Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor wybrać pod PS 4 Pro?

Deyanire 23 Jun 2017 15:29 1548 21
    Deyanire
    Level 6  
    Witam,

jako zupełny laik w temacie telewizorów (nie posiadam - ciekawe, prawda?) potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego modelu pod zakup PS4 Pro, gier i oglądania serwisów streamingowych.
    Maksymalnie mogę na niego przenaczyć ok. 4000 zł, ale sugestie mogą być też z niższej półki cenowej. Nie wiem też jak duży telewizor jest odpowiedni do tak małego pokoju...

Dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - Niewielkie - ok. 10m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 1,5 - 2 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na południe, byłyby po prawej stronie telewizora, mogę je zasłonić roletami.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam żadnego.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobre odświeżanie obrazu, niski Input Lag, HDR, jak najlepsze odwzorowanie kolorów.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tylko konsola.
    10 .Jakie urządzenia? J/w
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5 max
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Rzadko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam tv
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50% wskazanego czasu w pkt. 11.
    16. Preferencje co do marki? Nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? Nie mam
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, prześwietlone kolory, sztuczne ruchy postaci, niski kontrast, jasna czerń.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami, nocą
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 PLN
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To jest mój pierwszy tv
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, chciałabym, aby można było oglądać serwisy streamingowe typu Netflix, Showmax, Spotify (jeśli w ogóle jest dostępne na telewizorach).
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Mariano11
    Level 28  
    Sam jako gracz - PS4 już :) Polecam Philipsa. Obraz ostry i wyrazisty, nic się nie rozjeżdza. Gram głównie w FIFE i MKX
    Deyanire
    Level 6  
    Dziękuję! Wybrałam ten model:

- Philips 55PUS6561 za 3599 zł - 100Hz

Myślę, że do mojego pokoju wystarczy wersja 49 cali - niestety mój lokal jest bardzo mały...

Wszystko już zostało zamówione i czekam na kuriera ^_^
    Deyanire
    Level 6  
    Mariano11 wrote:
    Sam jako gracz - PS4 już :) Polecam Philipsa. Obraz ostry i wyrazisty, nic się nie rozjeżdza. Gram głównie w FIFE i MKX

Ja zakupiłam sobie PS4 Pro dla exclusive'ów - pierwszy na liście jest Horizon Zero Dawn.

Jak ogarnę temat (prawdopodobnie w weekend) to zdam relację z tego jak się sprzęt sprawuje (tv + konsola) :)
    Mariano11
    Level 28  
    Koniecznie z ambilightem. Zdarza mi się w CoDa zagrać i jest rewelka.
    macijowu
    Level 16  
    Gratulacje! Moim zdaniem dobry wybór, tym bardziej, że Philips ma bardzo dobre input lagi w swoich telewizorach niezależnie od klasy.
    User removed account
    Level 1  
    kr1s_85
    Level 9  
    A czy nie jest tak, że Philipsy mają słabe 4K? Byłem nie tak dawno w Neonecie i Philips wyświetlał 4K dosłownie w klatkach. Nie było mowy o płynności obrazu. Szczególnie porównując z 4K w LG.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    kr1s_85 wrote:
    A czy nie jest tak, że Philipsy mają słabe 4K? Byłem nie tak dawno w Neonecie i Philips wyświetlał 4K dosłownie w klatkach. Nie było mowy o płynności obrazu. Szczególnie porównując z 4K w LG.

Philips sygnał 4k wyswietla normalnie - tak jak inne telewizory.
    Natomiast w seriach 6 czy 7 ma powazne problemy z plynnoscia obrazu, artefaktami wokół poruszajacych sie obiektow etc. Po prostu ma bardzo słaby PNM. Wiele osób to zgłasza po ogladaniu obrazu na tym tv. Natomiast nie ma to nic wspolnego z sygnałem 4k.
    kr1s_85
    Level 9  
    Dzięki, właśnie o tę płynność mi chodziło. Myślałem, że to ma związek z 4K. Tak mi tłumaczył jeden sprzedawca.
    Chciałem jeszcze zadać jedno pytanie.
    Zastanawiam się nad samsungiem ku6400 43 albo 49 cali. Z 49 będę miał problem, muszę przyciąć nogi stolika pod telewizorem, więc jeszcze się nie zdecydowałem i dlatego myślę nad 43. Rozważam jeszcze LG, bo wg mnie to są dwie marki mające teraz najlepsze telewizory. Jeśli uogólniam, to proszę mnie poprawić. Chciałem tylko zapytać czy porównując z tym ku6400 jest coś podobnego od LG, co będzie dobre zarówno do streamingu z Netflixa jak i gier na ps4pro.
    Ludwik XVI
    LG nie ma nic ciekawego aktualnie. Same IPSy z niskim kontrastem.
    No chyba ze Cie stac na OLED, bo z kolei tutaj nic lepszego w jakości obrazu nie ma.

KU6400 to bardzo dobry model do PS4Pro.
    Input lag w 4k i HDR jest prawie 3 razy nizszy niż np w popularnych Philipsach 6561 czy 7101. (Które do grania w 4K i HDR się niezbyt nadają - radzą sobie dobrze tylko w trybie FHD)
    Jedyna slabość KU6400 w przypadku PS4 to niska jasność w HDR. No ale w tej cenie tak już jest.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    IUdź sprawdź i ustaw w rybie dynamicznym . I napisz czy słaby kontrast a i napisz ile czasu wytrzymały oczy te "słaby kontrast".
    Myślę że w nocy dłużej 10-15 minut nie wytrzymasz z tym słabym kontrastem.
    I zmniejszysz kontrast słaby do słabszego.

IPSy mają słaby kontrast. Kropka.
    Nie słuchaj LocoLoco i po wyjeciu telewizora z kartonu zawsze ustawiaj tryb Film,Kino, Prawdziwe Kino lub ISF (w zależnosci jaki tryb TV posiada).
    To są najlepsze fabryczne ustawienia - zbliżone do tego co rejestruje kamera.

Nigdy nie ustawiaj trybu "Dynamiczny" jak pisze LocoLoco - to nie jest dobry tryb do oglądania TV.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3352168.html

Czyli pomiar w FHD.

Masz może zmierzoną wartość input lag dla 4k i HDR ? - tak jak sie gra w najnowsze konsole PS4Pro czy XboX OneS
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Będą zmierzone wkrótce

Na pewno sporo osób czeka na te pomiary, a do tej pory warto zaznaczać, że input lag mierzony w FHD aby nie wprowadzać ludzi w błąd takim niedomówieniem.
    User removed account
    Level 1