Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy inny modem będzie działał?

21 Cze 2017 21:02 567 9
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Będzie, dlaczego miałoby nie działać?
    Nie lepiej dołożyć kilka złotych i kupić stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Oczywiście ze nie warto kupować za 209 zł modemu E3372, na dodatek w tytule jest E3372h-153 a w opisie E3372s-153 na dodatek nic na temat czy to wersja zwykła czy Hilink. Za 209 zł kupi się już stacjonarny router z LTE a za pól tej ceny mobilny routerek MiFi z LTE.
  • Poziom 4  
    Wolałem się upewnić, a co do routera to raczej nie bo ja mieszkam na wsi i ledwo 2 kreski lte łapie, więc wolę prosto z modemu do pc, jako, że jestem zapalonym graczem (cs go), a zatem zależy mi na małym pingu.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

• Poziom 43  
    Router będzie lepszym rozwiązaniem choćby ze względu na szersze możliwości konfiguracji, możliwość podłączenia porządnej anteny by polepszyć jakość odbioru. Dodatkowo masz do dyspozycji wifi itd.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A co ma wspólnego zasięg LTE w CP od modemu czy routera ? W takiej lokalizacji najważniejszy to jest wybór operatora , sprzętu oraz koniecznie anteny do niego. Zależy ci na pingu a masz tragiczny sygnał, na dodatek jakieś kreski, które nic nie mówią o parametrach LTE z CP u ciebie. Powinny wyglądać tak http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html Miałeś stary modem sprzed kilku lat, e3276 powinieneś już dawno zmienić przy okazji przedłużania umowy z CP. Operator od dawna oferuje nowszy sprzęt w tym routery LTE. Poza tym w CP ten E3276 jest na użyczenie i jak się popsuł to powinni ci go wymienić nieodpłatnie na nowy. Jeśli chcesz nadal korzystać z CP to zrób pomiary sygnału na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info, pokaż screeny. Sprawdź czy korzystasz z sieci LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii i kup antenę kierunkową na wybrane pasmo. Poprawa parametrów sygnału przy jej pomocy przekłada się na lepsze prędkości i niższy ping. Jaka to lokalizacja, jak daleko do najbliższych BTS-ów LTE1800Aero2 czy LTE800sferii? Przy okazji zmiany sprzętu warto poprawić jakość internetu skoro jesteś graczem. Router LTE jest lepsza opcją niż E3372h-153 na dodatek nie wiadomo w jakiej wersji.
  • Poziom 4  

Zasięg lte na ss-ach jest tylko wtedy gdy wystawie za okno a w wewnątrz domu nie ma Lte tylko max HSPA+

Korzystam z sieci LTE800Sferii

Mówi Pan że, router jest lepszą opcją, ale czy on nie pogorszy mocy internetu rozsyłając internet na cały dom, a drugi problem jest taki iż mam mało miejsca i nie mam gdzie ten router umiejscowić.
    Ale to są screeny z kartą Orange a nie CP. Połączenie z BTS-em LTE800 Orange Zabiele. LTE800Sferii działa z reguły wolno, tylko 5Mhz pasma w MIMO nie pozwala na wiele. Skąd wiesz że korzystasz z LTE800, z którego BTS-a Sferii, jakie masz parametry sygnału, masz antenę zewnętrzną? A co ma wspólnego WiFi w routerze z działaniem LTE.Jak masz słabe parametry sygnału to powinieneś mieć zewnętrzna antenę na wybrane pasmo. A z tym brakiem miejsca to przesadzasz. Od biedy do mozna użyć mobilnego routerka MiFi z LTE mieści się w dłoni. Zrób testy ale na karcie CP.
  • Poziom 4  
    Niestety karta CP nie działa w telefonie, wszystko jest, gdy włączam dane to nic się nie dzieje
    Nie działa bo dla CP musisz ręcznie zmienić APN na internet.cp, dla Orange jest to APN internet. O ile telefon nie ma simlocka.