Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Western Digital sądownie chce wstrzymać sprzedaż Toshiby

ghost666 20 Cze 2017 21:39 1698 0
 • Western Digital sądownie chce wstrzymać sprzedaż Toshiby
  Western Digital Corp. (WD) zgłosiło się do sądu w stanie Kalifornia z wnioskiem o prawne zatrzymanie sprzedaży części korporacji Toshiba, odpowiedzialnej za produkcje pamięci półprzewodnikowej. WD powołuje się na nieukończone postępowanie arbitrażowe pomiędzy spółkami, dotyczące sprzedaży firmy.

  14 czerwca bieżącego roku WD poinformowało, że szereg subsydiariuszy spółki-córki WD - SanDisk - złożył wstępnie wnioski do sądu w San Francisco, związane z toczącym się powstępowaniem sprzedażowym Toshiby. Przedstawiciele spółek wskazują, że umowy pomiędzy Toshibą a WD wymagały, aby transakcja sprzedaży uzyskała zgodę ze strony SanDiska (obecnie WD). Jak łatwo się domyśleć, firma nie udzieliła takiej zgody.

  SanDisk związany jest z Toshibą w zakresie technologii pamięci Flash NAND i wspólnych przedsięwzięć od późnych lat '90 XX wieku. WD nabył SanDiska w zeszłym roku za kwotę około 19 miliardów dolarów. Od momentu, gdy Toshiba ogłosiła plany dotyczące sprzedaży części odpowiedzialnej za produkcję układów pamięci, sytuacja pomiędzy tą firmą a WD jest bardzo napięta. Najchętniej Western Digital po prost zakupiłby tą część Toshiby, ale cena może być dla niego zbyt wysoka. Mimo to spółka odświeżyła swoją ofertę i obecnie proponuje 18 miliardów dolarów.

  WD w zeszłym miesiącu zażądał arbitrażu przed międzynarodowa komisją w poszukiwaniu rozwiązania powstałego problemu wynikającego ze sprzedaży Toshiby. "Próba sprzedaży części koncernu Toshiba odbiera nam nasze kontraktowe prawa, związane z transakcją i nie pozostawia nam wyboru, jak tylko zgłoszenie sprawy do sądu" komentował Steve Milligan, CEO WD. "Bez naszej reakcji Toshiba z pewnością znajdzie się na kursie do pogwałcenia naszych praw".

  W międzyczasie Toshiba stara się wyłonić najlepszą ofertę i zakończyć procedurę sprzedaży do 28 czerwca. WD, jak i inni chętni, będą oczywiście uwzględnieni podczas wyłaniania nabywcy. Najwyższa oferta, jaką dotychczasowo złożono, pochodzi najpewniej od Broadcom-Silver Lake: koalicji w skład której wchodzą między innymi Apple i Dell oraz amerykański fundusz inwestycyjny Silver Lake Partners. Konsorcjum to zaoferowało niemlże 20 miliardów dolarów, jak informują media branżowe.

  http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1331903&

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9361 postów o ocenie 6938, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.