Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Wymiana Zyxela w ofercie 安iat這w鏚 Orange Biznes

unky 25 Cze 2017 10:42 3543 19
  • #1 25 Cze 2017 10:42
    unky
    Poziom 18  

Witam
    Mam w firmie zainstalowany internet 鈍iat這wodowy z Orange w pakiecie Biznes ze sta造m IP.
    安iat這w鏚 do mojego routera pod陰czony jest przez modem oraz router Zyxel kt鏎y mam od Orange. Za Zyxelem jest m鎩 router kt鏎y rozprowadza internet po ca貫j firmie. Niby wszystko OK ale Zyxel lubi si zawiesi. Zdarzy這 mi si to w ostatnim miesi帷u ze dwa razy. Trzeba go wy陰czy z pr康u i ponownie po陰czy. Ostatnio zawiesi豉 si w dziwny spos鏏 - przesta造 dzia豉 DNS'y. Internet niby by ale nie dzia豉 DNS.
    W domu to spoko, bym sobie zresetowa i wsio, w firmie jednak wymagam stabilizacji i resetowanie okazjonalne nie wchodzi w gr.
    Czy mo積a tego Zyxela wymieni na jaki w豉sny sprz皻? Na infolinii Biznes Orange od FTTH nie bardzo wiedz czy jak wymieni Zyxela na inny sprz皻 to czy us逝ga u mnie zadzia豉. Przerabia kto ju tak wymian?

0 19
  • #2 25 Cze 2017 10:59
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

畝den szanuj帷y si dostawca nie wpu軼i do swojej sieci obcego nieautoryzowanego urz康zenia. Musisz zg豉sza problem u dostawcy.

0
  • #3 25 Cze 2017 11:32
    unky
    Poziom 18  

Nie bardzo rozumiem?
    Jak mia貫m vdsl'a z Orange to nie korzysta貫m z Funboxa tylko z mojego w豉snego sprz皻u.

0
  • #4 25 Cze 2017 11:35
    jimasek

unky napisa:
    Nie bardzo rozumiem?
    Jak mia貫m vdsl'a z Orange to nie korzysta貫m z Funboxa tylko z mojego w豉snego sprz皻u.

To dwie r騜ne technologie VDSL i FTTH. Ja nie s造sza貫m 瞠by kto korzysta w Orange w tej us逝dze ze swojego urz康zenia.

0
  • #6 25 Cze 2017 11:48
    jimasek

jack63 napisa:
    Tak zciekawo軼i. Na czym ma polega ta autoryzacja???

Niestety nie jestem pracownikiem tego operatora wi璚 nie znam szczeg馧闚.

0
  • #7 25 Cze 2017 11:57
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Przy neostradzie FTTH z funbox2 mo積a go wymieni na sw鎩 router kt鏎y obs逝guje VLAN. Opcji biznesowej nie znam.

0
  • #8 25 Cze 2017 11:59
    jimasek

Takie informacje powinny by dost瘼ne w BOK u operatora a tu

Cytat:
    Na infolinii Biznes Orange od FTTH nie bardzo wiedz czy jak wymieni Zyxela na inny sprz皻 to czy us逝ga u mnie zadzia豉. Przerabia kto ju tak wymian?

0
  • #9 25 Cze 2017 12:10
    jack63
    Poziom 41  

Szczeg馧闚 nie znasz, to mo瞠 jaki przyk豉d z tego co znasz. Pytam z przekory, bo jako nie mog sobie wyobrazi tej "autoryzacji".
    Jakie szkody mo瞠 wyrz康zi router klienta w sieci operatora?
    IMHO wi璚ej szk鏚 mo瞠 wyrz康zi router u篡tkownikowi. Szczeg鏊nie jak jest 幢e skonfigurowany, ma b貫dy w oprogramowaniu lub po prostu si wiesza, jak w temacie.
    Unky, czy nie mo瞠sz po prostu pod陰czy modemu wprost do swojego routera?
    Pytanie jakie s konfiguracje sprz皻owe(pod陰czenia kabli) i programowe obu router闚?
    Mo瞠 masz w sieci dwa serwery DHCP?

0
  • #10 25 Cze 2017 12:24
    unky
    Poziom 18  

jack63 napisa:

Unky, czy nie mo瞠sz po prostu pod陰czy modemu wprost do swojego routera?
    Pytanie jakie s konfiguracje sprz皻owe(pod陰czenia kabli) i programowe obu router闚?
    Mo瞠 masz w sieci dwa serwery DHCP?

Nie pr鏏owa貫m ale ca陰 konfiguracj po陰czenia (np. has這 dost瘼owe) ustawia si na Zyxelu wi璚 to raczej nie zadzia豉.
    M鎩 router ma w陰czone DHCP. Zyxel od Orange dzia豉 w trybie BRIDGE.

0
  • #11 25 Cze 2017 12:30
    Heinzek

Jaki masz "sw鎩" router w firmie?
    Ten zyxel to VMG8324-B10A ?
    Masz login i has這 do us逝gi?

0
  • #12 25 Cze 2017 12:35
    unky
    Poziom 18  

Tak, to ten model.
    M鎩 to Fritzbox 3490.
    Musia豚ym przejrze dokumenty czy jest tam has這.

0
  • #13 25 Cze 2017 12:58
    Heinzek

Has豉 loginu i has豉 pewnie nie masz i te nie dostaniesz od operatora bo zyxel jest ustawiany "odg鏎nie". Tw鎩 fritz nie obs逝篡 po陰czenia WAN z VLANami.

Zostaje Ci zg豉szanie zawieszania tego Zyxela a w ko鎍u kto to naprawi. Mo瞠 masz tylko wadliwy egzemplarz.

1
  • #14 26 Cze 2017 13:02
    nijel7
    Poziom 1  

W us逝gach biznesowych nie zamienisz urz康zenia od operatora. Mo瞠sz jednak pod陰czy do Zyxela sw鎩 router i skonfigurowa jego WAN na publiczny adres IP. Nast瘼nie dzwonisz do Orange i prosisz o przestawienie Zyxela w co w stylu trybu bridge. Zostanie wy陰czony na nim NAT, firewall, do LAN b璠zie przypisana tylko publiczna adresacja. Wtedy Zyxel b璠zie dla Twojego routera ca趾owicie transparentny.

0
  • #15 26 Cze 2017 15:21
    unky
    Poziom 18  

Tak mam zrobione. Zyxel pracuje w trybie bridge. Wszytskie adresy IP mam skonfigurowane na moim Fritzboxie.

0
  • #16 26 Cze 2017 17:19
    jimasek

Czyli tak ja m闚ili鄉y pozostaje zg豉szanie usterki u operatora.

0
  • #17 26 Cze 2017 17:42
    LucekB

Mo瞠sz zg這si do operatora wymian urz康zeni, wymieni na nowy/inny bezp豉tnie.

0
  • #18 28 Sty 2018 10:42
    unky
    Poziom 18  

Router ZYXEL od Orange w us逝dze 安iat這wodowej w Biznes Pakiecie dzia豉 w trybie Bridge ze wzgl璠u na konieczno嗆 przepuszczenia wszystkich port闚. Do Zyxel'a mam pod陰czonego FritzBox'a 3490 z kt鏎ego rozprowadzam internet wewn徠rz firmy.
    Fritzbox ma skonfigurowane statyczne IP nadane przez Orange, przypisane DNS'y Orange. Wszystko teoretycznie 鄉iga jak nale篡.
    Problem pojawia mi si w sytuacji w kt鏎ej musz zrestartowa Zyxel'a. (Czasami s przywieszki internetu i zdanie operator z Orange restartuje mi Zyxel'a). Po restarcie Zyxel'a bez problemu mog si 陰czy z zewn徠rz z serwerami w firmie ale mam problem aby z firmy wyj嗆 na zewn徠rz. Wygl康a tak jakby DNS'y nie dzia豉造 prawid這wo. Po IP mog bez problemu 陰czy si z serwerami z zewn徠rz ale jak 陰cz si po adresie np. "www.google.pl" to nie mog 陰czy si ze stron google. Mam na to dwa rozwi您ania: restart mojego Fritzboxa albo od陰czenie kabla LAN 陰cz帷ego Fritzboxa z Zyxelem i ponowne pod陰czenie. Od tego momentu sie dzia豉 w pe軟i tak jak nale篡.

Sumuj帷 - restart Zyxel'a pracuj庵eo jako Bridge powoduje 瞠 bez konieczno軼i restartu Fritzbox'a internet nie dzia豉 prawid這wo - nie dzia豉j po陰czenia po DNS'ie
    Zamienia貫m Fritzbox'a na inny router u sytuacja jest analogiczna. Problem wielokrotnie zg豉szany do Orange, technicy twierdz 瞠 po ich stronie wszystko jest OK.
    Co m鏬豚y jeszcze sprawdzi 瞠by wyeliminowa ten problem?

Sytuacja jest dla mnie niekomfortowa. Czasami internet potrafi si na Zyxelu zawiesi. Wtedy telefon do Orange - technicy restartuja Zyxela i teoretycznie internet dzia豉 ju dobrze z punktu widzenia dostawcy us逝gi ale z mojej strony musz zrestartowa jeszcze Fritzbox'a. Oczywi軼ie nie ma problemu jak jestem w firmie ale jak mnie fizycznie nie ma na miejscu a Zyxela trzeba restartowa to dop鏦i nie pojawi si w firmie i fizycznie nie zrestartuje mojego router'a to internet nie dzia豉. Lipa straszna.

0
  • #19 28 Sty 2018 22:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

unky napisa:

Odnowienie dzier瘸wy IP we FritzBoxie - ja sobie ustawi貫m 365 dni, ale mo瞠 by i 24 h.
    Mo瞠sz te pomy郵e o wy陰czniku czasowym w firmie.

0
  • #20 29 Sty 2018 05:24
    unky
    Poziom 18  

KOCUREK1970 napisa:
    unky napisa:

Odnowienie dzier瘸wy IP we FritzBoxie - ja sobie ustawi貫m 365 dni, ale mo瞠 by i 24 h.
    Mo瞠sz te pomy郵e o wy陰czniku czasowym w firmie.

Dzi瘯i. To s jednak p馧鈔odki.

0