Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka przemysłowa silnik 5,5kW - Skrzynka sterownicza, jak podłączyć do silnika

M.n.i.ch 24 Gru 2017 14:48 2412 36
  • #31 24 Gru 2017 14:48
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

M.n.i.ch napisał:
    Niestety nie rozumiem schematu. Wynika z tego że N łączymy z Ł? Coś mi tu nie pasuje

Mamy 30 postów a nikt nie zapytał o typ instalacji zasilającej . Bo według rysunku to nie wiemy czy to ma być TT czy TN . Autorowi odnalazł się zgubiony PE , ciekawe do czego podłączony.

• Sklep HeluKabel
  • #32 25 Gru 2017 11:21
    M.n.i.ch
    Poziom 4  

Krzysztof Reszka napisał:
    M.n.i.ch napisał:
    Niestety nie rozumiem schematu. Wynika z tego że N łączymy z Ł? Coś mi tu nie pasuje

Mamy 30 postów a nikt nie zapytał o typ instalacji zasilającej . Bo według rysunku to nie wiemy czy to ma być TT czy TN . Autorowi odnalazł się zgubiony PE , ciekawe do czego podłączony.

Silniki jest podłączony według schematu. W pierwszej wersji był źle podłączony lecz szybko naprawiłem swój błąd.

• Sklep HeluKabel
  • #33 25 Gru 2017 12:57
    Krzysztof Reszka

czy to ma być TT czy TN .

Kolego nie oto chodzi jak jest silnik podłączony tylko jaką sieć zasilającą masz w tym domu /warsztacie etc gdzie jest podłaczony silnik. Czy to jest TT czy TN-S /TN-C . Ma to kolosalne znaczenie przy podłączeniu przewodu ochronnego. Bo jak na razie to nie wiemy skąd owe PE idzie , może z jakiej rury wodnej.

• #34 25 Gru 2017 13:17
    M.n.i.ch
    Poziom 4  

czy to ma być TT czy TN .

Kolego nie oto chodzi jak jest silnik podłączony tylko jaką sieć zasilającą masz w tym domu /warsztacie etc gdzie jest podłaczony silnik. Czy to jet TT czy TN-S /TN-C . Ma to kolosalne znaczenie przy podłączeniu przewodu ochronnego. Bo jak na razie to nie wiemy skąd owe PE idzie , może z jakiej rury wodnej.

Romumiem Ciebie. PE nie idzie z rury. W zeszłym roku na placu postawili nowy transformator. Z trafo poszły przewody 5x240
    Jak już wspomniałem naprawiłem swój błąd. Problem był w gnieździe mufy. Dlatego w pierwszej chwili wszystko źle podłączyłem.
    Pozatym pierwszy agregat już dawno śmiga.
    Zastosowałem w nim przetwornik ciśnienia 4-20mA + uniwersalny regulator.
    Urządzenie pracuję od paru miesięcy bez problemu.

To jest moja druga konstrukcja z wykorzystaniem manometru z kontaktonem. W pierwszej wersji regulator spełnia swoje zadanie jednak w drugim urządzeniu chciałem zastosować coś prostszego i wymyśliłem manometr kontaktowy.
    Jednak muszę zastosować w skrzynce sterowanie na 24V.
    Mogłem kupić styczniki z cewką 24V lecz mam 230V i muszę teraz to wszystkio połączyć

• #35 25 Gru 2017 13:40
    Krzysztof Reszka

M.n.i.ch napisał:
    Mogłem kupić styczniki z cewką 24V lecz mam 230V i muszę teraz to wszystkio połącz

Kupić same cewki na 24 V do tych styczników , wyjdzie taniej.

• #36 25 Gru 2017 16:53
    tos18
    Poziom 37  

M.n.i.ch napisał:
    Mogłem kupić styczniki z cewką 24V lecz mam 230V i muszę teraz to wszystkio połączyć

Nie zupełnie...
    Jest jeszcze układ kontroli faz który nie zadziała z stycznikiem 24V.
    Niestety nie widzę w ofercie F&F kontrolerów fazy z kontrolą styków i niezależnym stykiem roboczym (albo kontrola styków albo niezależny styk). Uważam że to co narysowałem w #26 będzie rozsądnym kompromisem. Wszak R2M z podstawką na szynę nie kosztuje majątku.

edit:
    A jednak jest CZF332.

Następnym krokiem mogła by być rezygnacja z przewodu N w maszynie o czym pisałem w #10 i #12
    Wymagało by to zmiany transformatora na 400/24 oraz dodania drugiego bezpiecznika w obwodzie pierwotnym. Ponadto zmiana układu kontroli faz na pracujący bez przewodu N oraz stycznik na 24V AC.

• #37 25 Gru 2017 22:06
    M.n.i.ch
    Poziom 4  

tos18 napisał:
    M.n.i.ch napisał:

Nie zupełnie...
    Jest jeszcze układ kontroli faz który nie zadziała z stycznikiem 24V.
    Niestety nie widzę w ofercie F&F kontrolerów fazy z kontrolą styków i niezależnym stykiem roboczym (albo kontrola styków albo niezależny styk). Uważam że to co narysowałem w #26 będzie rozsądnym kompromisem. Wszak R2M z podstawką na szynę nie kosztuje majątku.

edit:
    A jednak jest CZF332.

Następnym krokiem mogła by być rezygnacja z przewodu N w maszynie o czym pisałem w #10 i #12
    Wymagało by to zmiany transformatora na 400/24 oraz dodania drugiego bezpiecznika w obwodzie pierwotnym. Ponadto zmiana układu kontroli faz na pracujący bez przewodu N oraz stycznik na 24V AC.

Niestety nie będę potrafił wykonać tego układu z brakiem "N"
    Zostanę przy R2M