Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAGA RHEWA 82basic ZŁY WYNIK - Na różnych odcinkach pomostu, inny wynik

24 Cze 2017 11:17 984 9
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w sprawie wagi samochodowej RHEWA 82basic. Moja waga pokazuje różne wyniki na różnych odcinkach pomostu. Na przodzie wynik jest np: 1020 t, na środku 1040 t, na końcu 1080 t. Czy w takim wypadku potrzebna jest kalibracja czy może coś innego? .Pytam, bo może jest to mały problem z którym mogłabym sama sobie poradzić przy jakiejś małej pomocy :) Dodam, że całkowicie się na tym nie znam.

proszę o poradę Kasia :)
  • Poziom 6  
    Problemów może być kilka...

Na początku najlepiej sprawdzić czy pomost wagi nigdzie nie siada na zanieczyszczeniach.

Następnie Pomóc może puszka połączeniowa z możliwością regulacji potencjometrem.
    (prawdopodobnie jest taka zastosowana)

Jeśli dalej nie można wyprowadzić błędów pomiarowych to prawdopodobnie czujniki tensometryczne.

Sprawdzenie wagi, regulacje proponuję oddać firmie specjalizującej się w serwisie wagi elektronicznych, mają doświadczenie w takich przypadkach i stwierdzeniu usterek, często spotykamy się z takimi problemami u klientów.

P.S.
    ingerencja w wagę (inna niż czyszczenie) powoduje naruszenie cech legalizacyjnych i prowadzi do ponownej legalizacji.
  • Poziom 2  
    Witam Cię, dziękuję za szybką odpowiedz. Może się orientujesz jaki będzie orientacyjnie koszt przeglądu czy naprawy?

pozdrawiam kasia
  • Pomocny post
    Poziom 6  
    Ciężko określić co jest uszkodzone i jaka budowa wagi.
    Więcej informacji podałem w wiadomości prywatnej

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Ślicznie dziękuję za bardzo szybką odpowiedź. Chyba nie obejdzie się bez fachowca. :)
    Miłego dnia, pozdrawiam - Kasia. :)
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam nadzieję , że Kasieńka w pierwszym poście się pomyliła i wynik 1020 t / ton/ powinno być 1020 kg. Ale mimo wszystko różnica między stronami 60 kg przy obciążeniu 1000 kg to sumatorem się nie poprawi a z działki odczytowej wynika , że to raczej waga 60 Mg .
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tak tak, machnęłam się miały być kg, a nie tony :)
    pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Niestety tylko serwis, jest jeszcze trochę rzeczy które mogą wpływać na takie pomiary ale samemu będzie ciężko...
    Na przyszłość ważne aby pojazd wjeżdżał na wagę wolno, sprawdzić czy brak "tąpnięcia" przy najechaniu na pomost oraz brak skrętów bocznych, często ciężarówka skręca będąc jeszcze na pomoście, gdzie czujniki dostają bocznego obciążenia i może to prowadzić do ich uszkodzenia
  • Poziom 24  
    Cieżka diagnoza na odległość, wygląda na uszkodzenie tensometru (80 procent). Ja w takich przypadkach podmieniam sterownik co już mi jedno z dwóch wyklucza.
  • Poziom 10  
    stasiekb100 napisał:
    jedno z dwóch wyklucza.

Tu cały czas mowa o jednym tylko urządzeniu. Miernik jest w porządku na 100%
    tylko któryś przednich tensometrów fiksuje, lewy przód lub prawy przód.