Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG9965 - Błąd F4 - mimo że nowy czujnik OWI i pompa spustowa sprawna

20 Cze 2017 12:19 1386 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Jak w temacie. Zmywarka ADG9965 o numerze Service: 8542 965 10790. Wywaliła błąd F4. Pompa pracuje wzorcowo i szybko wyciąga całą wodę (zostaje minimalna ilość tuż pod czujnikiem OWI). W tej zmywarce nie było czujnika membranowego tylko czujnik optyczny tzw. OWI. Czyszczenie czujnika nie pomogło więc będąc przekonany, że jest pewnie walnięty, wymieniłem go na nowy oryginał. Niestety zmywarka dalej rozpoczyna cykl pracy jak zwykle od wypompowania wody, które niestety się nie kończy tj. po kilku minutach pracy pompy zmywarka nie wchodzi w dalszą część programu mycia tylko przerywa prace i wywala F4.
    Czy ktoś miał taki problem? Czy jest możliwość że padł sterownik a może szukać gdzie indziej przyczyny.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 15  
    W niektórych zmywarkach jest podobny błąd ale ciągle wylewa wlewa wodę przyczyną jest grzałka
  • Poziom 2  
    Wezwałem speca od zmywarek wczoraj i po godzinie dumania i sprawdzania takie wnioski:
    - pompa sprawna.
    - czujnik OWI sprawny
    - pozostałe podzespoły podobno też sprawne.
    Serwisant zabrał sterownik do przemierzenia bo podejrzewa, że może coś w nim nie stykać. Tym bardziej, że podczas jego wizyty pojawiły się jeszcze jeden dziwny objaw. Zmywarka na stand by --> program wybrany --> nie wciskamy przycisku "start" --> zamykamy drzwi, a pomimo nie włączonego "start" pompa zaczyna pracę :|
  • Poziom 2  
    No i niestety okazało się że moduł padnięty. Wymiana triaka od pompy nic nie dała więc pewnie procesor trafiło. Zamówiłem w north.pl moduł ktory miał pasować. Panowie zaprogramowali go pod mój model ale okazało się, że moduł miał numer 673 podczas gdy mój miał numer 515 i niestety zupełnie inne rozmieszczenie triaków spowodowało totalne ześwirowanie zmywarki. Teraz szukam modułu i szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Nawet nie chce myśleć, że wywaliłem 130 zł na nowy czujnik OWI i z powodu tego, że nie można nigdzie dostać zamiennego modułu będę musiał kupić nową zmywarkę.
    Jak padnie decyzja o nowej zmywarce to informuję, że będę miał na sprzedaż części do Whirlpool ADG9965 - wszystko poza modułem w pełni sprawne:)