Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drastyczny spadek fps-ów. CSGO

22 Cze 2017 12:28 3369 12
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie. Posiadam komputer, złożony z wybranych podzespołów przeze mnie(składała mi go firma) od 3 miesiecy. Jestem graczem CSGO, na początku zadnych ścinek nie bylo ani spadku fpsów w grze lecz teraz doświadczam tego i to bardzo. Nie wiem od czego to zależy, po włączeniu komputera sprawdzam ustawienia Nvidia czy nic sie nie zmieniło, ustawiam wszystko pod wydajność i mam te "zwiechy". Mianowicie, problem polega na tym, że: Ładuje się na server, jeśli wchodze na pierwszą mapę to jest jeszcze okej, czas ładowania nie jest jakiś długi ale np kończy sie mapa i ma sie wczytywać druga, to ta druga wczytuje sie 2-3 minuty i odczuwam drastyczny drop fpsów. 10-20 fpsów - tyle posiadam mniej więcej i tak skacze do tych 150~(mam ustawione fps_max 180, mówie teraz o serwerze Dm co jest np 18 osób więc nie oczekuje 300fpsów) i strasznie mnie to irytuje bo na początku takiego problemu nie było odkąd mam komputer i już problem ten doskwiera mi jakieś 2-3tygodnie i dalej bez jakichkolwiek zmian.
    Oto moja specyfikacja komputera:
    Procesor: Pentium dual core G4560 3.50GHZ
    Płyta głowna: MSI B250M
    RAM: Goodram play blue ddr4 DIMM 4gb 2400MHz
    Dysk: 1TB Toshiba P300
    Karta graficzna: MSI Nvidia Geforce gtx1050 2GB
    Zasilacz: Corsair VS Series VS450, 450W

Proszę o pomoc, zależy mi aby gra mi chodziła płynnie. Gram oczywiście rozdziałkę 4:3 1000x700 rozciągniete i mam wszystko na minimum oprócz jakości modeli oraz mam 2xMSAA. Dodaje zrzuty panelu sterowania Nvidia etc, moze tam gdzieś jest problem. Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO
  • Poziom 14  
    Jak ustawienia w samej grze?Czy mas zustawiony dźwiek na słuchawki?Jak kwestia oszczedzania energii oraz wielordzeniówki?
    Wpisz też komende max fps 999 i maxmenufps 999(dokładny schemat komendy podpowie ci konsola(uruchamiana znakiem ` )
  • Poziom 6  
    kup minimum 4 rdzeniowy procek
  • Poziom 3  
    Jak najbardziej słuchawki stereo są wybrane. Oszczędzanie energii ustawione na wysoką wydajność. Jeśli chodzi o rdzenie to procesor posiada 2 rdzenie i mam komendę w opcjach uruchamiania " +mat_queue_mode 2" aby wykorzystywała gra wszystkie rdzenie procesora. A ustawienia to mam wszystko na niskie prócz modeli oraz antyaliasing(?). Modele mam na wysokie i antyaliasing czy coś takiego o ile dobrze kojarze to mam na 2xMSAA

Dodano po 1 [minuty]:

kenway99 napisał:
    kup minimum 4 rdzeniowy procek

Gdybym posiadał środki finansowe to zapewne bym zmienił ale przeciez 3 miesiące temu na samym początku wszystko ładnie smigało i minimum fpsów jakie mialem to 140-150 na serwerze co znajdowało się 18 osób.
  • Poziom 6  
    od kiedy masz ten procek? i czy spadki klatek wystepuja od razu po wejsciu do gry czy po paru minutach grania?
  • Poziom 3  
    kenway99 napisał:
    od kiedy masz ten procek? i czy spadki klatek wystepuja od razu po wejsciu do gry czy po paru minutach grania?

Mam komputer dokładnie od 21 marca br. Jak wchodzę na serwer społecznosciowy to ładuje mi sie normalnie, na początku mam lekkie scinki ale zaraz przechodzi i jesli mapa sie zmienia na następną to ładuje mi się ona okolo 2 minuty i wtedy na tej drugiej mapie mam tak drastyczny drop fpsów ze tnie się mega cała gra. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem
  • Poziom 6  
    a czy w normalnym dzialaniu komputer też chodzi wolniej tj np w przegladaniu neta, i ogolnie
  • Poziom 3  
    Nie, tylko w csgo. W inne gry typu World of tanks, LoL, payday - bo te w sumie odpalałem to takich problemów nie mam. A w WOT małych ustawień nie mam, mam wszystko na wysokie praktycznie i mam 110fps+. Przy "ogolnym" ze tak powiem użytkowaniu internetu itd nie mam żadnych a żadnych ścinek
  • Poziom 38  
    Takie gdybanie lubię ...

Pobierz -> https://www.hwinfo.com/ uruchom, zrób zrzut tak żeby były widoczne temperatury i obciążenie (całe okno!), następnie uruchom CS przykładowo na 10-15min i ponownie zrób zrzut z HWInfo, wstaw na forum.
  • Poziom 6  
    mozesz dac screena swoich ustawien w cs go i ustawien w panelu graficznym karty?
  • Poziom 14  
    W ustawieniach gry masz wielordzeniowośc i zaleznie od włączenia albo szybciej ładuje mape albo poprawia fpsy.
    tam tez jest opcja oszczedzania energii,do której sie nie odniosłeś.
    Poza tym w CS:GO gra sie na detalach max średnich.
    Mozesz takze przypisac najwyższy priorytet dla csa jeśli chodzi o procesy.
    I powiedz jak V-Sync czy masz wlączone?
  • Poziom 3  
    Nie mogę aktualnie dać zrzutu z CSGO ponieważ pobieram go od nowa. Moze to coś pomoże ale mogę Ci powiedzieć tak. Rozdzielczość 1024x768, modele mam na średnie/wysokie, nie pamiętam oraz mam ustawione 2xMSAA (antyaliasing?) a reszta jest wyłączona lub ustawienie niskie jak np detale shadera itd
    Dodano po 4 [minuty]:
    tonsileg napisał:
    W ustawieniach gry masz wielordzeniowośc i zaleznie od włączenia albo szybciej ładuje mape albo poprawia fpsy.
    tam tez jest opcja oszczedzania energii,do której sie nie odniosłeś.
    Poza tym w CS:GO gra sie na detalach max średnich.
    Mozesz takze przypisac najwyższy priorytet dla csa jeśli chodzi o procesy.
    I powiedz jak V-Sync czy masz wlączone?

WIelordzeniowość włączona i oszczędzanie energii jest wyłączone. Mam przypisany wysoki priorytet do csa. Synchronizacja wyłączona, wszystkie ustawienia graficzne są na obrazku w poście, wystarczy spojrzeć
    Dodano po 1 [minuty]:
    Dodano po 19 [minuty]:
    Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO

Tutaj wyłączyłem wszystko i zrobiłem zrzuty a za godzinę podeślę z włączonym csgo
    Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:
    Problem chyba rozwiązany. Jak na razie jest wszystko w porządku. Pobrałem csa na drugą partycję, systemową i jest naprawdę w porządku. Dziękuje wam za poświęcony czas

Tutaj gdy mam normalnie odpalonego csa oraz przeglądarke "od steama" z ktorej leci radio. Wczesniej bylo bez zacięć nawet gdy yt lecial w przeglądarce
    Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:
    Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO Drastyczny spadek fps-ów. CSGO
  • Poziom 9  
    Procesor zmień, bo CS:GO ma coraz bardziej zapchane serwery, bo coraz więcej ludzi gra. Sprawdź ustawienia karty w MSI Gaming App. Aplikacja dołączana za każdym razem do GPU od MSI.

Dodano po 36 [sekundy]:

Dobrze by było, jakbyś sprawdził speed test internetu.