Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo K6 Note - nie uruchamia się

m4xon 25 Jun 2017 17:27 12954 6
    m4xon
    Level 15  
    Cześć

Potrzebuje porady/pomocy co do telefonu żony Lenovo K6 Note, który dziś się wyłączył i nie chce się uruchomić. Telefon ma 2 miesiące, żona zauważyła, że jest bardzo ciepły i wyłączony. Położyliśmy go w zacienionym i chłodnym miejscu, temperatura spadła, jednak dalej nie mogę go odpalić. Podłączyłem go pod ładowarkę, delikatnie się nagrzewa, ale nie wiem czym się ładuje, jest na niej od kwadransa ale nie idzie dalej go włączyć? Podpowiecie co robić?

Dzięki
    m4xon
    Level 15  
    To na pewno, a co mogło się stać i czy odzyskam dane?
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Uszkodzona płyta lub bateria. Jeżeli będzie uszkodzona płyta to danych nie odzyskasz. Serwis zazwyczaj wymienia płytę na nową.
    m4xon
    Level 15  
    Czy w przypadku uszkodzonej płyty można z niej coś odzyskać? Serwis autoryzowany zajmuje się również odzyskiwaniem, więc zastanawiałem się, że może dodatkowo płatnie, czy też w przypadku uszkodzenia nie ma już mowy o odzyskiwaniu.
  • Helpful post
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Autoryzowane serwisy raczej nie bawią się w odzysk danych. Są firmy co zajmują się odzyskiem danych z takich uszkodzonych telefonów. Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki?
    Jest to dość kosztowne. Więc wszystko zależy od tego jak cenne dane są na telefonie.
    m4xon
    Level 15  
    Czyli mieć nadzieję że to tylko bateria... dzięki !

Dodano po 13 [godziny] 12 [minuty]:

Po nocy telefon się uruchomił, po podłączeniu na ładowarkę, czyli wychodzi, że winna była bateria. Czy w związku z tym oddawać telefon do serwisu, czy bateria mogła w jakimś stopniu ulec uszkodzeniu?