Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Overmax Qualcore 1020 3G - nie można wgrać firmware

r0m4n 20 Jun 2017 17:50 8223 23
    r0m4n
    Level 12  
    Witam,
    mam problem z wgraniem firmware do tabletu.
    Na wgranie nowego firmware jestem zmuszony, ponieważ na tablecie mam wirusa którego nie można usunąć.
    Tablet sam włącza sieć WiFi, jeżeli uzyska dostęp do internetu to wyskakują okienka z chińskimi napisami.

Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga.

Pobrałem oprogramowanie ze strony producenta.
    Program "UpgradeDownload.exe" widzi urządzenie, ale nie może rozpocząć wgrywania.
    Próbowałem różnych kombinacji klawiszami '+', ' -', 'reset', 'on'.

Czy ktoś ma sprawdzone rozwiązanie ?

Pozdrawiam,
    r0m4n
    Level 12  
    Nie wiem jaką instrukcję masz na myśli.

Pobrałem program, soft.
    Zainstalowałem 'USBrwSCI-android-usb-driver-jungo-v4'
    Uruchomiłem program, wczytałem soft (Qualcore 1020.pac), start downloading, podłączyłem wyłączony tablet i załączenie tabletu przez kombinację klawiszy.

Pozdrawiam,
    nutergsm
    Moderator of GSM
    r0m4n
    Level 12  
    Postępuje zgodnie z instrukcją.

5. Podłączyć urządzenie, nacisnąć przyciski RESET i VOL-, zwolnić RESET, instalacja rozpocznie się automatycznie; zwolnić VOL-.

I tu jest problem:
    Po zwolnieniu Reset tablet uruchamia się. Nie następuje wgrywanie softu.
    r0m4n
    Level 12  
    Próbowałem różnych kombinacji i NIC
    r0m4n
    Level 12  
    Wciśniecie Vol- przy wyłączonym tablecie, nic nie powoduje.
    Wciśniecie Reset i trzymanie , nic nie powoduje. Zwolnienie Reset powoduje uruchomienie tabletu, bez względu na przycisk Vol-.

Dodano po 15 [minuty]:

W menedżerze urządzeń błędów nie ma.
    Bezpośrednio po podłączeniu tabletu, pojawia się "SPRD COM Enumerator", ale potem znika.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    r0m4n wrote:
    Bezpośrednio po podłączeniu tabletu, pojawia się "SPRD COM Enumerator", ale potem znika.

W tym momencie trzeba zainstalować sterowniki i wtedy już powinno załapać. Jeżeli sterownik masz już zainstalowane, to spróbuj jeszcze tak vol- plus vol+ i power.
    Jeżeli to nie zadziała to brak mi już pomysłów.
    r0m4n
    Level 12  
    Sterowniki zainstalowane.
    Próbowałem również tej kombinacji klawiszy (vol- vol + power).

Dodano po 44 [sekundy]:

Dzięki za zainteresowanie.
    PHUELZET
    Level 1  
    Właśnie skończyłem wgrywać firmware do tego modelu. Tablet już działa, był zablokowany wzorem.
    Kierując się instrukcją "Aktualizacja Qualcore 7022 3G.pdf" miałem ten sam problem co użytkownik r0m4n

Aktualizacja przebiegła bez problemu na systemie Windows XP Home 32bit, z wciśniętymi w tym samym czasie oboma przyciskami "+" i "-" i dopiero podpiętym kablem USB.
    r0m4n
    Level 12  
    Próbowałem zgodnie z opisem
    PHUELZET wrote:
    z wciśniętymi w tym samym czasie oboma przyciskami "+" i "-" i dopiero podpiętym kablem USB

no niestety i NIC.
    Może problem jest z systemem operacyjnym. Poszukam starszego komputera.

PHUELZET: co miałeś na myśli pisząc
    PHUELZET wrote:
    Tablet już działa, był zablokowany wzorem

Pozdrawiam,
    nutergsm
    Moderator of GSM
    r0m4n wrote:
    PHUELZET: co miałeś na myśli pisząc

PHUELZET napisał:
    Tablet już działa, był zablokowany wzorem

Przecież to proste. Zablokowany miał tablet wzorem lub pinem i nie mógł z niego korzystać. Dlatego wgrał nowe oprogramowanie.
    sudido
    Level 2  
    Wciśnięty przycisk "+" i "-" przy włączeniu, powoduje uruchomienie tabletu w trybie awaryjnym.
    /Bez zainstalowanych przez sklep Play aplikacji/
    Niestety nie można w ten sposób odinstalować aplikacji "wyszukiwarka". /Uruchamia wyskakujące reklamy, czasem blokuje ekran/
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Tutaj masz firmware: www.ov.overmax.eu//downloads/SOFTY/TABLETY/Qualcore%201020%20v2.zip
    A instrukcja kilka postów wyżej.
    billy1979
    Level 12  
    Witam. Poradziliście sobie z tym tabletem? Kupiłem taki sam tacie. Kilka razy użył, a tak to leży. Wkurzające jest to, że cały czas wyskakiwały jakieś okienka. Dzisiaj chciał użyć ale wyskoczył komunikat "Niestety, aplikacja shell została zatrzymana". Dzwoniłem do serwisu, to mi powiedzieli, że system wywaliło i trzeba wgrać nowy. Wyciągnąłem kartę pamięci to teraz świeci się zielony ludzik android na białym ekranie. Nie da się tego ani wyłączyć ani zresetować. Po wciśnięciu reseta wyłącza się, ale za chwilę znów się włącza. Próbowałem postępować zgodnie z instrukcją ale już utknąłem na instalacji USBrwSCI-android-usb-driver-jungo-v4'.
    Tablet Overmax Qualcore 1020 3G - nie można wgrać firmware
    Wyskakuje ciągle błąd instalacji. Miał ktoś może taki problem?
    billy1979
    Level 12  
    nutergsm wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3320132.html

Ja nie mam możliwości podpięcia urządzenia (tableta) przed zainstalowaniem programu USBrwSCI-android-usb-driver-jungo-v4'. Tablet jest niewidoczny. Ma uszkodzony system. Już przeinstalowałem system windows w moim laptopie ale problem dalej występuje. Będę musiał sprawdzić na innym laptopie. Może na starszym pójdzie?
    nutergsm
    Moderator of GSM
    W menadżerze urządzeń kompletnie nić nie wykrywa? Może gniazdo USB a tablecie masz uszkodzone lub przewód.
    billy1979
    Level 12  
    nutergsm wrote:
    W menadżerze urządzeń kompletnie nić nie wykrywa? Może gniazdo USB a tablecie masz uszkodzone lub przewód.

Wykrywa urządzenie nieznane i żółty znak zapytania.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    No to przecież podałem instrukcję jak znaleźć i zainstalować sterowniki. Podaj identyfikator urządzenia.
    billy1979
    Level 12  
    Identyfikator urządzenia: USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE. Z tego, co mi mówili podczas rozmowy przez telefon to muszę zainstalować najpierw ten program USBrwSCI-android-usb-driver-jungo-v4' aby móc z laptopa zainstalować nowy system operacyjny do tabletu. Niestety ale nie mogłem tego programu zainstalować ani na moim kompie ani na komputerze brata.
    pakiet
    Level 13  
    Co robię źle? Podpinam tablet wciskam reset + vol - status robi się: downloading odlicza czas, jednak w progress mam szaro - nic się nie dzieje. Na końcu dostaję komunikat w Progress: Failed: Wait input time out. Próbowałem na win7 x64 i na xp. Próbowałem również vol+ + vol- - brak reakcji.