Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka E-AS 18-evo Einhell - uszkodzony regulator

Tomasz Downacki 20 Cze 2017 20:51 1263 4
  • #1 20 Cze 2017 20:51
    Tomasz Downacki
    Poziom 12  

Dzień dobry, jako nowy użytkownik forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
    Witam wszystkich.
    Teraz do rzeczy.
    W mojej wkrętarce padł regulator obrotów, rozebrałem go i doszło tam do jakiegoś zwarcia bo plastik lekko nadtopiony a blaszka wewnątrz wygięta od temperatury. Niestety mimo prób nie udało się tego uratować ponieważ spalił się jakiś rezystor smd wraz ze ścieżką i wkrętarka chodzi na najniższych obrotach oraz bardzo mocno grzeje się tranzystor.
    Znalazłem inny regulator ze starej wkrętarki black deckera, w która w sumie po 10 latach ciągłej eksploatacji zwyczajnie się pokruszyła kiedy upadła, jednak regulator jest na 12V. Mam takie pytanie, czy kiedy bym zamienił oba tranzystory to mogę wykorzystać ten regulator do wkrętarki na 18V?
    Zależy mi aby ją uratować bo mimo, iż jest wiekowa to kręci tak samo jak niejedna makita za 500zł, szczególnie akumulatory trzymają, że nawet intensywnie pracując bije marketowe na głowę.
    Wkrętarka E-AS 18-evo Einhell - uszkodzony regulator Wkrętarka E-AS 18-evo Einhell - uszkodzony regulator

0 4
  • #2 21 Cze 2017 09:27
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 31  

Jeśli da się je rozebrać i zobaczyć jakie elementy są w środku to można posprawdzać w notach aplikacyjnych ich parametry.
    Jest szansa, że przeszczep się przyjmie.

0
  • #3 29 Cze 2017 21:01
    Tomasz Downacki
    Poziom 12  

@BK_klp Niestety poszedł dym, zakupiłem nowy za 40zł.

0
  • #4 12 Lut 2018 21:40
    darus2
    Poziom 10  

Jaki to jest tranzystor bo mi też w takiej samej wkrętarce przepalił się?

1