Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Xperia Z1 Compact D5503 - aplikacja została zatrzymana, restart telefonu

areeeeeeeeeek 25 Jun 2017 10:51 5001 11
 • #1
  areeeeeeeeeek
  Level 2  
  Witam,

  Od kilku dni telefon samoczynnie się restartuje - w czasie używania nawet co minutę, a gdy nie używam to co 10 minut.
  Na ekranie pojawia się komunikat "Niestety aplikacja sonyericsson crash monitor została zatrzymana". Podobnie pojawia się komunikat o zatrzymaniu innych aplikacji, np. Instagram itp.
  Zrobiłem przywracanie telefonu do ustawień fabrycznych, niestety nie pomogło, telefon nadal się ścina a później wyłącza.
  Telefon ma wolną pamięć RAM.

  Czy ktoś ma pomysł o co chodzi?
 • #2
  qwertzx
  Level 2  
  Witam,
  mam to samo od wczoraj, naprawiłem oprogramowanie, przywróciłem ustawienia fabryczne, niestety problem nadal występuje...
 • #3
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Można wgrać jeszcze czysty soft przez flashtoola, ale raczej usterka jest na płycie głównej.
 • #4
  qwertzx
  Level 2  
  Dodam, że podobne rzeczy już się działy z tym telefonem, 2 krotnie był oddany na gwarancję i właśnie sprawdziłem, że dwa razy chodziło o płytę główną (była wymieniana), więc wychodzi na to że po raz kolejny to samo...
  Orientuje się ktoś może czy jeśli 1 marca 2017 r. telefon był wysłany do serwisu i wymieniono płytę główną, to czy gwarancja zostaje przedłużona?
  (Telefon zakupiony w kwietniu 2015 r. , 2 letnia gwarancja skończyła się w kwietniu 2017 r, jednakże był oddany do serwisu w marcu 2017 r.)
  Z góry dziękuję za dopowiedź
 • #5
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Twojej gwarancji pewnie już nie ma, ale powinna być jeszcze, (choć nie wiem na ile) gwarancja na wymienioną część.
 • #6
  Avros
  Level 8  
  Mam dokładnie to samo tylko że na Xperi Z1 C6903, stało się to raptem kilka dni temu, wcześniej wszystko było ok, teraz się resetuje i wyłącza co chwilę, jak go nie używam to nieco rzadziej.
  Zrobiłem przywrócenia ustawień fabrycznych i fakt działa szybciej ale problem wciąż występuje. Włączyłem tryb awaryjny w telefonie i problem ustąpił . Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Możliwe że coś w oprogramowaniu skoro w trybie awaryjnym wszystko jest ok.

  Czy takie coś podlega gwarancji ?
 • #7
  Adrian4477
  Level 31  
  Jak najbardziej możesz odesłać go na gwarancję.
 • #9
  pawel1148
  Level 22  
  Ale to wszystkie aplikacje Ci się tak wywalają czy ta konkretne, a reszta rzadko ?? Bo mam mam ten sam telefon i takowej aplikacji w nim nie ma. No chyba, że to nie fizyczna aplikacja w systemie a jakiś dziwny błąd. Osobiście od początku wyłączyłem google play, by ten nie zaśmiecał mi telefonu, obecnie telefon śmiga jak nowy. Osobiście nie wiem na ile to działanie jest skuteczne, ale zrobiłem tak po tym, jak sie wkurzyłem na ilość aplikacji wciskanych na siłę przez google.
 • #10
  Avros
  Level 8  
  Wszystkie aplikacje tak działają. A facebook to już całkiem wariuje, włącza się i wyłącza nie mogąc się załadować.
 • #11
  qwertzx
  Level 2  
  Dziwna sprawa, wykonałem po raz kolejny przywracanie systemu, jednak tym razem nie instalowałem i nie aktualizowałem większości używanych wcześniej aplikacji. Mam teraz standardowe aplikacje z telefonu plus Facebook, Instagram, Messenger i nic złego się nie dzieje (mimo, że wcześniej zamykało mi właśnie te aplikacje), telefon działa bez zarzutu i nawet się nie grzeje tak jak wcześniej (grzał się dość mocno na grach, teraz ledwo co). Nie wiem już sam w czym może być problem...
 • #12
  areeeeeeeeeek
  Level 2  
  Ścinało mi wszystkie aplikacje, facebooka nie uzywalem mimo że byl zainstalowny. Teraz wszystko śmiga ale Fb dla bezpieczeństwa nie instaluje