Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aprilia sr 50 2003 morini - Poproszę o opis pinów w module zapłonowym

20 Cze 2017 19:15 1890 8
  • Poziom 8  
    Witam.

Postanowiłem uruchomić aprilię po 4 latach stania w garażu. Udało mi się kupić oryginalny moduł zapłonowy.
    Aprilia "jeździła" tylko na przyczepce od mechanika do mechanika, kiedyś udało się ją odpalić na chińskim module ale nie na długo ponieważ wydmuchiwało uszczelkę spod głowicy i zalewał świecę płyn chłodniczy. Ponoć chiński moduł daje iskrę nie w tym momencie w którym potrzeba i zbiera się ogromne ciśnienie w cylindrze. Od tamtego czasu skuterek stoi w garażu przykryty plandeką.
    I teraz mam prośbę do użytkowników Aprili sr 50 z silnikiem morini o opisanie pinów + kolorów kabelków które wchodzą do kostki modułu.

Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Dziękuje za schemat. jeszcze potrzebny opis kolorów kabli widzę tam pomarańczowy i czarny ale impulsator , chyba gaszenie i cewka wn. nie wiem jakie to kolory ,
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo. dzisiaj miałem troszkę czasu posiedziałem i znalazłem schemat od aprili habana. Do Sr50 na gaźniku nie mogłem znaleźć lub nie potrafię już szukać. Habana ma właśnie też ma ten typ modułu i i nstalacji MORINI silnik. . W piątek biorę się do roboty napiszę co i jak . Mam nadzieję, że nie wydmuchnie uszczelki. Dziękuje bardzo za podpowiedzi i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    cyta napisał:
    Witam mam coś takiego

Dodano po 17 [minuty]:

Nie wysyła schematu przepraszam i anuluj p.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodalo się

Post nie na temat. Mowa o silniku Morini a nie silniku Minarelli.
    W tym modelu moduł Kokusan jest typu DC-CDI, czyli zasilany z akumulatora.
    Muszę sprawdzić czy mam gdzieś zapiski z pinoutem, później odpiszę.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Przepraszam, niestety nie posiadam pinoutu do tego modułu.
  • Poziom 8  
    też szukam po całym necie wyjść do modułu. pisałem tez do faceta co ma skuter na handel z takim silnikiem ale najwidoczniej olał mnie facet. chociaż kolor kabli w kostce jakieś zdjęcie i było by po sprawie. ale jeszcze poszukam n ebayu maja tam kostki oryginalne do przedłużania chyba tam popatrzę na kolory. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam ponownie.
    Napisałem prośbę o pomoc w rozpisaniu pinów w module do firmy ditech, która zajmuje się naprawą modułów. Pan który odebrał maila odpisał mi po 2 godzinkach. Polecam i dodam jeszcze miałem pytanie odnośnie kolorów kabelków od impulsatora dostałem od razu odpowiedź, facet ma pojęcie pozdrawiam. Informacja, którą otrzymałem od niego jest bezcenna.

To jest rozpiska do modułów kokusan denki aprilia sr 50, habana 50 z silnikami morini tylko na gaźniku.
    Patrząc na moduł gdy zaczep jest u góry tak jak na szkicu który Pan podesłał:

-u góry lewy +12 V - czerwnono - niebieski lub czerwono czarny zależy od wersji, reszta bez zmian
    -u góry prawy impulsator + - brązowy
    -u dołu lewy do cewki WN - biało czerwony
    -u dołu środkowy do masy pojazdu - niebieski
    - u dołu prawy impulsator - biały