Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebne wskazówki do zainstalowania kamery w pokoju

lukas4321 20 Cze 2017 21:29 897 11
  • #1 20 Cze 2017 21:29
    lukas4321
    Poziom 5  

Witam,
    Od pewnego czasu mieszkam w wynajętym mieszkaniu z obcymi ludźmi i wobec tego chciałbym mieć pewność że nikt bez mojej wiedzy do mojego pokoju nie wchodzi( pokój jest bez klucza), po za tym poniżej opisane urządzenie może się przydać również w innym miejscu zamieszkania które prawdopodobnie również będę dzielił z innymi osobami.
    W związku z potrzebą chciałbym mieć w swoim pokoju kamerę która:
    - uruchamia się na ruch
    - przysyła nagranie do "chmury" lub na stronę internetową w czasie rzeczywistym( chodzi mi konkretnie o możliwość monitorowania z dalszej odległości)
    - ma wbudowane latarkę lub jest noktowizyjna ( na tym z przedstawionych cech najmniej mi zależy i jeżeli wymaga to większych nakładów finansowych, zrezygnuję z tego)
    - informuję mnie powiadomieniem o ruchu (smsem, emailem, dowolnie)
    - jest możliwie tanim rozwiązaniem

Na jakości obrazu zależy mi najmniej, aby tylko uchwycić twarz z 5-6m . Film może "się ciąć", być czarno-biały.
    Najbardziej zależy mi na uruchamianiu się na ruch.
    Kamera może być wolnostojąca, zawieszona itp. .
    Oczywiście zdaję sobie sprawę że żeby mieć to wszystko muszę to sam zbudować lub raczej złożyć. Czy mogę was poprosić o wskazanie kierunku działania, może gotowy pomysł?
    Przeczytałem że nie którzy używają kamerki internetowej. Ciekawe czy w podanym przykładzie znalazła by zastosowanie.
    Posiadam dysk zewnętrzy HDD 320gb i arduino uno R3, płytki stykowe itp..
    Może do takiego projektu się przydadzą?
    Jeżeli trafiłem na nieodpowiednie forum proszę o przekierowanie do prawidłowego.
    Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

podczas szukania odpowiedniego postu na elektrodzie znalazłem następujący artykuł: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3349620.html

Zacząłem szukać właśnie kamery dedykowanej do arduino i powiem wam że ceny są bardzo przyjemne.
    Tylko zastanawiam się nad trudnością programu który będzie to kontrolować.

0 11
  • #3 20 Cze 2017 22:04
    lukas4321
    Poziom 5  

Foxtrott napisał:
    Czy szukałeś "kamera szpiegowska IP" ? Chociażby :
    http://ws-elektronika.pl/mikrokamera-hd-wifip...g-caly-swiat-zapis-detekcja-ruchu-p-1188.html

pierwszy lepszy link z wyszukiwarki...

Bardzo ciekawe urządzenie: ). Wystarczy mi natomiast urządzenie o wiele prostsze. Nie muszę ukrywać swojego urządzenia. Tu chodzi tylko o info czy ktoś jest w moim pokoju czy nie, a jeśli tak to kto. Pewnie kiedy ktoś zobaczy że jest nagrywany od razu wyjdzie.

Ps. Już mam na oku moduł WiFi do arduino, jest to Moduł WiFi ESP8266-01S jeszcze kamera i pewnie jakiś PIR aby wykryć ruch. : )

0
  • Pomocny post
    #4 20 Cze 2017 22:13
    Foxtrott
    Poziom 33  

Skoro nie musisz ukrywać urządzenia to może :
    Xblitz Isee Ptz Hd , Kamera IP, dzień/noc, obrotowa, WiFi CKI ORCA lub podobne?
    Chyba ,że uparłeś się na DIY :-) .

0
  • #5 20 Cze 2017 22:29
    lukas4321
    Poziom 5  

przeczytałem na pewnym forum że mikrokontroler arduino może nie podołać takiemu projektowi. Co myślicie ?

Dodano po 36 [sekundy]:

Foxtrott napisał:

już sprawdzam : )

Dodano po 14 [minuty]:

Foxtrott napisał:

z tego co widzę to kamera spełnia wszystkie moje wymagania. Pomysł mi się jednak chyba na tyle spodobał że może właśnie złoże coś własnoręcznie. Nie zjedz mnie, myślę o tym aby zejść poniżej 100zł.

0
  • #7 20 Cze 2017 22:52
    lukas4321
    Poziom 5  

Foxtrott napisał:
    malina ma wiekszą moc niż arduino.

To będzie prawdopodobnie powód zakupu przeze mnie gotowej kamery .
    Może ewentualnie jakiś artykuł mnie "olśni".

0
  • Pomocny post
    #8 20 Cze 2017 22:55
    sosarek

Poziom 43  

Wpisz sobie w Google kamera ip wifi 720p - rozwiązań co nie miara.

0
  • #9 20 Cze 2017 23:02
    lukas4321
    Poziom 5  

Moduł kamery ArduCam OV7675 0,3MPx 640x480px 60fps

może to jest jakieś światełko w tunelu tylko nadal pozostaję problem udźwignięcia przez arduino przesyłania obrazu do "chmury".
    Kamera dosyć lekka i dosłownie kosztuję grosze.

0
  • Pomocny post
    #10 20 Cze 2017 23:05
    sosarek

Poziom 43  

lukas4321 napisał:
    0,3MPx 640x480px

lukas4321 napisał:
    aby tylko uchwycić twarz z 5-6m

Nierealne.

0
  • #11 20 Cze 2017 23:11
    lukas4321
    Poziom 5  

sosarek napisał:
    Wpisz sobie w Google kamera ip wifi 720p - rozwiązań co nie miara.

Tak rzeczywiście, więc jeśli pomysł z DIY polegnie, pewnie coś wybiorę .

Dodano po 5 [minuty]:

sosarek napisał:
    Nierealne.

Pewnie, aby dostrzec szczegóły to pewnie tak. Masz rację powinienem lepiej się określić, natomiast skojarzę budowę ciała, styl ubierania itp. , w końcu tu chodzi o ludzi których znam. Przez noc zastanowię się jaką ostatecznie podjąć decyzję.

0
  • #12 13 Lip 2017 12:29
    lukas4321
    Poziom 5  

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Kupiłem kamerę ip wifi hd overmax 3.3 camspot.

0
  Szukaj w 5mln produktów