Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 43lh570 - Wyszukanie kanałów FTA

20 Cze 2017 20:57 1518 12
  • Poziom 4  
    Mam trochę wolnego czasu i zakupiłem bardzo tanio antenę satelitarna od kolegi producenta Cyfrowego Polsatu i otóż mój tv LG 43lh570 posiada tuner dvb-s i podłączyłem jeszcze kilka miesięcy temu stara antene wyszukalemm automatycznie i pojawiło się kilka kanałów jednak bez audio i wideo. Teraz zamontowałem ta nowa i kompletnie nic. Pomiędzy konwerterem a tv jest ok 25 m kabla nic więcej. Czy o czyms zapomniałem? Coś powinienem dodać do tej instalacji? Zależy mi głównie na odbiorze fta muzycznych pl.

Dzięki za pomoc :)
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Ustaw prawidłowo czaszę i powinno działać.
    Cytat:
    Tuner DVB-S:-S2
    Nie wiesz co masz? Z tego rocznika DVB-S?
  • Poziom 4  
    LG 43lh570v posiada tuner dvb-s2. W wyszukiwaniu daję na satelitę HotBird 13E, jednak brak kanałów typu 4funtv, tvp info, tvr. Zależy mi głównie na tych kanałach. Wyszukało jednak płatne plus niemiecko-języczne typu zdf, comedy central, rtl. Dodatkowo na liście jest tv trwam oraz radio maryja z astry(prawdopodobnie). Wyszukuję hotbird i nic. Zależy mi głównie na cięciu kosztów :) Szukać dalej tych kanałów?
  • Poziom 36  
    Jeżeli Trwam to masz sygnał z Astry a nie z Hot Birda. Trzeba przestawić antenę.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    Więc tak: Antena którą mam to nowa od cyfrowego polsatu 70 cm oraz do tego konwerter (który był w zestawie):Universal Twin LNBF - AP82-T2E-R oraz mam 2 konwerter marki SHARP (nie znam modelu ani nie ma żadnej naklejki) dodam że był on w starej antenie z ok 2002-2003 roku. Troszkę przestawiłem antenę i zmieniałem konwertery i nadal brak polskich kanałów. Złapie tylko tv trwam nic więcej. Po pełnym przeszukaniu jest ok 1220 kanałów łacznie z płatnymi. Teraz zastanawia mnie jedynie tuner w tv czy rzeczywiście nadaje się do fta polskich. Według tej strony: https://satmania.com.pl/wykaz_kanalow_satelit...-_polskie_programy_niekodowane_(fta),0,92.htm nadają one w dvb-s2. Mój tv według strony producenta posiada taki tuner i pisałem do supportu i podobno wina leży w mojej antenie(prawdopodobnie złe ustawienie) jednak próbowałem na kilkanaście różnych sposobów ustawić.
    Pomożecie ?
  • Poziom 36  
    Jakiej jeszcze oczekujesz pomocy? Trzeba przestawić antenę z Astry na Hot Birda. Telewizor ma tuner dvb-s2. Trzeba wziąć kluczyk 10-tkę i przekręcić antenę 6 stopni w prawo. Przez internet tego się nie da zrobić. :cry:
  • Poziom 43  
    Albo w lewo. Zależy czy stoi się przed czy za czaszą. Na zachód.
    Trwam nadaje tylko z Astry więc po co szukasz czegokolwiek na Hotbird?
    Ustaw na Hotbird czasze i wtedy znajdziesz programy z tej satelity.
  • Poziom 4  
    Pożyczyłem Miernik od kolegi (najprostszy za 20 zł) i ustawiłem na 50 różnych sposóbow na Hotbird. Wyszukalem TVP Polonia oraz tbn polska i obraz i dźwięk był okej. Z listy dostępnych kanałów oba oznaczone są jako dvb-s. Reszta typu 4fun jest dvb-s2. Nie mogę w żaden sposób nawet ich wyszukać a co dopiero oglądać. Także nie jest to wina raczej anteny. Specyfikacja tv podaje że tv posiada ten tuner jednak nie wyszukam tych kanałów. Może ktoś potwierdzić że nic z tego czy kupić dekoder z abonamentem bo wynajęcie technika z profesjonalnym miernikiem też kosztuje ok 100 zł a jeżeli nic z tego to wolę przeznaczyć na cel charytatywny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    Chyba raczej źle zainwestowanych pieniędzy ;) o tak..

Chodziło mi bardziej o to, iż zamówię technika z wskaźnikiem i pomimo tego iż ustawi idealnie mój tv nie będzie odbierał tych programów. Czytałem po internecie iż trochę ciężko złapać dvb-s2 i chyba dlatego mam te problemy
  • Poziom 43  
    A co za różnica złapać, ustawć DVB-S i DVB-S2? Gdzie takie głupoty czytałeś. Linki, konkrety.
  • Poziom 36  
    Patol5 napisał:
    wynajęcie technika z profesjonalnym miernikiem też kosztuje ok 100 zł
    Patol5 napisał:
    Chodziło mi bardziej o to, iż zamówię technika z wskaźnikiem i pomimo tego iż ustawi idealnie mój tv nie będzie odbierał tych programów

Sprzęt to nie wszystko - potrzebna jest jeszcze wiedza.
    Dobry fachowiec ustawi Twoją antenę i zaprogramuje odbiornik tak, że bezproblemowo odbierzesz wszystkie niekodowane kanały dvb-s i dvb-s2 z Hot Birda. Jeżeli tego nie potrafi, to żaden z niego profesjonalista i po prostu mu nie zapłacisz. Poproś go żeby zaprogramował tylko te programy które Cię interesują, by potem nie mieć setek niepotrzebnych programów na liście.
    Hot Bird - polskie kanały FTA