Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulsujące ledy w rytm basu

SlowingCupid 25 Cze 2017 17:02 522 11
  • #1 25 Cze 2017 17:02
    SlowingCupid
    Poziom 3  

Witam
    Od pewnego czasu planuje zrobić pulsujące diody w rytm basu.
    Planuje je zamontować przez Aktywny filtr do subwoofera i nie wiem jakiego zasilacza użyć i czy to wystarczy to kupić czy jeszcze musze jakieś urządzenie kupić?
    Mam w domu ledy, rezystory 180 ohm i 240 ohm , rozdzielacz mini jack , kabel mini jack .
    Brakuje mi tego filtra oraz zasilacza.
    Czy to będzie działać?
    Link do filtra /aktywny-filtr-do-subwoofera-22hz-do-300hz-bte

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Poniżej wstawiam zdjecie jak to mniej wiecej widze.
    Pulsujące ledy w rytm basu

0 11
  • #2 25 Cze 2017 17:28
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Cze 2017 17:37
    SlowingCupid
    Poziom 3  

Ale ta iluminofonia to wysyla cale pasmo dzwieku a mi chodzi tylko o bass.
    A to co ja napisalem to jest dobry schemat czy cos brakuje do tego?

0
  • #4 25 Cze 2017 17:55
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Cze 2017 18:01
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

A po co wykorzystać dodatkowy filtr, może lepiej wykorzystać sygnał z wyjścia subwoofera ? Wariant schematu na zdjęciu.Czerwienną linią jest wydzielony filtr, który przy użyciu sygnału z wyjścia subwoofera można nie wykorzystać.Zasilacz 12V 0.5 - 1A Pulsujące ledy w rytm basu

0
  • #6 25 Cze 2017 19:06
    SlowingCupid
    Poziom 3  

aksakal napisał:
    A po co wykorzystać dodatkowy filtr, może lepiej wykorzystać sygnał z wyjścia subwoofera ? Wariant schematu na zdjęciu.Czerwienną linią jest wydzielony filtr, który przy użyciu sygnału z wyjścia subwoofera można nie wykorzystać.Zasilacz 12V 0.5 - 1A Pulsujące ledy w rytm basu

zrobiłem tak ze starymi glosnikami a teraz mam nowe i nie chce ich rozbierac bo sie boje ze cos tam zepsuje i nie przyjma mi gwarancji gdyby sie np cos sie popsulo

Dodano po 3 [minuty]:

Christophorus napisał:
    Iluminofonia na wejściu przyjmuje całe pasmo akustyczne. Trafia ono najczęściej do trzech filtrów, które wydzielają pasmo wysoko, średnio i nisko tonowe. Na wyjściu tych filtrów sygnał akustyczny zostaje wzmocniony i wykorzystany do włączania np. diod LED.

W tym filtrze do subwoofera trzeba będzie prawdopodobnie dobudować prosty stopień wzmacniający sygnał wyjściowy, aby możliwe było wysterowanie większej ilości diod LED.

Zobacz do tego linku. Otworzy się plik PDF. Masz w nim gotowy projekt tego rodzaju jednokanałowej iluminofonii. Co prawda przystosowany jest on do sterowania żarówką, ale to można dość łatwo zmodyfikować. gdybyś się zdecydował na budowę tej iluminofonii warto zmienić zasilacz na transformatorowy. Układ będzie bezpieczniejszy.

mhm
    tylko jest mały problem nie moge znalezc wiecej niz 3 kanałowej iluminofinii . na alegro znalazłem 3 kanałowy i najniższy ma 500 hz do 2khz a mi chodzi żeby miał poniżej 500hz.

Dodano po 42 [minuty]:

A wiec jaki mam uzyc zasilacz do tych ukladow?
    Chce jakas propozycje z allegro.
    A co do tego filtra to jak mam zrobic stopien wzmacniajacy?

0
  • #7 25 Cze 2017 19:09
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Kolego, SlowingCupid ! Podobnie do tego, że nie poprawnie zrozumiałeś to, co jest wskazane dla - 3 kanałowej iluminofinii Alegro. 500Hz dla basowego kanału to poziom odcinania najwyższej częstotliwości, a dolna częstotliwość tego kanału może być nawet i od 20 - 30Hz.Jeśli masz możliwość sam zrealizować konstrukcję, to przedstawię ci schemat 4- 5 kanałowej iluminofinii.

0
  • #8 25 Cze 2017 19:13
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 25 Cze 2017 19:42
    gumisie
    Poziom 39  

@SlowingCupid ten Twój głośnik basowy którego nie chcesz rozbierać, jest "głośnikiem aktywnym ze wzmacniaczem" czy zwykły podłączonym pod wyjście SUB boofer?. W tym pierwszym przypadku Możesz do swego rozwiązania (bez tego "Aktywny filtr do subwoofera") podłączyć wzmacniacz zaproponowany przez kol. @aksakal. W drugim przypadku: wszystko to co zaproponowałeś i do wyjścia tego aktywnego filtru podłączyć ten układ wykonawczy zaproponowany przez kol. @aksakal.

0
  • #11 25 Cze 2017 19:46
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 25 Cze 2017 19:46
    SlowingCupid
    Poziom 3  

gumisie napisał:
    @SlowingCupid ten Twój głośnik basowy którego nie chcesz rozbierać, jest "głośnikiem aktywnym ze wzmacniaczem" czy zwykły podłączonym pod wyjście SUB boofer?.

aktywny ze wzmacniaczem logitech z623

0