Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer JBL esc300 sub 300 - wymiana glosnika

25 Jun 2017 16:46 615 3
  • Level 6  
    Witam . jak w temacie . Chciałbym wymienić głośnik w moim JBL-u. Nie dlatego iż coś nie tak z subwooferem ale po prostu chciałbym większej mocy głośnik wstawić.

I tak . tutaj pdf do mojego suba http://www.manualslib.com/manual/79364/Jbl-Ecs300.html

Z tego co przeczytałem jest tam głośnik niskotonowy około 65w 4ohm. Wyjścia na 5-6 satelit 125 JBL. I obecnie mam tylko jedna satelitę do subwoofera podpiętą . Czy mogę wymontować ten głośnik i włożyć tam inny głośnik niskotonowy JBLa z takimi samymi parametrami i wymiarami ale np 120W w RMSie ?
    Proszę znawców tego subwoofera o odpowiedz .
  • Level 19  
    Możesz,tylko zastanawiam się poco, skoro końcówka mocy i tak więcej mocy Ci nie da.
  • Level 6  
    Co do końcówki mocy a wymiany głośnika. Czy wygląda to mniej więcej tak iz satelity maja swoja końcówkę mocy , bo są wysoko-tonowe, a głośnik ma swoją osobną końcówkę mocy , bo jest niskotonowy ?

Bo skoro cały subwoofer może pobierać do 600 watt z gniazdka , tak z tabliczki znamionowej wynika . A ja nie używam wszystkich kanałów / wyjść. Czyli zamiast 5 satelit (model 125sat) , mam tylko jedną z 20 watt-owa satelite i plus ten głośnik u spodu niskotonowy oryginalny około 65 watt.
    Czyli nie wykorzystuje całej mocy jako oferuje mi sam subwoofer jako całość.
    czy gdy nie mam więcej satelit podpiętych to mogę czy nie mogę wykorzystać ta nie używana moc na mocniejszy głośnik niskotonowy? czy może ten głośnik niskotonowy ma własny kanał/kocówkę mocy i mam nie mylić z wysoko-tonowymi ?
  • Helpful post
    Level 29  
    pumas27 wrote:
    Czy wygląda to mniej więcej tak iz satelity maja swoja końcówkę mocy

Tak, każdy kanał ma osobną końcówkę
    pumas27 wrote:
    a głośnik ma swoją osobną końcówkę mocy , bo jest niskotonowy ?

Tak
    pumas27 wrote:
    czy gdy nie mam więcej satelit podpiętych to mogę czy nie mogę wykorzystać ta nie używana moc na mocniejszy głośnik niskotonowy?

Nie
    jarek225 wrote:
    skoro końcówka mocy i tak więcej mocy Ci nie da.

Końcówka głośnika niskotonowego ma założoną odgórnie moc wyjściową której nie zwiększysz odciążając (nie podpinając reszty głośników) do pozostałych końcówek.