Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter wodny Sea Doo RXP Brak ładowania

22 Cze 2017 14:08 681 5
 • Poziom 21  
  Witam. Mam problem z ładowaniem w skuterze wodnym Sea Doo RXP 215. Po uruchomieniu silnika ładowanie nie występuje wcale. Napięcie na Aku po uruchomieniu ok 11.5 V. Sprawdziłem w pierwszej kolejności prądnicę trójfazową. Na każdej fazie 22V przemiennego napięcia. Napięcia z prądnicy bez problemu trafiają do regulatora napięcia, ale nic już z niego nie wychodzi. Regulator to konstrukcja cepa: 3 żółte przewody od prądnicy oraz czerwony i czarny-napięcie wychodzące. Regulator w trakcie pracy jest zimny. Zamówiłem regulator napięcia używany z aukcji internetowej. Po montażu efekt identyczny jak wcześniej. Sprzedawca upiera się, że regulator jest sprawny. Czy jest możliwe, że czegoś nie sprawdziłem? Co radzicie ?
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 38  
  Na 100% czerwony i czarny razem powinny być połączone? Mi się wydaje że czerwony to + a czarny to -.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 21  
  Ale ja nic nie napisałem że są połączone. Czerwony i czarny to wyjście napięcia z regulatora.
 • Poziom 38  
  Skoro nic nie wychodzi to coś te regulatory są walnięte.
 • Poziom 21  
  Też mi się tak wydaje. Chociaż sprzedawca regulatora upiera się, że sprawdzał jeszcze raz i działa. Dostałem teraz wskazówkę na pw, żeby sprawdzić prądnicę pod obciążeniem. W sumie nie sprawdzałem pod obciążeniem np żarówki, tylko zaufałem miernikowi.
 • Poziom 21  
  Witam ponownie. Otrzymałem wczoraj inny egzemplarz regulatora napięcia. Przed podłączeniem zrobiłem test obciążeniowy prądnicy za pomocą żarówek. Prądnica sprawna. Podłączyłem więc kolejny podesłany regulator. Efekt znowu ten sam- brak napięcia na wyjściu. Nie dałem za wygraną i podłączyłem ''na krótko" trochę inny regulator z innego skutera ale też na prądnicę trój-fazową. Po uruchomieniu zamienny regulator wypuścił napięcie , ok 15V DC. Podłączyłem więc na jego wyjście żarówkę 12V - zapaliła się na chwilę przy odpaleniu silnym światłem na oko dostała te 15V , a później świeciła jakby dostawała jakieś 10- 11 V. Grzały się trochę przy tym moje cieńsze kable jakie dałem na chwilowe połączenie prądnicy z regulatorem ale chyba to normalne, bo gdzieś czytałem że regulator stawia opór dla prądnicy nawet bez obciążenia. Co myślicie o tym?