Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator AVR pod USB windows 7

wojteksct 30 Jul 2005 17:57 15435 10
    wojteksct
    Level 15  
    Witam:)

Potrzebuje kupić programator do AVR działający pod USB, najlepiej żeby można było na nim pracować w BASCOMI-e i GCC. Z góry dziękuje za informacje
    marcinkwa
    Level 14  
    Może interfejs USB => COM i peogramator na comie.
    Krzysiek13
    Level 11  
    Witam,

Miałem podobny problem ale go rozwiązałem za pomocą przejściówki USB-->COM którą kupiłem za jakieś 30zł na allegro. Do tego miałem taki programator COMBO3 programował mi AVR ATMEGA8535 ale z wielkimi kłopotami, myślałem że może to wina tej przejściówki ale po zablokowaniu sobie kilku ATMEGA y ATTINY skusiłem się na oryginalny programator AVRISP Atmela, który można kupić np. w SEGURO Elektronik (wysyłkowo też), i obsługuje go AVRStudio. No i do tej pory nie miałem jeszcze ani jednego problemu. Żadnej błędnej weryfikacji albo ustawienia bitów które by zablokowały procka. Jestem na prawdę zadowolony. Ten programator to jakieś 150zł.

Pozdrawiam.
    hunterhouse
    Level 26  
    ja też polecam AVRISP.
    nie kupowałem oryginalnego ale zrobiłem sam.
    widziałem też na jakiejś niemieckiej stronie był schemat AVRISP z wbudowanym USB->Com.
    jak znajde gdzieć adres tej strony to ci podeśle.

jeśli zależy ci na czasie i 200zł dla ciebie to nie problem to kup oryginalnego AVRISP i konwerter USB->Com.
    -Radar-
    Level 11  
    Firma Atmel wprowadziła do produkcji AVRISP w wersji na USB.
    Programator powinien się pojawić w sprzedaży z początkiem roku 2006
    kamyczek
    Level 38  
    W ostatnim tj 11/2005 numerze Elektroniki Praktycznej jest takowy opisany programuje wszystkie megi poza 128 ....
    pascal
    Level 11  
    AVRISP wersja USB oryginalny Atmela jest już w sprzedaży w Polsce (www.seguro.pl)
    wojteksct
    Level 15  
    Witam,

udało mi się zdobyć programator pod USB.

Pozdrawiam