Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mitsubishi Carisma 1.8GDI jak włączyć kontrolkę rezerwy

radekel 21 Jun 2017 09:49 1650 8
    radekel
    Level 11  
    Witam
    Od znajomego klienta dostałem ciekawą zagadkę.
    Auto to Mitsubishi Carisma 1.8GDI 122km 1998r.
    Kontrolka rezerwy włącza się dopiero gdy wskazówka poziomu paliwa spadnie 4mm poniżej zera. Autem jeździ kobieta i tak naprawdę nie wie ile jeszcze jest tego paliwa. Manual mówi o 9 litrach od momentu zapalenia się rezerwy ale nawet mi się nie chce w to wierzyć.
    Moje pytanie brzmi czy istnieje szansa aby wstawić(dobrać)rezystor tak aby właczała się kontrolka gdy wskazówka jest na 0?
    Wiem że temat dla marudy ale cóż klient nasz pan i chciałbym mu pomóc.
    Wierzę w was:)
    Ireneo
    Level 42  
    Nie chcesz wierzyć producentom a chcesz nam?9 litrów to znak że masz około 100 km po trasie lub min 50 po mieście.Jest kontrolka jest wskaźnik po co komplikować,patrzeć myśleć wyciągać wnioski.
    krau
    Level 24  
    Jak klient będzie jeździł często na rezerwie, to pompa WC za długo mu nie pociągnie. Ten silnik (a raczej pompy wysokiego i niskiego ciśnienia) niespecjalnie lubi jeżdzenie na oparach. Dla jego dobra lepiej mu ten pomysł wyperswadować, moim zdaniem.
    radekel
    Level 11  
    No właśnie o to mi chodzi aby przyspieszyć włączanie (zaświecenie) kontrolki rezerwy paliwa.
    Czy wogóle to jest możliwe?
    Wydaje mi się że trzeba obniżyć opór. Przecież nie będę przerabiał pół samochodu
    krau
    Level 24  
    Musisz wyjąć pompę paliwa z baku. Jeżeli nie ma regulacji na potencjometrze (nie jestem pewien jak tam jest, bo zbyt dawno wyciągałem pompę w takim aucie) to zostaje dociążyć nieco pływak.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Wygina się pręcik a nie dociąża pływak.
    krau
    Level 24  
    Aleksander_01 wrote:
    Wygina się pręcik a nie dociąża pływak.

Efekt będzie taki sam. Metoda jest bez znaczenia.