Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa pianownicy (aktywna piana do mycia).

elektryku5 23 Cze 2017 18:16 471 2
  • #1 23 Cze 2017 18:16
    elektryku5
    Poziom 37  

Witam.

Chciałem zbudować namiastkę pianownicy pneumatycznej, coś takiego
    Budowa pianownicy (aktywna piana do mycia). ,
    tylko że w wersji bardziej mini, tzn zastosowałem butlę około 5l i niestety jest problem, piana się generuje tylko jak u wylotu nie ma dyszy, jak założę np szczelinową, to albo leci samo powietrze, albo sama woda, niestety bez dyszy przy takim zużyciu (wylot to po prostu otwór około 5mm) pół osobówki można pokryć, a 2 napełniania na jedno mycie jest trochę upierdliwe.

"Mieszanie" powietrza z wodą zrealizowane jest przy pomocy trójnika i takiego zaworka
    Budowa pianownicy (aktywna piana do mycia). ,
    służy on do dławienia przepływu powietrza.

Chemia to na razie Dimer.

Ma ktoś pomysł jak usprawnić działanie i co ewentualnie jest jeszcze w tych fabrycznych, że działają?

• #2 24 Cze 2017 01:34
    DecoDominik
    Poziom 14  

Stosujesz zwężarke venturi?
    Inaczej inżektor.
    Czemu to jest tak drogie?

• #3 24 Cze 2017 07:56
    elektryku5
    Poziom 37  

To jest jakiś trop, bo na początku myślałem, że w fabrycznych jest zwykły trójnik
    Budowa pianownicy (aktywna piana do mycia). Budowa pianownicy (aktywna piana do mycia).

Robiłem też takie próby jak na filmikach, czyli robiłem małą dziurkę u góry rurki zasysającej ciecz, ale wtedy nie ma żadnej kontroli nad ilością powietrza...

EDIT:

Problem częściowo rozwiązany, pożyczyłem pianownicę PA pod myjkę ciśnieniową (w Internecie bardzo popularny model), chwila machania i wszystko pokryte, biorąc pod uwagę ilość czasu którą wykorzystałem na próby, nawet by się opłacało kupić nówkę.

Tematu nie zawieszam, bo choćby z ciekawości chętnie bym ten projekt ukończył...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson