Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer dla gracza za 8500 zł

szymon189 24 Jun 2017 19:32 915 22
    szymon189
    Level 24  
    Chciałbym złożyć kompa do około 8500
    Wymagania
    - 1080ti
    - 32gb ramu
    - zestaw bez OBUDOWY
    - bez systemu
    Przeznaczenie do gierek streamow trochę rendering na YT (chcialbym puszczac materialy w 4k) oraz zabawy w Photoshopie do miniaturek reszta standard filmy itp...
    Gry w jakie będę grał to WOT FIFA Rocket LEAGUE GTA Dirt BF
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Po co w takim razie aż 32 GB RAM do takich zastosowań? Jaką masz obudowę (jaki rozmiar płyty wejdzie)? Już na początek prawie połowa budżetu pójdzie na GPU (ok 4000 zł).
    Do tego płyta przykładowo: Asus TUF Z270 MARK 2 (o ile się zmieści do twojej obudowy)
    CPU: Core i7-7700K
    RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB 2x16 3000MHz CL15 DDR4
    PSU: XFX Core XT500
    SSD: Samsung 960 Evo M.2 250GB

Do tego trzeba dobrać jakieś drobiazgi w stylu chłodzenie CPU, HDD itp.
    speedy9
    Helpful for users
    Obawiam się, że to jest fatalny moment na zakup komputera. Kart graficznych praktycznie nie ma w sklepach, a jak są, to w rozbójniczych cenach. Do tego za rogiem są procesory AMD Threadripper i nowa platforma HEDT Intela. Moim zdaniem warto jednak zaczekać chociaż miesiąc, aż sytuacja (może się trochę unormuje). W sierpniu na być też premiera kart AMD Vega, ale tutaj bym na wiele nie liczył i wybór 1080Ti jest dobry.
    Kasek21
    Level 43  
    Popieram powyższe aby poczekać szczególnie, ze do wydania spora suma!
    speedy9
    Helpful for users
    Ja bym tu widział 6-8 rdzeniowy procesor Core i7-7800X lub 7820X lub coś z AMD, to się okaże po testach. Na 10 rdzeniowca od Intela raczej nie wystarczy pieniędzy, ale też moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Wróć za kilka tygodni, zobaczymy.
    @sylweksylwina Nie polecaj zasilaczy XFX Core XT. To dość marne zasilacze, dobre co najwyżej do tańszych komputerów. Nie mają wiele wspólnego z Core TS.
    sylweksylwina
    Raczej platforma na X299 przekroczy budżet. Oczywiście zawsze opłaca się czekać, ceny zawsze spadają ;)

Faktycznie, już z założenia Core XT był budżetową konstrukcją, w sumie to nie miałem styczności z tym PSU.
    speedy9
    Helpful for users
    sylweksylwina wrote:
    Raczej platforma na X299 przekroczy budżet

Możesz mieć rację. Głównie ze względu na ceny płyt głównych. Testy nowych CPU się już jakieś pojawiły i w sumie może najlepiej będzie postawić na Ryzena 1800X? Wszechstronnie, chłodno i przyzwoicie cenowo.
    Kasek21
    Level 43  
    Do tych zastosowań poszedł bym w Ryzen'a.

Zawsze można korzystać z zintegrowanego GPU czy kupić coś używanego - zamienisz/kupisz jak ceny dojdą do normy.

Na pewno patrząc na możliwości do ceny to Ryzen jest najbardziej opłacalny - szczególnie przy takim zastosowaniu komputera.

PS. Wydatek 8.5k na komputer wydaje się przesadą ale to nie moje $ :) Komputer w granicach 5-6k powinien wystarczyć do takich zastosowań.
    speedy9
    Helpful for users
    Kasek21 wrote:
    Zawsze można korzystać z zintegrowanego GPU

Ryzeny nie mają zintegrowanego GPU. W X-KOM na przykład nie ma żadnej karty powyżej GTXa1050. W innych sklepach podobnie. Górnicy wszystko wykupili. Pozostaje czekać na stabilizację.

Dodano po 1 [minuty]:

Kasek21 wrote:
    PS. Wydatek 8.5k na komputer wydaje się przesadą ale to nie moje $ :) Komputer w granicach 5-6k powinien wystarczyć do takich zastosowań.

A mi się niekoniecznie to wydaje przesadą. Na dłużej starczy bez grzebania w nim. Jak kogoś stać, to nie widzę przeszkód.
    Kasek21
    Level 43  
    Widzisz - to mamy odmienne zdanie bo sprzęt nie drożeje - zazwyczaj ;) jeżeli patrzymy na ceny GPU ale podobnie parę lat temu było z dyskami HDD - tylko tanieje.

Za nowości płaci się tzw. podatek od nich i dlatego nie widzę sensu.

Będzie mu brakowało wydajności to za rok, czy dwa zmieni platformę - i tak nie wiadomo jak potoczy się rozwój danej podstawki, ani jakie będą ceny.

speedy9 wrote:
    Jak kogoś stać, to nie widzę przeszkód.

Tu oczywiście się zgadzam bo jak mówi przysłowie: "Bogatemu nie zabronisz" - tylko po co?
    speedy9
    Helpful for users
    Patrząc na sprzęt okazuje się, że 8500zł to wcale nie taki wielki budżet na taki sprzęt: https://www.morele.net/inventory/info/XFBdn4/
    Do tego trzeba doliczyć 1080Ti jak ceny i dostępność wrócą do normy.
    @Kasek21 Kiedyś trafiłem na artykuł na jednym z portali, gdzie porównywali z perspektywy czasu jaką kartę graficzną najlepiej kupić. I wyszło, że najlepiej zrobili Ci, którzy kupili Titana, bo koniec końców okazał się najbardziej opłacalnym zakupem.
    Kasek21
    Level 43  
    Nie wiem kto pisał ten artykuł ale Titan kosztował w czasie wyjścia na rynek bardzo dużo - i czy będziesz miał 150k/s, czy 100k/s to co za różnica jak można było wydać połowę czy nawet mniej jego wartości?

Tak jak napisałem nie moje $ więc się nie wtrącam ale są fajniejsze rzeczy, na które można je wydać - szczególnie w tym okresie roku.

Na pewno na dzień dzisiejszy zakup grafiki jest całkowicie nieopłacalny - ale to już pisaliśmy.
    szymon189
    Level 24  
    Obudowa to: Aero cool v2x
    sylweksylwina
    Powiedziałbym, że trochę beznadziejna obudowa jak do komputera za 8500zł, no ale co kto lubi ;)
    szymon189
    Level 24  
    To jaką rekomendujesz?
    sylweksylwina
    Znaczy obudowa może być jeżeli chodzi o funkcjonalność, ale ja bym nie chciał mieć tak drogiego komputera w tak taniej obudowie :P Jest to kwestia gustu, ale ja osobiście posiadam Define r5 blackout windowed. Obudowa bardzo estetyczna, bajecznie proste układanie i chowanie przewodów. Dużo miejsc na wentylatory 140 mm. Bardzo wytrzymałe złącza USB/Audio. Jako minus można zaliczyć jasne diody LED power/HDD. No i komputer ogólnie dobrze się prezentuje, oczywiście jeżeli nie zależy tobie na wyglądzie i jakości to nic nie przeszkadza, żebys użył tej obudowy co masz.
    speedy9
    Helpful for users
    Wypadało by sprawdzić czy da się w niej zamontować chłodnicę od chłodzenia AIO, które dałem w zestawie jeśli się na takie zdecydujesz. Jak napisał @sylweksylwina to by wypadało coś lepszego kupić do takiego komputera.
    Fractal Design Define R4 lub R5 to dobry wybór.
    dawideczu48
    Level 4  
    Procesory Intel HEDT i płyty główne z podstawką LGA 2066 można kupować na amazonie.
    dawideczu48
    Level 4  
    Kasek21 wrote:
    To nie CPU dla gracza!!! :P
    Jednakże, czytałem kiedyś taki artykuł, że Intel Core i7 7700K nie potrafi czasem dogonić karty graficznej pokroju GTX 1080Ti lub Titan Xp (2017) i CPU ogranicza GPU.