Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg LTE dla użytkowania NET via router z telefonu

20 Cze 2017 13:57 720 5
  • Poziom 9  
    Witam ,
    L liczę na pomoc kolegów.
    Mam telefon w PLAY S6 (oczywiscie bez złącza antenowego ) - ( tam gdzie bywam zasięg LTE jest słabiutki a ja chcę uzywać doraźnie net ale aby był stabilny)
    z mapy zasięgu wynika że mam BTS w Kowalu (Kujawsko-pomorskie) a moja lokalizacja to las jezioro Skrzyneckie wg GPS 52.535000x19.160278 to ok 11 ,4 km.
    Domek w niecce i lesie sosnowym . Sygnał LTE poza domkiem się pojawia ( w sieci PLAY) w miarę ale do rozmów ale nie dla netu.
    Co mam zrobić aby wzmocnić sygnał dla odbioru w telefonie a jego chcę używać jako router dla kompa?!
    Czy może mi ktoś pomóc aby wyposażyć się w legalne urządzenia np wzmacniacz abym mógł mieć stabilny sygnał LTE ?
    Najchętniej to wolałbym mieć sygnał w domku LTE ale dach jest metalowy do samej ziemi i chyba się robi puszka ... W domu telelon ( ma funkcję roaming krajowy) szuka i łączy się z innymi sieciami ale nigdy dla sygnału LTE
  • Specjalista Sieci, Internet
    W roamingu krajowym nie działa LTE partnerów czyli T-Mobile oraz Plusa i Orange. Możesz korzystać tylko na 3G na dodatek z DL do 1,5Mb/s. LTE dostępne tylko na sieci macierzystej Play. Ty nie podawaj położenia BTS-a Play tylko swoje bo to ma znaczenie. Play to nie jest operator na taka lokalizację , mogą być problemy nawet z działaniem LTE na antenach kierunkowych 800MHz podłączonych do routera/modemu a co dopiero na telefonie. Szczątkowy zasięg z tego BTS-a Play w Kowalu na LTE800. Na tym pasmie Play ma tylko 5MHz w MIMO i LTE działa wolno, szczególnie w takich warunkach o ile połaczysz się z BTS-em.W roamingu na 3G zasięg z BTS-a NetWorks w Trzebowie, w pasmie UMTS900 HSPA+ oraz UMTS2100HSPA+DC który działa dla Orange i T-Mobile. Jeśli chcesz korzystać z LTE to tylko u tych operatorów na LTE800 z tego BTS-a lub z takiego samego w Baruchowie. Oczywiście z anteną na 800MHz i modemem/ routerem LTE. Koszt anteny 2xATK-10/800-980 około 200 zl a najtańszy mobilny routerek MiFi LTE to około 100 zł za E5573 czy E5577( Airbox2 Plus). stacjonarny router LTE około 200 zł za B315. Do tego karta Orange Free z allegro za 100 zł a na niej 1410GB na półtora roku.
  • Poziom 9  
    Ostatnio Play obniżył prędkości ( chyba się nie mogli dogadać z T - Mobile) i już nie mogę działać z routera - telefonu. Czy to co publikowali iż Play obniżył prędkości to ma jakiś wpływ na to piszesz aby sie kierować an operatórów Orange i T-Mobile ?
    Jeśli jest szansa z mojej lokalizacji skorzystać z sygnału LTE ww. operatorów to byłoby super. Antenę o jakij piszesz to mam z odzysku (kiedyś mi założyli do telefonu nokia z gniazdem zewnętrznym i w Plusie wówczas śmigało z orientacją na Kowal.
    Czyli antenę bym już miał to zostaje router i karta Orange Free ?! - to Orange sprzedaje karty sim na Allegro czy czegoś nie rozumiem ?! 100 zł na rok przy limicie 1410 GB to dla mnie aż nadto ? A jakie sa warunki odtwarzania abonamentu - rejestruje się u nich tak jak teraz każdą kartę ?!
    Jak bym chciał mieć leprze zyski na sygnale to w co inwestować ?! Muszę czasem popracować zdalnie na innych serwerach i chciałbym mieć stabilny net stąd moja prośba .

Dodano po 2 [minuty]:

Ostatnio Play obniżył prędkości ( chyba się nie mogli dogadać z T - Mobile) i już nie mogę działać z routera - telefonu. Czy to co publikowali iż Play obniżył prędkości to ma jakiś wpływ na to piszesz aby sie kierować an operatórów Orange i T-Mobile ?
    Jeśli jest szansa z mojej lokalizacji skorzystać z sygnału LTE ww. operatorów to byłoby super. Antenę o jakij piszesz to mam z odzysku (kiedyś mi założyli do telefonu nokia z gniazdem zewnętrznym i w Plusie wówczas śmigało z orientacją na Kowal.
    Czyli antenę bym już miał to zostaje router i karta Orange Free ?! - to Orange sprzedaje karty sim na Allegro czy czegoś nie rozumiem ?! 100 zł na rok przy limicie 1410 GB to dla mnie aż nadto ? A jakie sa warunki odtwarzania abonamentu - rejestruje się u nich tak jak teraz każdą kartę ?!
    Jak bym chciał mieć leprze zyski na sygnale to w co inwestować ?! Muszę czasem popracować zdalnie na innych serwerach i chciałbym mieć stabilny net stąd moja prośba .Moja omawiana lokalizacja : 52.519146 19.333234
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do LTE stosuje się dwie anteny, działa w technologii MIMO. Jedna w polaryzacji pionowej, druga w poziomej. na jednej nie uzyskasz maksymalnych prędkości. ale kluczowy jest najpierw router LTE do którego te anteny ATK-10 podłączysz. najtańsza opcja to mobilny MiFi z LTE za 100 z i podałem modele. Na działkę do okazyjnych zastosowań jako stacjonarny może być , jeśli nie potrzebujesz portów LAN. Jak chcesz stacjonarny to B315. A karta za 100 zł na Allegro bo teraz jest promocja 1,41TB za doładowanie karty głosowej Orange Free i goście którzy wykorzystali środki z niej oferuja takie karty z pakietem na 18m-cy właśnie za 100 zł. Wszystko jest legalne, https://allegro.pl/listing?string=orange%2014...match=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-4-0614 Zrób testy Orange na telefonie na zewnątrz z aplikacją Network Cell Info i pokaz screena. do testów można użyć karty głosowej za 5 zł z taryfą Orange Free kupionej i zarejestrowanej w salonie. Przy rejestracji podajesz adres i dostaniesz bonus 100GB/m-c. Jak sprawdzisz parametry sygnału i dane BTS-a w NCI to podejmiesz dalsze kroki. Mocniejsza antena na 800-900MHz to ATK-20.
  • Poziom 9  
    Jesteś the best , Dzięki . Odezwę się po testach . Aplikację już ściągnąłem
  • Poziom 9  
    HEj, Wysłałem ci materiał jaki zebrałem . Po analizie coś podpowiesz dalej ?

Wskazałeś antenę ATK-20 ( w polaryzcji pionowej) ale to antena z jednym kablem ze złączem typu N (muszę chyba jakieś przejście dokupić aby włączyć do gniazd sma w dekoderze) ale wspominałeś o drugiej antenie aby zwiększyć efektywność odbioru sygnału LTE . Czy mam rozumieć iż należy drugą taką antenę podłączyć do rutera ( a co z polaryzacją - odwócić o 90 st i zamontować w poziomie) ?
    Oglądałem rutery 315 ( cała rodzina i rózniaste ceny od 200 do 500 zł) - możesz coś zarekomendować ?
    Myślę aby ruter był na tarasie w domku aby sygnał zapewnic na tarasie a kablem/mi sieć LAN pociągnąć do wnętrza domku ( bo dach do samej ziemi z pokryciem metalowym ) . Jaki zasieg może mieć ruter ( czy sciany drewniane są przeszkodą ?)