Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo SE810 - Wywala bezpieczniki

Palec111 20 Cze 2017 15:25 354 2
  • #1 20 Cze 2017 15:25
    Palec111
    Poziom 2  

Mam problem z pralką Ardo SE810 za każdym razem jak pralka chce ruszyć bębnem (niezależnie od programu) to wywala bezpieczniki. Był fachowiec i powiedział, że silnik ma "przebicia" dlatego tak się dzieje. Silnik do tej pralki jest już niedostępny z tego co wiem. Więc kupiłem inny używany i po montażu dzieje się dokładnie to samo co ze starym silnikiem. Próbowałem odpalić pralkę bez silnika, ale tylko jest jakieś puknięcie i pralka na nic nie reaguje, ale światełka się świecą (, ale bezpieczniki nie wywala)...
    Jest w stanie ktoś mi coś podpowiedzieć ? Wolałbym naprawić palkę żeby chociaż pół roku jeszcze poprała...

0 2
  • #2 20 Cze 2017 19:18
    TONI_2003
    Moderator

Zatem nie przyszło Ci do głowy, że poprzedni silnik mógł zrobić uszkodzenia na płycie PCB, a nie wspomnę już nawet o sprawdzenia silnika poza pralką. Aczkolwiek słowa Twe poniżej to nam tak naprawdę nic nie mówią jednoznacznie.

Cytat:
    Więc kupiłem inny używany i po montażu dzieje się dokładnie to samo co ze starym silnikiem.

0
  • #3 21 Cze 2017 00:11
    Palec111
    Poziom 2  

Powiem tak nie znam się totalnie na elektronice i zależy mi na tym żeby pralka jeszcze ze 2 miesiące pożyła. Jedyne co przyszło mi do głowy że silnik który kupiłem również jest uszkodzony (koleś co mi sprzedał mówił że działał do końca bez problemów i że na 1000% działa) Temat założyłem głównie by nie dać się oszukać i być może jakiś "spec" coś podpowie mam jeszcze inną grzałkę ją też zamienię z moją starą bo dowiedziałem się że może to być również problem z grzałką. Tak pi razy drzwi oglądałem kable i nie widzę aby coś było przetopione osmolone czy cokolwiek ... Wszystkie kabelki które da się odpiąć uziemienia itd przeczyszczę papierem ściernym bo są jak by hmm... zaśniedziałe i zobaczymy czy te zabiegi coś pomogą.

Ps proszę o wybaczenie ale naprawdę jestem totalnie zielony jeśli chodzi o elektronikę.

0