Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo 80NJ - Sytem nie wstaje po u¶pieniu

22 Cze 2017 12:54 867 8
  • Poziom 3  
    Witam,

Od jakiego¶ czas zauważyłem problem, niekoniecznie bardzo uci±żliwy aczkolwiek ¶wiadczy to o tym, że mimo wszystko co¶ jest nie tak.

A więc po u¶pieniu laptopa m.in przez zamknięcie klapy i ponownej próbie jego uruchomienia najpierw chwile mieli, następnie wyskakuje BSOD po czym przechodzimy do punktu w którym dostaje komunikat:

"Ostatna próba wznowienia dziłania systemu z jego poprzedniej lokalizacji nie powiodła się. Czy podj±ć ponown± próbę wznowienia działania?

Kontynuuj wznawianie działania systemu

Usuń dane przywracania i przejdĽ do menu rozruchu systemu."

Przy czym wybranie opcji numer 1 nie przynosi żadnego efektu - ponownie próbuje wznowić działanie po czym wita nas owy komunikat.

Szperałem trochę w internecie natomiast większo¶ć problemów dotyczy nie działaj±cej klawiatury podczas tego błędu.
    Jedyne co znalazłem to sugestia, aby użyć sfc/scannow - pokazał on jakie¶ problemy ale ich naprawa zakończyła się pomy¶lnie. Liczyłem, że pomoże ale jak wiadomo byłoby to po prostu zbyt łatwe :p.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 30  
    1. Jaki system?
    2. Może co¶ ciekawego zwi±zanego z tym zdarzeniem błędu widnieje w dzienniku zdarzeń systemowych - jaki¶ bł±d usługi lub urz±dzenia?
  • Poziom 3  
    Laptop chodzi na Windowsie 7 x64
    Hehe dzięki za pokazanie tego cudeńka :).. Trochę tego jest. Je¶li chodzi o krytyczne to notorycznie powtarza się jeden i pokrywa się on z godzinami kiedy sprawdzałem czy już działa jak powinno. Zaskoczyła mnie trochę ilo¶ć błędów.
    Laptop Lenovo 80NJ - Sytem nie wstaje po u¶pieniu Laptop Lenovo 80NJ - Sytem nie wstaje po u¶pieniu
  • Poziom 30  
    Widać, że często występował ESRV Service queencreek co by wskazywało na problem z Intelowskim zarz±dzaniem energi±. Może reinstal sterowników płyty (chipsetu)?
    EDIT: Co widnieje w szczegółach wyst±pień błędów ESRV... ?
  • Poziom 3  
    Jaki¶ czas temu bawiłem się ustawieniami planu zasilania minimalnym stanem procesora itp. Może to ma na to jaki¶ wpływ aczkolwiek przywróciłem je do domy¶lnych przed chwilk±.

Nie można odnaleĽć opisu dla identyfikatora zdarzenia 2 ze Ľródła ESRV_SVC_QUEENCREEK. Albo składnik wywołuj±cy to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Je¶li zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wy¶wietlaniu.

Do zdarzenia doł±czono następuj±ce informacje:

Error [3]: [ERROR_SYSTEM_UNABLE_TO_ADD_COUNTER_TO_PDH_QUERY][0x0].
    Occurred: [Thu Jun 22 12:18:50 2017].
    In file: [os_counters.c].
    At line: [1363].

Nie można znaleĽć okre¶lonego typu zasobu w pliku obrazu
  • Poziom 30  
    Spróbuj odinstalować albo przeinstalować Intel Update Utility. Możesz też zerkn±ć na usługi systemowe - czy które¶ nie powinny być uruchomione a nie s± (uruchomienie zakończyło sięniepowodzeniem albo usługa uległa awarii i została zatrzymana).
  • Poziom 43  
    Jaki masz w nim dysk? Spotkałem się z WD, który "usypiał" tak mocno, że pomogło jedynie wył±czenie mu timera za pomoc± wdidle3.
    Pokaż również SMART dysku:
    www.hdsentinel.com
  • Spec od monitorów
    Twój lptop to zapewne
    Lenovo Ideapad 305-xxyyy model 80NJ, i7-5500U/ * inne z (cpu 5th gen.)
    xx cyferki
    yyy literki
    czyli platforma LA-B091P rev2.0

Laptop Lenovo 80NJ - Sytem nie wstaje po u¶pieniu

Tam bywał problem z wsadem : Bios/ lub KBC
    Cytat:
    Supported Systems
    * symptom: with the late start

Lenovo B40-80, B50-80
    Lenovo E40-80, E50-80
    Lenovo N40-80, N50-80
    IdeaPad 305-15IBD

Zał. to ze strony oficjalnej Lenovo

odno¶nie błedu
    Kernel-Power 41 (63) error czytaj (może przydatne) Link
    Oraz Link
  • Poziom 3  
    Cze¶ć,

Wiem, że troche czasu minęło ale nie miałem głowy do takich rzeczy. Przeczytałem te linki, które podałe¶ (2 takie same) sprawdziłem te sterowniki ale to w nie w nich leży wina. Co do tej płyty my¶lisz, że mogło to się zacz±ć dziać po czasie ?