.
    Firmware można wgrać i simlock niema tu nić do tego.

0
  • #3 19 Cze 2017 22:54
    piecyk782
    Poziom 4  

Rozumiem, ale właśnie jest problem z wgraniem tego diabelnego oprogramowania. Oryginalny soft wgra a już np. Cyamogena albo andka 4.4 czy 6.0 już nie da rady. Niby instaluje i wyłączy telefon, a potem dalej ten sam android. Znajomy wgrywa softy dość często ale się z takim przypadkiem pierwszy raz spotyka.

0
  • #4 19 Cze 2017 23:10
    nutergsm
    Moderator - GSM

Wszystkie custom romy trzeba wgrywać poprzez cwm lub TWRP jeżeli jest dostępne na ten model.

0
  • #5 19 Cze 2017 23:16
    piecyk782
    Poziom 4  

Znajomy twierdzi że bootloadera blokuje simlock i trzeba najpierw zdjąć simlocka a potem wgrać oprogramowanie.

0
  • #6 19 Cze 2017 23:39
    nutergsm
    Moderator - GSM

Aby wgrać jakieś nie oryginalne oprogramowanie należy odblokować bootloader. Natomiast jeżeli chcesz wgrać oryginalny soft to nie trzeba dodatkowych kombinacji. Najlepiej wgrywać najnowszą dostępną wersję.

0
  • #7 19 Cze 2017 23:51
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Jeśli to jest Xperia z Orange to ma simlock i trwałą blokadę bootloadera, nie wgrasz żadnych custom romów, to i tak nie ma sensu.

0