Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLX 20160 PL - nie działa

24 Cze 2017 18:30 2112 6

 • Poziom 10  
  Witam, mam problem. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się tylko logo otwartych drzwi. Po wymianie blokady to samo.
  Wyciągnąłem moduł, podpiąłem pod zasilanie. W pozycji godz 9.00 przy przytrzymanym klawiszu START wyświetlił błąd E 26. Co dalej??

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Na forum staramy się pisać zgodnie z zasadami pisowni. Poprawiłem.

 • PCBway
 • Poziom 37  
  Nie chodzi czasem o błąd F26?
  Jeśli tak to uszkodzony presostat, problem z okablowaniem hydostatu lub uszkodzony streownik elektroniczny pralki.
 • PCBway

 • Poziom 10  
  Witam.
  Sterownik jest wyjęty z pralki podłączyłem go na krótko i wyświetlił taki błąd. Presostat w tej pralce jest elektroniczny.
 • Poziom 37  
  Wiem, że presostat jest analogowy. Pytałem czy napewno chodzi o błąd E 26?
  Sterownik musi mieć podłączone wszystkie podzespoły pralki czyli silnik, presostat, czujnik temperatury, blokadę drzwi,elektrozawory, pompę wody, grzałkę bo inaczej będzie generował błędy.
  Awarie presostatu analogowego również się zdarzają.
 • Moderator
  roboagd napisał:
  wyświetlił błąd E26. Co dalej?
  Zakładam, że błąd wyświetla się gdy wszystko jest podpięte do modułu. Oraz, że elektronika PCB płytki została sprawdzona i nie był uszkodzony triak blokady oraz jego sterowanie...
  Pralka Bosch WLX 20160 PL - nie działa

 • Poziom 10  
  No właśnie ta pralka jest zupełnie dziwna. Moduł na ASWO czy north. Wyświetla się zupełnie inny. Napisałem specjalne zapytanie do ASWO. No i wynaleźli mi to co sam znalazłem. Ten moduł wygląda jak od Maxx 6 lub Maxx 7, a presostat co mnie też zdziwiło jest elektroniczny.

  Kupiłem identyczny moduł, tak wizualnie to samo te same wejścia no identiko od Boscha Maxx 6 z niemieckiego magazynu, ale nie rusza. Stary moduł jak jest podłączony do pralki to wyświetla tylko migające logo otwartych drzwi. Podmieniałem blokady i nic.

  Dopiero jak go wypiąłem i zgodnie z instrukcją jaką dostałem po niemiecku z tego nowego modułu, podpiołem na krótko to logo zniknęło, ale pojawił się błąd E26.
  Zakładam, że to ostatni zapamiętany błąd. Panel był na sprawdzeniu u elektronika. On twierdzi, że wszystko jest ok więc pewnie procesor siadł. Więc dlaczego moduł wyświetlił mi błąd, a na pralce nie wyświetlał żadnego błędu typu F czy E.

  Zgłupiałem, i nie wiem co dalej, spróbuję jeszcze pojechać do klientki i zrobić ten sam test, który tak naprawdę jest rozkodowaniem. Babcia już 2 tygodnie nie ma pralki.
 • Poziom 27  
  Presostat elektroniczny cały czas podaje sygnał o wartości ciśnienia - gdy podłączysz go na stole to na 100% ten sygnał będzie poza zakresem więc sterownik to zgłosi. Możesz podłączyć sam kabel od presostatu i zasilanie i zobaczyć czy błąd zniknie.