Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1.9 TDI - Inny sterownik ECU bląd

22 Cze 2017 20:29 996 11
  • Poziom 10  
    Cześć mam pytanie odnośnie nowego ECU Z Wirusem.
    Wywala mi błąd
    Wyłączony EGR, Immo OFF.
    16983 internal Error Module Rom error p0605-35-00
    Jestem ugadany na przeprogramowanie . Na zagranicznych forach czytałem że częsty przypadek, ale nie jest dokładnie opisane to zjawisko.
    Na Desce świeci kontrolka świec żarowych , auto ciągnie do samego końca bez problemu , czuć chipa.
  • Poziom 40  
    Reklamować jeżeli zapłaciłeś,jezeli gotowiec to się nie dziwić.
  • Poziom 10  
    Tak gotowiec.
    Będzie poprawione. Nawet z starego ECU immo zczyta. Dlaczego na gotowcu taki blad powstaje?
  • Poziom 25  
    Witam.Ktoś nieumiejętnie programował sterownik i z tąd te błędy.Umiejętna zmiana softu załatwi sprawę.Trzeba jeszcze zrobić kodowanie odmian.
  • Poziom 10  
    mhm. Czyli dobrze mi facet powiedział ze ponowne kodowanie sterownika załatwi sprawe ?
    Niby na stole nie ma możliwości sprawdzenia tego.
    Ten błąd to suma kontrolna?
    Czy wyłączenie immo mogło to spowodować?
    Ten błąd prócz migającej kontrolki na desce wpływa na coś?
    Przy pierwszym odpaleniu było kilka błędów ale Vag Com załatwił sprawę,
    Ten błąd dopiero po przegazowaniu auta, bądz ruszeniu wyskakuje.
  • Poziom 25  
    Tak po usunięciu immo trzeba poprawić kodowanie odmian i będzie ok.Jak dobry programista to będzie wiedział co wpisać jak nie to może da się odczytać jeszcze ze starego sterownika.Nie wiem z którego roku jest twoje auto ale ja miałem zazwyczaj szczęście i po immo off wpisywałem 0001.
  • Poziom 10  
    No właśnie powiedział mi że odczyta mi Immo3 ze starego sterownika od razu ... :)
    No ale co oznacza ten błąd ? Tylko migającą kontrolkę i error w Vagu ? czy moc też zanika?
  • Poziom 25  
    Moc nie zanika.Nie musi dopisywać ci immo wystarczy wejść w ,,Kontroler kodowanie odmian,,i tam wpisać odpowiedni kod zgodny z wyposażeniem twojego auta.
  • Poziom 10  
    No to mam nadzieje że mi to poprawi że będzie wiedział o co chodzi. Chociaż jak sam mowil za pierwszym razem się zdarza takie coś , 2 dalszych znajomych też miało jakieś błędy odsyłali i z powrotem już wracał ok :)
  • Poziom 25  
    No to pociągnie temat.Powodzenia i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Przy okazji potrzebowałbym loginy do silnika AVF w passacie B5. Oraz loginy do innych opcji :)
  • Poziom 10  
    Ok naprawione juz nie ma bledu.
    Czy ma ktos do AVF kody logowania silnika?
    Climatronika?
    Modulu komfortu,
    Potrzebuje wszystkie przydatne kody.