Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi IZ10 - nie pobiera wody

20 Cze 2017 17:44 945 4
 • Poziom 15  
  Witam
  Znów mam problem z tą pralką, po załączeniu i ustawieniu dowolnego programu blokuje rygiel i tyle, nie próbuje nawet pobierać wody, wody w pralce nie ma, filtr czysty, woda dochodzi do węża zasilającego. Ostatnimi czasy zaczęła pojawiać się woda podczas wypompowywania, nie mogę zlokalizować wycieku.
 • Poziom 39  
  Sprawdż czy pralka zasila cewkę elektrozaworu w czasie gdy ma pobrać wodę.
  Jeśli nie to albo uszkodzony moduł elektroniczny albo hydrostat do sprawdzenia.
  Sprawna cewka elektrozaworu ma około 3,5 kΩ
 • Poziom 15  
  Oczywiście sprawdziłem cewki elektrozaworów, Sprawa się wyjaśniła ,choć może nie do końca :). Po odłączeniu pralki na ok 10-15 minut, i ponownym załączeniu ruszyła. Co prawda wodę pobierała słabiutko, za to z połączenia węża gumowego łączącego elektrozawór z pojemnikiem na proszek pociekła woda. Okazało się iż nie drożne są kanały w pojemniku. Udało mi się je częściowo udrożnić za pomocą octu (kamień ). Czy da się jakoś wyczyścić obudowę pojemnika , konkretnie zraszacze.
  Nie pobiera także płynu do płukania- mniemam iż także zapchany kanał.
 • Poziom 39  
  Wymontuj cały zasobnik i rozbierz go na tyle ile się da. Czasami są zatrzaski, które umożliwiają jego rozbiórkę na kilka elementów.
  Zamocz go na noc w jakimś odkamieniaczu dobrej marki a pozostałe zanieczyszczenia dysz usuń mechanicznie szczotką z twardszym włosiem.
  Po tych zabiegach warto by jeszcze dopełnić efekt sprężonym powietrzem z kompresora.
  W mojej pralce Electroluxa też pozapychały się dysze i w celu czyszczenia wymontowałem zasobnik, ale w moim przypadku wystarczyło czyszczenie mechaniczne i dla pewności przedmuchanie powietrzem.
 • Poziom 30  
  Na wylocie wężyka z elektrozaworu i jednocześnie wlocie do zasobnika na proszek zrobił się zator. Trzeba zdjąć wężyk od strony zasobnika i przeczyścić drutem wlot do zasobnika i to powinno pomóc .