Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zainstalować kopię systemu z pliku na dysku E w Win.xp z tzw.DUCHA

andrzej 3 21 Cze 2017 11:28 735 23
  • #1 21 Cze 2017 11:28
    andrzej 3
    Poziom 9  

Witam.
    Przeczytałem na ten temat już wiele ,przeszukałem fora i internet ,ale nie znalazłem odpowiedzi .Proszę o pomoc . Wiek 62 lata ma swoje granice .
    Komputer toshiba .system Win.xp home edition . jest płytka instalacyjna . procesor 32bit.
    Komputer poważnie przymula ,zatrzymuje się ,jakieś elementy z systemu zostały utracone ,naprawa z punktów przywracania nie daje rezultatu . W trybie awaryjnym działa w miarę normalnie . W trybie normalnym praktycznie nie rusza się .Z płyty instalacyjnej nie potrafię odbudować systemu .To dla mnie za trudne .
    Na dysku E jest zrobiona kopia na zwykłym pliku o poj ok.2G z danymi z 2012r . tzw.DUCH .Tak to nazwał ktoś kto taką kopię robił .W tym pliku DUCH są wszystkie dane pozwalające przywrócić system do stanu pierwotnego,Było to już kiedyś robione ,ale ja nie potrafię tego uruchomić .Kombinuję już kilka dni i nic .
    Mam nawet wgrane narzędzie windows do kopii zapasowych ,ale nie przenosi i nie zamienia tego pliku na uszkodzony system.
    Zapewne trzeba jakimiś komendami spowodować przeniesienie tego pliku z danymi do systemu widnows ,żeby je zamienił .
    Widziałem jak to było robione ,ale nie zanotowałem bo był opiekun tego komputera .Teraz już nie ma . To zapewne jest proste .Ja nie daje rady .Określano to jako wywołanie DUCHA .
    Proszę o poprowadzenie jak to zrobić .

0 23
  • #2 21 Cze 2017 11:44
    sosarek

Poziom 43  

Jakie rozszerzenie ma ten plik kopii zapasowej?
    Przed przystąpieniem do stawiania systemu należy zarchiwizować wszystkie ważne dane z dysku systemowego(C).

1
  • #3 21 Cze 2017 12:33
    andrzej 3
    Poziom 9  

sprawdziłem te pliki we właściwościach i jest tak .
    Jeden plik ma nazwę GHO otwierany za pomocą ALL Player

drugi z tymi samymi danymi , typ Backup bkf
    Jakie dane należy zarchiwizować z dysku C przed zamiana tych plików z kopii ?

0
  • #4 21 Cze 2017 12:42
    sosarek

Poziom 43  

andrzej 3 napisał:
    Jeden plik ma nazwę GHO otwierany za pomocą ALL Player

Plik .gho to obraz Norton Ghost, nie ruszaj go przy pomocy AllPlayera.
    andrzej 3 napisał:
    Jakie dane należy zarchiwizować z dysku C przed zamiana tych plików z kopii ?

Dokumenty, pliki z przeglądarki(hasła, linki do stron), dane programów itp.

0
  • #5 21 Cze 2017 13:12
    andrzej 3
    Poziom 9  

OK. tak zrobię z archiwizowaniem . Teraz jak wykonać cały proces wywołania tzw. Ducha / nie wiem dlaczego taka nazwa / . Czyli jak zamienić dane z tej kopii na uszkodzony system windows .
    Jeżeli można to krok po kroku .

0
  • #6 21 Cze 2017 14:04
    REMUR.
    Poziom 20  

Wypakuj plik, nagraj bootowalny CD z obrazu iso, np: programem UltraISO, Nero, Alkohol, ImgBurn.
    Wydrukuj sobie stronę Przywracanie danych z pliku obrazu.
    Podczas przywracania nie będziesz miał dostępu do systemu, więc będzie ci służyć jako ściąga.
    Podczas archiwizacji nie zapomnij o poczcie, lokalizacja

Spoiler:
    C:\Documents and settings\\nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{kod_tożsamości}\Microsoft\Outlook Express

W pliku Test.rar masz symulator programu, zachowuje się tak jak oryginalny Ghost,
    tylko nie wprowadza żadnych zmian. Działa z poziomu systemu.

0
  • #7 21 Cze 2017 15:52
    andrzej 3
    Poziom 9  

Dziękuję za zainteresowanie ,ale nie za bardzo pojmuję tych stwierdzeń / Wypakuj plik, nagraj bootowalny CD z obrazu iso, np: programem UltraISO, Nero, Alkohol, ImgBurn/
    Wypakowałem ,zapisałem ale Program Norton Ghost nie chce się otworzyć , język fachowy jest dla mnie za trudny . chyba nie poradzę sobie z tym tematem . Czy Norton Ghost mam nagrać na płyte i dopiero z niej odtwarzać na komputerze program .?
    Jeżeli można to poproszę o bardziej szczegółowe instrukcje ,może wówczas sobie poradzę .
    Prowadzenie opisowe w tym programie DUCH jest zrozumiałe , jednak nie za bardzo wiem jak to razem połączyć .

Dodano po 28 [minuty]:

OK spróbuję jeszcze powalczyć ,ten laptop jest już tak przymulony ,że trudno na nim walczyć ,czy mogę to robić w systemie awaryjnym ,bo wtedy jakoś chodzi .?

0
  • #8 21 Cze 2017 15:57
    REMUR.
    Poziom 20  

Plik z "Norton.Ghost.11.Corporate.DOS.Boot.CD" wypakuj na pulpit.
    Wypakuj "Portable - UltraISO" na pulpit, otwórz katalog i uruchom "UltraISO.exe".
    Następnie wybierz "Narzędzia-Wypal obraz CD.." w zakładce "Plik obrazu" wskaż
    "Norton.Ghost..." który znajduje się na pulpicie. Włóż czysty CD do napędu i naciśnij w programie "Wypal".
    Jak zainstalować kopię systemu z pliku na dysku E w Win.xp z tzw.DUCHA

W poprzednim poście wstawiłem plik Test.rar

0
  • #9 21 Cze 2017 16:26
    andrzej 3
    Poziom 9  

OK , czyli dopiero z nagranego na CD programu Norton Ghost uruchamiam go na laptopie i robię dalsze czynności wcześniej opisane ? Jeżeli tak ma być to możliwe ,że uda mi się to naprawić . :D .Dziękuję

0
  • #10 21 Cze 2017 16:34
    REMUR.
    Poziom 20  

andrzej 3 napisał:
    Jeżeli tak ma być to możliwe ,że uda mi się to naprawić .

Pod warunkiem że plik kopi jest nie uszkodzony.
    Nie wiem na ile jest to wiarygodne, za pomocą pliku Test.rar (posty #6) wykonałem sprawdzanie mojego obrazu i wyszedł pomyślnie. Nie zaszkodzi abyś przetestował swój.Link

0
  • #12 22 Cze 2017 08:01
    andrzej 3
    Poziom 9  

OK ,właśnie muszę najpierw sprawdzić czy kopia jest sprawna ,dobra uwaga . Dziękuję za pomoc . :D , Dam znać ,jak uda mi się naprawić .

Dodano po 14 [godziny] 55 [minuty]:

Zrobiłem test tego pliku na podanym programie i niestety nie przeszedł go pomyślnie .Po ok40% wyskakuje Error .
    Albo jest uszkodzony ,albo trudno powiedzieć co jest :( . Nie wiem teraz czy warto z nim jeszcze coś robić .
    Może ten program testowy na moim laptopie tylko tak robi . Jeżeli bym zaryzykował i jednak przeprowadził całą operację odzyskiwania na programie właściwym ,to co się stanie z systemem / padnie ? / jak nie wyjdzie .
    Zastanawiam się dlaczego w trybie awaryjnym z obsługą sieci ,laptop pracuje całkiem dobrze i jest w miarę szybki ,nie ma zawieszeń ,a w trybie normalnym ,trudno nawet otworzyć dok. z Worda ./mieli ,spowalnia ,nie otwiera /.
    W awaryjnym chodzi bez problemów .
    Może jest jakiś program ,który by sam poodzyskiwał i ponaprawiał co się da .Robiłem defragmentację ,miałem nawet Tune up 2012 darmowy ,czyściłem programami do śmieci. Punkty przywracania są za świeże . Efektów nie ma .
    Co można jeszcze zrobić . Inwestować w niego nie ma sensu ,bo jest za stary i za słaby procesor .Sam formatu nie zrobię .
    Praktycznie do działania jest mi tylko potrzebny dostęp do internetu ,poczty ,drukarki ,worda i tyle .
    Może coś jeszcze da się poradzić .

0
  • #14 22 Cze 2017 10:36
    REMUR.
    Poziom 20  

andrzej 3 napisał:
    Komputer toshiba .system Win.xp home edition . jest płytka instalacyjna

Zastanawia mnie co to za płyta, czy jest to oryginalny nośnik z systemem Windows XP. Dawniej Toshiba dołączała kopię systemu na płycie DVD Recovery.
    Jak już wcześniej napisałem, nie wiem na ile ten program jest wiarygodny do sprawdzenia obrazu Gosta. Możesz natomiast przetestować obraz za pomocą nagranej płyty.

Pytanie do fachowców, może logi z FRST by pomogły, w oczyszczeniu systemu.

0
  • #15 22 Cze 2017 11:18
    andrzej 3
    Poziom 9  

płyta z win xp jest oryginalna dostarczona z toshibą ze sklepu . później ktoś tylko odnawiał system ze 2x z ducha .

0
  • #16 22 Cze 2017 11:35
    REMUR.
    Poziom 20  

andrzej 3 napisał:
    płyta z win xp jest oryginalna dostarczona z toshibą ze sklepu

Zapytam raz jeszcze, czy jesteś pewien na 100% że jest to Win XP a nie płyta Recovery, to są dwie różne sprawy.

0
  • #17 22 Cze 2017 11:58
    andrzej 3
    Poziom 9  

dla mnie jest oryginalna ,ma wszystkie firmowe oznaczenia Microsoftu ,z napisem " do rozprowadzania wyłącznie z nowymi komputerami PC " pisze też ,że zawiera dodatek serwice pack 2 Wersja 2002 . po uruchomieniu jej wyświetla się całe menu . 1 pkt to system windows xp . więcej nie jestem w stanie ustalić . Natomiast nie ma klucza aktywacyjnego .Jest sama płyta bez pudełka .

0
  • #18 22 Cze 2017 12:06
    REMUR.
    Poziom 20  

Wykonaj raz jeszcze sprawdzanie obrazu "Ducha" lecz tym razem użyj do tego nagranej płyty.
    Link

0
  • #19 22 Cze 2017 18:39
    andrzej 3
    Poziom 9  

OK zajmę się tym ,jeszcze nie nagrałem bo nie wiedziałem co dalej skoro w teście pokazuje błąd pliku .

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

wgrałem na płytę ,na płycie jest plik tekstowy ,ale w żaden sposób nie potrafię uruchomić tego programu Norton z płyty .co jest nie tak.Tracę nadzieję .

Dodano po 37 [minuty]:

udało się zabootować ,ale z płyty też plik nie przeszedł pomyślnie testu . ok.40% i Error. Na ryzyko można chyba przeprowadzić całą operację ,ale nie wiem co się stanie,albo raczej co pozostanie z systemu.

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

niestety po tych zabawach z przywracaniem system chyba padł . Nie można zrestartować , komunikat brak pliku NTLDR . wciskam CTRL+Alt+Del ale nie rusza .
    Coś można jeszcze zrobić ? ,żeby wróciło jak było .

0
  • #20 23 Cze 2017 06:07
    leonov
    Poziom 41  

Dodawanie pliku ntldr z płyty instalacyjnej

1.zresetować komputer

2.uruchomić płytę instalacyjną i w pierwszym oknie instalatora nacisnąć klawisz R

3. wybrać system Windows, który wymaga naprawy i kliknąć klawisz Enter

4.wpisać hasło administratora, jeśli takie zostało ustalone podczas instalacji, jeśli nie, wówczas należy kliknąć klawisz Enter;

5.w konsoli wpisać komendę copy x:\i386\ntldr c:\ po zakończeniu tych czynności, należy wpisać komendę exit i wcisnąć Enter.

x = litera napędu, w którym znajduje się płyta CD – należy wpisać właściwy

c = partycja, na której zainstalowany jest system operacyjny Windows – jeśli system został zainstalowany na innej partycji, należy zmienić literę „c” na literę odpowiadającą właściwemu adresowi.

UWAGA: Należy pamiętać o tym, aby po ntldr a przed „c:\” zrobić spację.

0
  • #21 23 Cze 2017 10:54
    andrzej 3
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc. System nie reagował już na nic, jednak udało się zrobić formatowanie z płyty. Była też zrobiona chyba na początku kopia całego systemu na płycie, płyta poprowadziła i przywróciła wszystko. Jest też płyta chyba oryginalna dostarczona razem z Toshibą ze sklepu, ale z niej nie robiłem formatowania. Windows działa, Office również. Jednak system nie widzi zewnętrznych urządzeń (drukarka, router, pendrive). Nie chce zainstalować nic z nośników drukarki i routera.
    Nie rozpoznaje ich.
    Co jeszcze powinienem zrobić? Widać, że czegoś mu brakuje.

0
  • #22 23 Cze 2017 11:33
    REMUR.
    Poziom 20  

Komputer-Właściwości-Menedżer urządzeń lub Start-Uruchom-mmc devmgmt.msc
    Wrzuć screen z okna.

0
  • #24 23 Cze 2017 19:09
    andrzej 3
    Poziom 9  

dzięki za pomoc ,sytuacja rozwiązana .Włożyłem tą płytę ze sklepu ,system pobrał dosyć szybko to co mu brakowało ,od razu po instalacji zaczął widzieć wszystkie urządzenia zewnętrzne . wszystko chodzi bardzo dobrze . Myślałem ,ze trzeba będzie wyzłomaować ten laptop .Podpowiedź z bootowaniem była zasadnicza .Dzięki temu zrobiłem format . W tłumaczeniu błędów które wywalał Norton Ghost /od ducha / wynikało jakby mój plik kopii ducha nie był zrobiony w tym systemie ,możliwe ,ze dlatego nie chciał się dalej zaktualizować , Nie mam wiedzy .
    Teraz jestem pełen optymizmu dla świata Polaków. Na rodaków zawsze można liczyć .
    Temat zakończony . DZIEKUJĘ .

0