Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE49KU6400 vs UE50MU6172

23 Cze 2017 15:04 9726 17
  • Poziom 13  
    Witam,
    Samsung przygotował na ten rok model serii MU UE50MU6172 (50"), który cenowo jest w tym samym przedziale co poprzedni bardzo dobry model UE49KU6400. Nowsza wersja różni się przede wszystkim od poprzednika pilotem, sterowaniem głosowym (obecnie tylko język ang.) i nowszym system Tizen (3.0). Najważniejsze jednak dla mnie to pytanie odnośnie matrycy i odświeżania czy nowy model (akurat z tej serii jeden z najtańszych) jest lepszy lub podobny do starszego? Czy są jakieś jeszcze znaczące różnice obu modeli? Jest jakaś alternatywa w przedziale 49-50" dla tych TV do ceny 3k?

Dziękuję za odp,
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Seria KU6400 jest moim zdaniem lepsza od tegorocznej MU6100.
    49KU6400 był na sVA, w serii MU61 Samsung powoli wraca do słabszych matryc PLS. Nie wiem jak bedzie w pelnej rozmiarówce ale trzeba uwazac na serie MU61xx.

Seria na 2017 rok MU64xx tez różowo nie wygląda:
    40 cali VA
    49 cali PLS
    55 cali PLS
    65 cali VA
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Wszystkie modle TCLa są na matrycach VA z njwyższym kontrastem na rynku !

To zdanie nie jest prawdziwe i wprowadza czytających w błąd.
    Kontrast natywny w modelach TCL (P60 czy C70 - dostępnych w Polsce) nie jest najwyższy.

TCL P60 ma kontrast ANSI 3500:1.
    Samsung KU 6400 ma kontrast ANSI 4500:1.

Metodologia pomiaru ANSI:
    Kontrast ANSI – jest to kontrast zmierzony za pomocą szachownicy złożonej z 16 białych i czarnych prostokątów. Jasność pól jest mierzona jednocześnie, następnie średnia jasność pól białych jest dzielona przez średnią jasność pól czarnych.
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:

Nie widzę metodologii pomiaru kontrastu w tym "teście" - pisze w cudzysłowie ponieważ brak metodologii powoduje, że to nie test, a wrażenia z użytkowania. Trochę to bezużyteczne.

Napisz prosze jaka była metodologia pomiaru kontrastu.
    Widzę w komentarzach, że wiele osób o to pyta ale autor "testu" nie chce odpowiedzieć - dla mnie dyskwalifikacja.

Czy ten kontrast to typowy/ustandyryzowany pomiar ANSI ?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Metodologia jest jedna jedyna wyznaczona przez jedynego na świecie producenta sprzętu Calman 5. Na tej podstawie opierają się wszyscy testerzy na świecie:
    https://www.youtube.com/watch?v=T4BC2uaQ-rM
    Podważanie tego to jak podważenie teorii Kopernika, ale cóż zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej.

Chyba juz się kiedyś umówiliśmy, że traktujemy się poważnie.
    Nie pytam Cię jaki sprzęt został użyty do pomiaru, tylko jaka została użyta metodologia testu.

Usciślę więc i zapytam ponownie:

Czy kontrast natywny w modelu 55C70 został zmierzony na planszy ANSI ?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Zgodnie z podaną najważniejszą metodologią !

Podaj tę metodologię. Słowo "najważniejsza" nic mi nie mówi.
    Czy to była plansza ANSI ? (napisałem Ci powyżej jak wygląda ta metodologia)

Znam też inne, dlatego pytam jakiej Ty (czy Twój tester) użyłeś/użył ?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:

Kolego, to jest instrukcja używania urządzenia. Można nim robić pomiary na wiele sposobów.

Po raz kolejny Cię zapytam: Czy kontrast natywny w modelu 55C70 został zmierzony na planszy ANSI ?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Jest zmierzony dokładnie tak, jak podaje producent na filmie !!!

Producent nie podaje na jakiej planszy mierzyć - to wybór użytkownika urządzenia.
    Napisz co wybrałeś - jaki był Twój wybór ? czy standardowa plansza ANSI, którą się stosuje do pomiaru kontrastu w telewizorach ?

Ponowie więc pytanie: Czy kontrast natywny w modelu 55C70 został zmierzony na planszy ANSI ?
  • Poziom 11  
    Pewnie odpowiedzi się nie doczekamy. W każdym, razie wszystko wyjdzie w praniu jak jakiś rzetelny portal zrobi testy. Czekam szczególnie na HDTVPolska.
  • Poziom 1  
    Zamierzam kupić samsung 49 KU6400,ale słyszałem,że można trafić na matrycę IPS (PLS) Czy to prawda ? W jaki sposób można sprawdzić jaką matrycę posiada dany egzemplarz ? Czy na tablicy znamionowej telewizora można odczytać jaki rodzaj matrycy został zamontowany ? Dodam,że nie mam fizycznej możliwości obejrzenia tego telewizora, a zależy mi aby kupić ten model w wersji 49 cali z matrycą VA ( SVA). Prosze o pomoc.