Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ardo SE810 - Wywala bezpieczniki

Palec111 20 Jun 2017 15:25 561 2
    Palec111
    Level 2  
    Mam problem z pralką Ardo SE810 za każdym razem jak pralka chce ruszyć bębnem (niezależnie od programu) to wywala bezpieczniki. Był fachowiec i powiedział, że silnik ma "przebicia" dlatego tak się dzieje. Silnik do tej pralki jest już niedostępny z tego co wiem. Więc kupiłem inny używany i po montażu dzieje się dokładnie to samo co ze starym silnikiem. Próbowałem odpalić pralkę bez silnika, ale tylko jest jakieś puknięcie i pralka na nic nie reaguje, ale światełka się świecą (, ale bezpieczniki nie wywala)...
    Jest w stanie ktoś mi coś podpowiedzieć ? Wolałbym naprawić palkę żeby chociaż pół roku jeszcze poprała...
    TONI_2003
    Moderator
    Zatem nie przyszło Ci do głowy, że poprzedni silnik mógł zrobić uszkodzenia na płycie PCB, a nie wspomnę już nawet o sprawdzenia silnika poza pralką. Aczkolwiek słowa Twe poniżej to nam tak naprawdę nic nie mówią jednoznacznie.
    Quote:
    Więc kupiłem inny używany i po montażu dzieje się dokładnie to samo co ze starym silnikiem.
    Palec111
    Level 2  
    Powiem tak nie znam się totalnie na elektronice i zależy mi na tym żeby pralka jeszcze ze 2 miesiące pożyła. Jedyne co przyszło mi do głowy że silnik który kupiłem również jest uszkodzony (koleś co mi sprzedał mówił że działał do końca bez problemów i że na 1000% działa) Temat założyłem głównie by nie dać się oszukać i być może jakiś "spec" coś podpowie mam jeszcze inną grzałkę ją też zamienię z moją starą bo dowiedziałem się że może to być również problem z grzałką. Tak pi razy drzwi oglądałem kable i nie widzę aby coś było przetopione osmolone czy cokolwiek ... Wszystkie kabelki które da się odpiąć uziemienia itd przeczyszczę papierem ściernym bo są jak by hmm... zaśniedziałe i zobaczymy czy te zabiegi coś pomogą.

Ps proszę o wybaczenie ale naprawdę jestem totalnie zielony jeśli chodzi o elektronikę.