Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat B3 1.9TD AAZ - 91r odpala wtedy kiedy mu się podoba

22 Cze 2017 15:40 510 3
  • Poziom 4  
    Witam!

Użytkownikiem forum jestem od wielu lat lecz dopiero dziś zakładam swój pierwszy temat, gdyż stałem się posiadaczem samochodu Volkswagen Passat B3 1.9TD AAZ z 1991 roku i nie mogę sobie z nim poradzić.

Jest kilka podobnych tematów, lecz mój przypadek znacznie się różni.

Samochód czasami odpala, a czasami nie. Niekiedy zajmuje mu to troszeczkę więcej czasu w sensie kilka razy trzeba go zakręcić, bądź troszkę dużej 'pokręcić', a czasami zapali na dotyk.

Okazało się, że samochód zapala za każdym razem "na dotyk", gdy do zaworka na pompie (mechanicznej) podepnie się plus + "na krótko".

Odkryłem, że Na przekręconym kluczyku, gdy kontrolki zapalą się-zaworek otwiera się lecz zamyka w chwili kręcenia. Napięcie spada do 0,2V

Winnym całemu zajściu okazał się przekaźnik świec żarowych. Przekaźnik (102) został wymieniony i jak łatwo się domyślić po pracy znowu nie zapalił. tzn zapalił, ale "na krótko". Wczoraj zapalałem go z 20 razy i po wymianie przekaźnika wszystko było OK. Dzisiaj rano też zapalił bez problemu.

Samochód nie posiada IMMO.

Chciałbym się tylko od Was dowiedzieć drodzy forumowicze, czy tak pozornie prosta w konstrukcji rzecz jak czujnik temperatury może być winien w tej sytuacji? Akumulator też mogę wykreślić z listy podejrzanych przyczyn?

Serdecznie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witaj.W silniku TD czujnik temperatury nie ma nic do rzeczy musisz iść za ciosem i odnależć miejsce przyłącza elektrozaworu pompy i zobaczyć dlaczego zanika napięcie.Często w tych autach wymieniałem stację bezpieczników nad nogami kierowcy być może u Ciebie też tam leży problem.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Kostka, skrzynka, instalacja, nic więcej tam nie ma, AAZ to mechaniczna pompa.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Macie rację Panowie skrzynka do wymiany - diagnoza elektryka zaufanego.

Dziękuję i pozdrawiam.