Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie pc pod wymiar... -

23 Cze 2017 18:48 453 10
 • Poziom 8  
  Witam

  Mam nadzieję, że to dobry dział. W razie mojego błędu proszę o przeniesienie tam gdzie trzeba.

  Mam nietypowy problem. Dokupiłem do swojego zestawu dwie kości RAM'u. Nie przewidziałem jedynie problemu z montażem. Otóż 2 lewe sloty są pod wentylatorem mojego chłodzenia procesora. Kości nie mieszczą się w normalny sposób. Mogę wszystko wsadzić pod warunkiem, że podniosę wentylator o około 10-15mm i dosłownie oprę go o kość. Zaś z zewnętrznej strony chłodzenia muszę podgiąć ostatni panel (czy jak to tam zwał - tą blaszkę) ażeby zaczepić gumowe kołki wentylatora o niego. Nie wiem na ile to bezpieczne i czy tak może zostać, gdyż wentylator wystaje poza obrys samego chłodzenia i nie wygląda zbyt stabilnie. Teraz nie wiem czy zostawić to tak czy szukać mniejszego chłodzenia. sciana .


  Moje chłodzenie to Raijintek EreBoss (0P105250), czyli naprawdę spory gabaryt. Procesor to Xeon 3,4 GHZ. Potrafi się grzać bez odpowiedniego chłodzenia. Obecny Raijintek świetnie go chłodzi, więc gdybym jednak zmieniał to muszę zakupić coś mniejszego niż on lecz tak samo (albo bardziej) wydajnego. No właśnie. Nie wiem jak te wymiary podają, bo wszędzie jest inaczej poopisywane, albo ja czegoś nie kumam. Moja max szerokość której teraz szukam to 110mm z wentylatorem. Dla pewności wstawiam obrazek o który dokładnie wymiar mi chodzi.

  Moja obudowa to Zalman Z11 plus z wypukłym oknem, więc wysokość (jako wysokość rozumiem wymiar od płyty głównej do ścianki obudowy właśnie) nie jest problemem. Jedynie właśnie szerokość (czyli od lewej strony tam gdzie jest port wejść/wyjść do frontu obudowy). Mam nadzieję, że w miarę jasno wszystko opisałem. W razie czego proszę pytać. Aha, mój Socket 1150 .

  Proszę o pomoc, czyli doradzić co robić, bądź podać modele chłodzeń które dadzą radę na tym piekarniku... Zastanawiałem się nad tym: be quiet! Dark Rock 3 (BK018) lub nad tym: be quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019), ale tak jak mówiłem nie kumam tych oznaczeń wymiarów. Potrzebuję żeby ktoś wytłumaczył to mi - prostemu człowiekowi :1: sciana . A może źle to rozumiem i mogę prawie dowolną szerokość wybrać o ile będzie wentylator tudzież chłodzenie dzieki wysokim rurkom umieszczone NAD kośćmi? Na rysunku zaznaczyłem to na niebiesko o co mi chodzi.

  Cena w której chcę się zamknąć to 400 złotych, marka bez większego znaczenia, aby dobrze działał...

  W załączeniu wstawiam zdjęcia jak to teraz wygląda na wypadek gdyby nie wszystko było jasne z opisu.

  Pozdrawiam

  Chłodzenie pc pod wymiar... - Chłodzenie pc pod wymiar... - Chłodzenie pc pod wymiar... - Chłodzenie pc pod wymiar... - Chłodzenie pc pod wymiar... - Chłodzenie pc pod wymiar... -

  Moderowany przez dt1:

  niepoprawnie przekopiowane z innego postu linki zastąpiłem nazwami odpowiednich chłodzeń.

 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Zostaw tak jak masz - zakup innego chłodzenie jest bez sensu.
 • Poziom 8  
  No ok tylko, że nie mogę przez to wsadzić dodatkowych kości... To też jest bez sensu
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  To przesuń wentylator.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Możesz równie dobrze przełożyć wentylator, by wyciągał, zamiast dmuchać.
 • Pomocny post
  Red. Komputery FAQ
  Możesz kupić kości o takiej samej wysokości co obecne. Ze zdjęć widać, że wentylator możesz założyć z drugiej strony, a pamięci (nawet jak by radiator zachodził nad sloty) zmieszczą się pod radiatorem, więc najpierw można włożyć pamięć, a później chłodzenie.
 • Poziom 8  
  Nowe kości są identyczne jak te które już mam. Czyli jeżeli przełożę wentylator na lewą stronę radiatora a kręcił będzie się w tą samą stronę to będize to nadal działało, poprawnie?


  EDIT, nie zadziała. Wentylator z cpu nie zmieści się pomiędzy radiatorem a wentylatorem na obudowie wyciągającym powietrze. Gdzie się nie ruszę z tym to ściana. Myślałem już może, że obrócę radiator tak żeby wentylator był na dole, ale wtedy będzie zasysał ciepłe powietrze znad karty i trochę będzie się to mijało z celem. Chyba naprawdę muszę poszukać mniejszego chłodzenia, albo takiego które jest wyżej "odstawione" od procesora. Wtedy bez problemu może zajść nad kości. No parodia.
 • Poziom 43  
  Czemu nie tak jak napisałeś w pierwszym poście czyli:
  pajak914 napisał:
  Mogę wszystko wsadzić pod warunkiem, że podniosę wentylator o około 10-15mm i dosłownie oprę go o kość. Zaś z zewnętrznej strony chłodzenia muszę podgiąć ostatni panel (czy jak to tam zwał - tą blaszkę) ażeby zaczepić gumowe kołki wentylatora o niego.
 • Moderator - Komputery Serwis
  pajak914 napisał:
  Myślałem już może, że obrócę radiator tak żeby wentylator był na dole, ale wtedy będzie zasysał ciepłe powietrze znad karty i trochę będzie się to mijało z celem.

  Z konieczności zamontowałem tak u siebie gigantyczne chłodzenie Deepcool Lucifer. Wentylator jest tuż nad kartą graficzną, dmucha przez radiator w górę (obudowa ma tam akurat filtr i nacięcia). Temperatury są zupełnie akceptowalne (szczególnie, że karta pozbywa się większości ciepła przez śledzia na tyle obudowy). Warto spróbować, jeśli nie ma innej możliwości.
 • Poziom 1  
  Witaj po obserwacji twojego zdjęcia wnioskuję, że jeśli obrócisz radiator o 180 stopni to przysłonisz 4 sloty RAM, ale dzięki temu zyskasz miejsce na zamontowanie wiatraka wentylatora z drugiej strony - ponieważ teraz masz radiator przesunięty bliżej tyłu obudowy :)