Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder nc+/9.1 LG Home Cinema - jak połączyć aby uzyskać jak najlepszy dźwięk

Piter878 22 Cze 2017 19:10 519 3
  • #1 22 Cze 2017 19:10
    Piter878
    Poziom 2  

Witam mam mały problem połączyłam tv dekoder i kino za pomocą kabli hdmi dźwięk jest na wszystkich glosnikach tylko nie wiem czy nie można go podkręcić jakoś lepiej przez te wyjście w dekoderze s/spdif czytałem coś o połączeniu poprzez jakis konwerter czy warto to robić? specyfikacja kina http://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-BH9540TW

0 3
  • #2 23 Cze 2017 07:52
    Polon_us
    Poziom 40  

W tym przypadku połączenia są jak najbardziej optymalne. I nie mieszałbym w nich, gdybym był na miejscu kolegi.

Można połączyć dekoder z kinem używając toru cyfrowego audio S/PDIF, ale potrzebny byłby konwerter Coax IN - Optical Out.
    Ale jak już wspomniałem, to nie miałoby żadnego sensu.
    Cyfrowy sygnał audio S/PDIF ma pewne ograniczenia, których nie dźwięk przesyłany przez połączenie HDMI.

Niech kolega pozostanie przy połączeniach HDMI.

0
  • #3 23 Cze 2017 15:41
    Piter878
    Poziom 2  

Tak ogólnie to wielka szkoda że nc+promuje w ten sposób tylko marki Phillips i Sony aby uzyskać maksymalne możliwości dekodera najnowszy sprzęt LG odpada PORAŻKA a podobno nc+ jest najbardziej zaawansowana technologicznie platforma w polsce poprzedni dekoder miał normalne wyjście optic i było spoko bo większość sprzętów to obsługuje No ale cóż ja jestem fanatykiem dobrego kina i teraz muszę rozwiązać następny problem podłączyć pod to wszystko jeszcze projektor eeech

0
  • #4 23 Cze 2017 19:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, coraz trudniej jest mi zrozumieć j. polski. W szczególności jak milion kwestii poruszanych jest w jednym długim zdaniu.
    I do tego bez znaków interpunkcyjnych.

W każdym razie napisałem co sądzę o połączeniu optycznym i HDMI pod kątem przesyłania dźwięku.

A podłączenie projektora nie powinno być problemem.
    Wystarczy dwójnik HDMI lub może lepiej selektor wyjść HDMI.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo