Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia zapasowa Windows 7 Pro - Dwa dyski widzi jako system do zrobienia kopii?

steny 21 Cze 2017 07:17 378 3
  • #1 21 Cze 2017 07:17
    steny
    Poziom 9  

Witam mam oto niemały problem.
    Chciałem wykonać kopie zapasową poprzez wbudowany kreator w systemie Windows 7 ale pokazuje mi coś takiego.

System mam zainstalowany na dysku C jest to dysk SSD o niewielkiej pojemności. Na dysku D mam sporo danych na których dawno temu instalowany był system. Dysk D już formatowałem zmieniałem literę dysku i nadal to samo. Kopie zapasową mogę wykonać dopiero w momencie kiedy fizycznie odłączę dysk D od komputera albo jak ukryje go w programie EaseUS Partition Master. Tak wyglądają dyski w systemie i programie.

Pierwszy raz coś takiego widzę może mam namieszane coś z partycjami? Pozostaje chyba wyłączenie kopii zapasowej w usługach i rozejrzenie się za jakimś alternatywnym programem...

0 3
  • #2 21 Cze 2017 08:35
    kiko80
    Poziom 24  

Na pierwszej fotce masz zaznaczone 3 partycje które mają być uwzględnione w kopii łączna ich wielkość 1,43TB a na dysku D na który chcesz zrobić kopię masz wolne ok 400GB to za mało. Zaznacz samo C. Lub zrób kopię przy użyciu Clonezilla ja jego używam i nigdy nie miałem problemu z kopiami zrobionymi w tym programie czego nie mogę powiedzieć o wbudowanym w windowsa owym narzędziu

0
  • #3 21 Cze 2017 09:56
    steny
    Poziom 9  

Problem w tym że właśnie nie mogę odznaczyć dysku D. Tam nie powinno przy nim pisać ,,System" bo tam systemu żadnego nie mam :(

0
  • #4 21 Cze 2017 10:10
    kiko80
    Poziom 24  

Ale kiedyś miałeś na tej partycji system i partycja ma flagę system na tej partycji. Musisz usunąć ową flagę w programach minitool partition wizard lub gparted powinieneś to bez problemu zrobić.

0